TRAKO 2007

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

TRAKO 2007

Post autor: Leszek Lewiński »

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Pani Komisarz TRAKO z przedstawicielami „Małej Kolei”. Owych przedstawicieli miało być trzech. Na spotkanie dotarło dwóch: Paweł Wróblewski i piszący te słowa. Pan Andrzej Sadłowski nie przybył, bo ... najprawdopodobniej nie chciał. Szkoda. Nie to jest jednak istotne.

Pani Komisarz Dorota Daszkowska dąży do tego, aby również na TRAKO 2007 obecny był „Świat Małej Kolei”. I nie ma ku temu najmniejszych przeszkód formalnych. Jest antresola hali (ta sama, co przed dwoma laty), jest zabudowa targowa (stoiska, gabloty), są pieniążki dla PZMKiMK, które stanowią częściową rekompensatę kosztów dojazdu i noclegu Wystawcom. Jedynie brak jest osoby, która skoordynowałaby wszystkie działania organizacyjno-techniczne i sprawowała funkcję kierownika ekspozycji.

Do Pani Komisarz wpłynęło kilka listów e-mailowych z zapytaniem o możliwość wystawienia się na TRAKO. Niestety, Pani Daszkowska zajęta jest organizowaniem targów „prawdziwej kolei” i nie ma możliwości zaangażowania się również w organizację imprezy modelarsko-hobbystycznej. Aby jednak coś z tego wyszło, dziś dokonaliśmy pewnych ustaleń:
1. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w „Świecie Małej Kolei” powinni w terminie do 1.09 zadeklarować swój udział przesyłając na mój adres e-maila (l.lewinski małpa martel.pl) z podaniem:
- imienia i nazwiska wystawcy;
- dokładnego adresu pocztowego;
- rodzaju wystawianego eksponatu (makieta, tabor, dokumenty historyczne...);
- zapotrzebowanie przestrzeni: dla makiet – długość i szerokość (zasadnicza i minimalna, gdyż nie wiadomo, czy wszystko się zmieści), dla taboru – długość gablot w mb, dla innych prezentacji – ilość gablot 1x0,5 m, ilość mb ścian na fotografie itp.; dla producentów, organizacji, klubów – czy potrzebne jest standardowe stoisko.
- czy makieta będzie prezentowana samodzielnie, czy też planowane jest jej połączenie z inną makietą (jeśli tak – to ustalenie lidera całej makiety);
- czy będzie zapotrzebowanie na stojaki pod makietę; jeśli tak – to ile i jakich.
2. Mistrzostwa Polski odbędą się w Poznaniu, natomiast w czasie TRAKO będzie konkurs modeli o Puchar Prezesa MTG. Nie będzie komisji i kategorii. O wyniku zadecyduje wyłącznie publiczność.

Ja, po zebraniu tych zgłoszeń spróbuję ustalić rozmieszczenie ekspozycji z osobą z MTG odpowiedzialną za zabudowę. Niestety montażu i zgodności wykonania zabudowy z projektem nie będę już w stanie dopilnować.
Jeżeli takie warunki są dla Was do przyjęcia – proszę o rzeczową informację.

Czytających proszę też – w imieniu Pani Komisarz – o przekazanie tej informacji na różne fora modelarsko-hobbystyczne lub przekazanie jej e-mailem do osób potencjalnie zainteresowanych udziałem w „Świecie Małej Kolei” na TRAKO 2007.

Wszystkich, którzy są na mnie uczuleni, informuję zawczasu, że nie będą zmuszeni mnie oglądać podczas TRAKO, bo po prostu mnie nie będzie w kraju. Natomiast jeśli chcą być wystawcami na TRAKO będą zmuszeni napisać do mnie e-maila, o którym mowa powyżej.
L.L.
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Jeśli ktokolwiek chciałby zaprezentować swoje zdjęcia na Trako proszony jest o kontakt:
feyg1970@gmail.com. Najchętniej widziana byłyby tegoroczne zdjęcia z pociągami Kaszuby, Nogat czy Costeriny (ale niekoniecznie :smile: ) Co do rozdzielczości zdjęć to w takiej która umożliwiałaby wydruk w formacie 150x210 mm.
Tomasz Sonntag
Towos
Posty: 35
Rejestracja: 17 sty 2007, 19:15
Lokalizacja: Gdańsk

-

Post autor: Tomasz Sonntag »

Z taboru kolejowego na TRAKO powinny się pojawić:

- zmodernizowana jednostka EN57-1486 (Koleje Mazowieckie)
- spalinowa lokomotywa towarowa 311D (Newag)
- lokomotywa elektryczna BR189VH
- lokomotywa elektryczna ES64 U4 (Siemens)
- jednostka elektryczna ED74 (PESA Bydgoszcz)
- lokomotywa elektryczna E186 (Bombardier).

To są raczej pewniaki. Wystawiać napewno będą się również PKP InterCity, PKP PR i inni.

pozdrawiam.
Tomasz S
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Już nawet eksponaty rozstawione...
Na papierze oczywiście :)
Załączniki
MAPA TORY.jpg
L.L.
badworm
Towos
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2007, 15:54

Post autor: badworm »

Do kiedy można nadsyłać pliki ze zdjęciami, które miałyby zostać zaprezentowane na Trako?
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

badworm pisze:Do kiedy można nadsyłać pliki ze zdjęciami, które miałyby zostać zaprezentowane na Trako?
Jak najszybciej! :wink: max do końca miesiąca. Do każdego zdjęcia powinien dołączony być opis który ma znaleźć się pod fotografią wraz z imieniem i nazwiskiem autora oczywiście. Zdjęcia będą umieszczone w formie wydruków na ściance.

Pozdrawiam
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Jak wyglądaja godziny otwarcia wystawy?? Bo ja moge się zjawić jedynie po 15.00, cyzli po pracy.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Janek
Przyspieszony
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2005, 09:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Janek »

Bernard pisze:Jak wyglądaja godziny otwarcia wystawy?? Bo ja moge się zjawić jedynie po 15.00, cyzli po pracy.
Z tego co wyczytałem na stronie MTG to raczej wyglądałoby , że do 18-ej.
Pozdrawiam
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Czy dla "swoich" będą jakieś wejściówki?
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Bernard pisze:...będą jakieś wejściówki?
Rozdane :!:
Trzeba uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach PTMKŻ, to by się dostało ile chciało... :twisted:
L.L.
Tomasz Sonntag
Towos
Posty: 35
Rejestracja: 17 sty 2007, 19:15
Lokalizacja: Gdańsk

-

Post autor: Tomasz Sonntag »

Jedna z lokomotyw jaka będzie wystawiana na tegorocznym TRAKO dotarła dziś na teren stacji Gdynia Cisowa Postojowa:

http://www.fotokolej.pl/details.php?ima ... a211b6b23b

Jutro pojawi się reszta taboru.

pozdrawiam
Tomasz S
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Dziś jechały kolejne lokomotywy na TRAKO.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Dziś w godzinach 11-15 została ustawiona ekspozycja na torach 8 i 10 w Oliwie.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
ODPOWIEDZ