VI Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy Mazury 2009

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

VI Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy Mazury 2009

Post autor: Sebastian Marszał »

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej wraz ze Stowarzyszeniem Hobbystów Kolejowych oraz z Warmińsko -Mazurskie Towarzystwem Miłośników Kolei zapraszają Państwa do wzięcia udziału w imprezie pt.
„VI Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy Mazury 2009”.

Tego roczna edycja znanej już imprezy w środowisku Drezyniarzy odbędzie się w dniach 1-3 maja, na przepięknych mazurskich szlakach. W planie przewidywany jest przejazd liną Korsze–Bartoszyce oraz Skandawa i Kętrzyn-Węgorzewo.
Na dzień dzisiejszy prowadzone są rozmowy, co do przejazdów jak i przebiegu całego zlotu. Zapraszam do zaglądania na strony internetowe, na których będziemy zamieszczać informacje na bieżąco.

Kontakt:
Łukasz Romaniecki
Tel. 608 833 671
email dl2@o2.pl
mgr inż. Sebastian Marszał
mikom
Towarowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2009, 17:44
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn

Post autor: mikom »

Witam!
Bardzo cieszę się zwłaszcza z trasy Korsze-Bartoszyce, gdyż jest mi bardzo bliska i znam ją bardzo dokładnie :) Zgłaszam chęć udziału i pomocy na miejscu !
A już zaraz pisze o więcej informacji pod wskazany adres mailowy !
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Dnia 18 kwietnia odbył się przejazd techniczny na odcinku Węgorzewo - Gierłoż. W przejeździe uczestniczyły dwa pojazdy:
Wartburg "Helmut""Warczyburg" należący do SHK
Dl2 "Deelka" należąca do WMTMK.
W przejeździe brał udział Andrzej, Arek i Ja.
Szlak został oczyszczony z leżących drzew, rowki na przejazdach kolejowych zostały oczyszczone. Jednym słowem wszystko jest przygotowane do imprezy.
Załączniki
Praca wre trzeba odkopać zawalone gliną rowki.
Praca wre trzeba odkopać zawalone gliną rowki.
Podczas sprawdzenia stanu wiaduktu
Podczas sprawdzenia stanu wiaduktu
Drezyna na moście nad Kanałem Mazurskim
Drezyna na moście nad Kanałem Mazurskim
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Andrzej Olesiak poprosił abym poinformował, że w dniu 1-go maja 2009 roku nie będzie kursował pociąg relacji Kętrzyn - Węgorzewo - Kętrzyn obsługiwany przez Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych i Dolnośląskie Linie Autobusowe.

Jeśli chodzi o imprezę drezynową dostępna będzie linia kolejowa do kilometra 4 do 33km, a w dniu 2 maja wjazd na stację Kętrzyn. Szczegółowy program podany będzie w dniach imprezy.
mgr inż. Sebastian Marszał
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

a 2 maja będzie kursował ten pociąg ?? można jakiś kontakt do SHK bo chce się wybrać w tamte strony.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

1 i 2 maja 2009 nie będzie żaden pociąg po linii Kętrzyn - Węgorzewo, jeśli chodzi o 3 maja prawdopodobnie też nie będzie kursować ale nie wiem.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Na Zlot przybyły drezyny z różnych regionów Polski:
Jaworzyna Śląska,
Herby Nowe,
Piaseczno,
Warszawa i Olsztyn na wspólnych drezynach.
Impreza była bardzo udana 1 maja przejazd do miejscowości Radzieje połączony z akcją promocyjną "Bezpieczny Przejazd - zatrzymaj się i żyj" potem wróciliśmy do Węgorzewa i po uzupełnieniu paliwa udaliśmy się na ognisko przy Kanale Mazurskim. Po powrocie odbywały się dyskusje na różne tematy związane z kolejnictwem ale i nie tylko. Dnia następnego zaplanowany był przejazd całej linii oraz wjazd na stację Kętrzyn, podobnie jak dzień wcześniej zaplanowano akcję na przejeździe kolejowym w Gierłoży, potem udano się w drogę do Kętrzyna. Na przejeździe w Karolewie gdzie przejazd jest kat. C włączyła się sygnalizacja SSP i pod osłoną uprawnionych osób przejechaliśmy dalej aby wjechać na stację Kętrzyn. Po około godzinnym postoju udaliśmy się w drogę powrotną do Węgorzewa. Po przyjeździe do Węgorzewa odbywały się przejazdy drezynami do Kanału Mazurskiego oraz po stacji Węgorzewo.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie, mam nadzieję, że udało nam się zorganizować udaną imprezę, ogromne podziękowania należą się również Polskim Linom Kolejowym Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie za umożliwienie wjazdu na stację Kętrzyn.

P.S. Oczywiście jak zawsze na każdej imprezie zdarza się czarna owca również i tu była. Niestety zachowanie tego osobnika było aż tak karygodne, że postanowiłem wymienić z imienia i litery nazwiska kto to jest i ostrzec innych aby uważali na niego bo pomimo wiedzy jaką posiada to zachowanie jego jest porostu chamskie. Tą osobą jest Sławomir F.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Sebastian Marszał pisze: Impreza była bardzo udana 1 maja przejazd do miejscowości Radzieje połączony z akcją promocyjną "Bezpieczny Przejazd - zatrzymaj się i żyj" potem wróciliśmy do Węgorzewa i po uzupełnieniu paliwa udaliśmy się na ognisko przy Kanale Mazurskim.
Dnia następnego zaplanowany był przejazd całej linii oraz wjazd na stację Kętrzyn, podobnie jak dzień wcześniej zaplanowano akcję na przejeździe kolejowym w Gierłoży, potem udano się w drogę do Kętrzyna. Na przejeździe w Karolewie gdzie przejazd jest kat. C włączyła się sygnalizacja SSP i pod osłoną uprawnionych osób przejechaliśmy dalej aby wjechać na stację Kętrzyn. Po około godzinnym postoju udaliśmy się w drogę powrotną do Węgorzewa.
Witam.
Sebastian pozwolisz że uzupełnię twoje słowa zdjęciami. :mrgreen:
Fotografie autorstwa mojego i Michała Kajuta .
Załączniki
Radzieje Wielkie
Radzieje Wielkie
akcja "Bezpieczny przejazd"
akcja "Bezpieczny przejazd"
akcja "bezpieczny przejazd" 2
akcja "bezpieczny przejazd" 2
Przygotowanie drezyn do wyjazdu do Kętrzyna.
Przygotowanie drezyn do wyjazdu do Kętrzyna.
"Bezpieczny przejazd" dzień 2.
"Bezpieczny przejazd" dzień 2.
"Bezpieczny przejazd" dzień 2-gi
"Bezpieczny przejazd" dzień 2-gi
Wjazd do Kętrzyna
Wjazd do Kętrzyna
Mijanka z pociągiem pośpiesznym. Oczywiście sygnał baczność był na każdą odpowiedź naszych "trąbek"
Mijanka z pociągiem pośpiesznym. Oczywiście sygnał baczność był na każdą odpowiedź naszych "trąbek"
Pan z Nastawni pozdrowił nas :)
Pan z Nastawni pozdrowił nas :)
w Kętrzynie drezyny oczywiście budziły ogromne zainteresowanie przyszli nawet panowie z "SOK" Straży ochrony kolei :).
w Kętrzynie drezyny oczywiście budziły ogromne zainteresowanie przyszli nawet panowie z "SOK" Straży ochrony kolei :).
Miny kierowców były po prostu bezcenne :)), na przejeździe w Karolewie.
Miny kierowców były po prostu bezcenne :)), na przejeździe w Karolewie.
Przerwa w trasie.
Przerwa w trasie.
Drezyna ręczna na "Przyprzęgu" :)), ciągnięta przez DL-03
Drezyna ręczna na "Przyprzęgu" :)), ciągnięta przez DL-03
Mały nieoczekiwany postój.
Mały nieoczekiwany postój.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

impreza była udana, ale...
Ostatnio zmieniony 14 maja 2009, 11:18 przez Stacja Krzepielów, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

Sebastian Marszał pisze: P.S. Oczywiście jak zawsze na każdej imprezie zdarza się czarna owca również i tu była. Niestety zachowanie tego osobnika było aż tak karygodne, że postanowiłem wymienić z imienia i litery nazwiska kto to jest i ostrzec innych aby uważali na niego bo pomimo wiedzy jaką posiada to zachowanie jego jest porostu chamskie. Tą osobą jest Sławomir F.


Panie Sebastianie, uprzejmie proszę o napisanie tu przeprosin wobec mojej osoby, a dokładnie za sformułowanie "chamskie" oraz określenie co uważa Pan za zachowanie "tak karygodne" Może to że za wszelką cenę starałem się dać wam do zrozumienia że zlot nie jest po to żeby przejechać całą linię jak wariaci tylko spokojnie krajoznawczo?? Osobiście uważam że to Pana zachowanie było karygodne (zmieniał Pan postanowienia co 10 minut i sam nie wiedział co ma robić). Po pierwsze niesamowicie zadziera Pan nosa, po drugie nie ma Pan poszanowania dla własnych słów, po trzecie chciałbym zobaczyć Pana uprawnienia do zatrzymywania pojazdów drogowych wystawione przez Policję. Panie magistrze inżynierze w przypadku braku przeprosin będę rozważał założenie Panu sądowej sprawy u mnie na miejscu w Zielonej Górze. Pozdrawiam Sławomir F. (edorowicz)
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
ANEMIK
Towos
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 19:45
Lokalizacja: INNSBRUCK HAUPT.

Post autor: ANEMIK »

Ale takie uprawnienia mogą patrzeć tylko służby do tego uprawnione. A więc Sebastian niema ci obowiązku pokazywać takiego uprawnienia. Przepraszam że się wtrącam w nie swoje sprawy ale ten twój post naprawdę mnie rozśmieszył.
IC ONDRASZEK
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Zacznę od końca nie ma Pan prawa do wglądu w takie dokumenty to po pierwsze. Po drugie po przyjeździe do Kętrzyna zostało ustalone co ma się dziać, Pana jak zwykle nie było był Pan zajęty robienie zdjęć -nie ma problemu jest czas wolny każdy robi co uważa za stosowne. Zostało ustalone pojechaliśmy i dojechaliśmy do Węgorzewa. Jednak to co rozegrało się na peronie to było nie właściwe zachowanie.
Jeśli my organizujemy u siebie imprezę to osoba przyjeżdżająca dostosowuje się do tego co mówi organizator, a nie na własną rękę. Tak samo my jak jedziemy do kogoś to się dostosowujemy.

Jeśli Pana moje słowa zamieszczone w poprzednim poście uraziły to przepraszam.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

Sebastian Marszał pisze:Zacznę od końca nie ma Pan prawa do wglądu w takie dokumenty to po pierwsze. Po drugie po przyjeździe do Kętrzyna zostało ustalone co ma się dziać, Pana jak zwykle nie było był Pan zajęty robienie zdjęć -nie ma problemu jest czas wolny każdy robi co uważa za stosowne. Zostało ustalone pojechaliśmy i dojechaliśmy do Węgorzewa. Jednak to co rozegrało się na peronie to było nie właściwe zachowanie.
Jeśli my organizujemy u siebie imprezę to osoba przyjeżdżająca dostosowuje się do tego co mówi organizator, a nie na własną rękę. Tak samo my jak jedziemy do kogoś to się dostosowujemy.

Jeśli Pana moje słowa zamieszczone w poprzednim poście uraziły to przepraszam.
Przeprosiny przyjęte. Proszę jednak na drugi raz nie pisać niemiłych słów bez zastanowienia. Na zlot wybrałem się przyznam m.in w celu wykonania dokumentacji fotograficznej linii 259 i nie było w moim interesie gnać drezynami od Węgorzewa do Karolewa i z powrotem aby szybciej bez zastanowienia. Jakby nie było wyłożyłem swoją połowę gotówki na wyprawę. Wstępne ustalenia były takie że po za oficjalnym przejazdem zlotu drużyny mają mieć wolną rękę, i takie coś usłyszałem od Pana wieczorem 30.04 na peronie Węgorzewie. To co się działo później to jakaś pomyłka była. Zmiana ustaleń bez konsultacji pasażera drezyny. Gdzie w początkowych ustaleniach było że nasza drezyna ma ciągać kiwajkę, albo potem wozić waszych ważnych gości. Powiedział Pan zresztą że od Ketrzyna kiwajka nie będzie ciągnięta przez nas i słowa Pan nie dotrzymał. To są więc te ustalenia... A potem zdziwko że się zdenerwowałem,a następnie wypisywanie na forum głupot. Po prostu na drugi raz jeśli to Pan będzie organizatorem to podpisze Pan ustalenia na piśmie, żeby łatwiej było zapamiętać własne słowo. Na koniec dodam że z racji zawodu obecnego mam prawo kontrolować dokumenty o których mowa, ale nie wychodziłem przed szereg bo na mazurach miałem urlop.
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
PLASER
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2006, 15:34

Post autor: PLASER »

Stacja Krzepielów pisze:Na koniec dodam że z racji zawodu obecnego mam prawo kontrolować dokumenty o których mowa, ale nie wychodziłem przed szereg bo na mazurach miałem urlop.
Jest Pan pewien, że ma Pan prawo kontrolować te dokumenty w każdej sytuacji? Co innego twierdzi KWP w Gdańsku.

Dodatkowo uzupełnię Pana wiedzę i dodam, że uprawnienia wydane przez Policję są ważne do końca terminu w nich określonego. Obecnie szkoleniem oraz wydawaniem takowych dokumentów zajmują się wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. I każdy musi ponownie przejść kurs. Pan, Panie Sławomirze o tym nie wie? :)

Pozdrawiam
PLASER

PS
Co się działo 3 maja? Bo brzydkie ploty po PLK chodzą...
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

PLASER pisze:
Stacja Krzepielów pisze:Na koniec dodam że z racji zawodu obecnego mam prawo kontrolować dokumenty o których mowa, ale nie wychodziłem przed szereg bo na mazurach miałem urlop.
Jest Pan pewien, że ma Pan prawo kontrolować te dokumenty w każdej sytuacji? Co innego twierdzi KWP w Gdańsku.

Dodatkowo uzupełnię Pana wiedzę i dodam, że uprawnienia wydane przez Policję są ważne do końca terminu w nich określonego. Obecnie szkoleniem oraz wydawaniem takowych dokumentów zajmują się wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. I każdy musi ponownie przejść kurs. Pan, Panie Sławomirze o tym nie wie? :)

Pozdrawiam
PLASER

PS
Co się działo 3 maja? Bo brzydkie ploty po PLK chodzą...

Jak to dobrze że nie mam nic wspólnego z KWP w Gdańsku. Jeśli chodzi o upoważnienia--czytam również inne fora :)

3 maja wracałem z imprezy w Węgorzewie, co się miało dziać?
Pozdrawiam Sławek
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
ODPOWIEDZ