Nogat 2007

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Nogat 2007

Post autor: Maro »

Witam!
Będąc na Helu w dniach 15-28 lipiec postanowiłem pojechac pociągiem retro. Wybór padł na "Nogata" z Gdyni do Malborka. Wycieczka odbyła się w piątek, 20 lipca. Z Helu do Gdyni przyjechałem pociągiem osobowym, który składał się z tójczłonowej "Bipy"! Z Gdyni "Nogat" odjechał z kilkuminutowym opóźnieniem, które nadrobił na planowym, długim postoju w Tczewie. Pociąg składał się z lokomotywy Ol49-69, brankarda, dwóch wagonów Ci i dwóch Bi. Na całej trasie ludzie ciekawie spoglądali na niecodzienny widok, zapewne wspominali czasy gdy parowóz w Gdańsku był rzeczą normalną. W wielu miejscach ze statywami i aparatami stali miłośnicy kolei. W Tczewie zaplanowany został dłuższy postój, aby porobić zdjęcia, natomiast dzieci mogły zobaczyć wnętrze kabiny maszynisty. Potem nasz skład retro ruszył przez most nad Wisłą w kierunku Malborka. Wysiadłem w Malborku Kałdowie, po czym "Nogat" oddalił się w kierunku stacji Malbork.
Nigdy wcześniej nie jechałem pociągiem retro, więc było to dla mnie bardzo interesujące. Uważam, że impreza była bardzo udana, teraz wspominam wysoki ton Rp1 Ol49, dawane każdemu miłośnikowi na trasie.
Pozdrawiam!
Załączniki
Skład retro "Nogat" oddala się ze stacji Malbork Kałdowo.
Skład retro "Nogat" oddala się ze stacji Malbork Kałdowo.
Ol49-69 w Malborku Kałdowie
Ol49-69 w Malborku Kałdowie
Na postoju w Tczewie.
Na postoju w Tczewie.
tabliczka.JPG
Skład podstawia się w Gdyni Głównej.
Skład podstawia się w Gdyni Głównej.
Pociąg osobowy do Gdyni. Hel
Pociąg osobowy do Gdyni. Hel
ODPOWIEDZ