Z urlopowego szlaku - Bułgaria

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

kujaw22
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2008, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Z urlopowego szlaku - Bułgaria

Post autor: kujaw22 »

Na samym wstępie muszę przeprosić za jakość zdjęć, aparat, którym się "opiekowałem" nie należał do opcji "naciśnij i ciesz się nieskazitelnym obrazem", stąd trochę rozmazane zdjęcia.

Co do samej trasy - przebiegała ona z Sofii do miejscowości Vidin i miała długość około 220 km, a jej przejechanie zajęło dla pociągu pośpiesznego zawrotne 5 godzin (czyli porównywalnie do trasy Olsztyn - Warszawa w dniu dzisiejszym). Z tą mała różnicą, że tam jest racjonalne wytłumaczenie - praktycznie cała trasa przebiega pośród malowniczych gór, przez tunele, przełęcze - po prostu bajka. Tak więc prędkości nie były zabójcze ale też nie przypominały przejazdu jeszcze nie tak dawno temu przez stację Nasielsk :wink: . Z tego co słyszałem to podczas całej drogi pociąg poruszał się po torach stykowych, a całej wycieczce piękna dodawało oglądanie zawiadowców na każdej stacji, na której pociąg się zatrzymywał.
O sposobie podróżowania mieszkańców Bułgarii wspominać nie będę...ale liczba tobołków, które ze sobą wozili pasowałaby raczej do składów towarowych.

Niestety nie miałem okazji uwiecznić składów "poruszających się".
Załączniki
Dworzec w Sofii - przypominający trochę nasz olsztyński sprzed 10 lat:)
Dworzec w Sofii - przypominający trochę nasz olsztyński sprzed 10 lat:)
Vidin - Sofia
Vidin - Sofia
Lokomotywa spotykana na każdym szlaku zeelektryfikowanym, marki Skoda
Lokomotywa spotykana na każdym szlaku zeelektryfikowanym, marki Skoda
Skoda
Skoda
Lokomotywa manewrowa (?)
Lokomotywa manewrowa (?)
Tabliczka na bułgarskim EZT-cie
Tabliczka na bułgarskim EZT-cie
Górskie widoki na trasie
Górskie widoki na trasie
Adam Kujawski
ODPOWIEDZ