Wejherowo - Wejherowo Cementownia

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Kolins
Pospieszny
Posty: 119
Rejestracja: 19 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Kolins »

A kto wie, czy dziś linia przez Garczegorze nie przydałaby się.... Zerwana trakcja w Gościcinie... Objazd jak znalazł... :)
Kolins
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Witam!

Wejherowo - Garczegorze to byłaby jazda! To są takie piękne strony, nie ma tam kolei. Mimo, że w Polsce nie brakuje samochodów, aby tam dotrzeć brakuje .....trochę dróg.

Pozdrawiam
PS To nie ten temat, ale Panie Leszku dlaczego Małdyty - Malbork poszła pod nóż i kiedy zapadła decyzja (jeśli Pan wie)?
ruszyła maszyna po szynach ospale
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Anrep pisze: ...aby tam dotrzeć brakuje trochę dróg.
Bez jaj...
Ostatnio objeżdżałem dawne przystanki tej linii (oczywiście samochodem, bo po torach się już nie da) i tylko do dwóch z nich jechałem po drodze polnej. Reszta - asfalt.
A "choczewka" w polskich warunkach niestety nie miała szans na przeżycie. Potok podróżnych - żaden. Towarów - po wstrzymaniu budowy elektrowni - niemal zero. Atrakcyjność turystyczna - mizerna. Zainteresowanie samorządów - wyłącznie teoretyczne - o czym było powyżej.
Stan techniczny - niestety od Choczewa do Garczegorza mizerny, wymagający naprawy, a to już problem poważny...
Anrep pisze: dlaczego Małdyty - Malbork poszła pod nóż i kiedy zapadła decyzja (jeśli Pan wie)?
Brak zainteresowania przewozami na tej linii.
Brak chęci do przejęcia jej przez samorządy.
To były główne powody wydania przez Ministra decyzji likwidacyjnej. Stało się to w ubiegłym roku. Daty niestety nie pamiętam.
L.L.
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Leszek Lewiński pisze:
Anrep pisze: ...aby tam dotrzeć brakuje trochę dróg.
Bez jaj...

Atrakcyjność turystyczna - mizerna. .
Bez jaj... :D Jestem taki mądry, bo tam na wakacje jeżdżę :)
Gmina Choczewo ma super plaże np. Lubiatowo. A fakt, że atrakcje nie są powszechnie znane dwory (w gminie Choczewo jest chyba najwiecej dworów w kraju) czy kościoły, to też wynik położenia na komunikacyjnym wygwizdowiu. Łatwiej turystom dojechać było do Łeby (przynajmniej do lata zeszłego roku, gdy przywrócono pociągi na sezon).
Mnie interesuje dojazd od strony Garczegorza (Lęborka), a od tej strony drogi są najgorsze.

Dziękuję za informację nt. linii Małdyty- Malbork, ale szkoda mi tej linii. Gdyby chociaż tory tam zostały. Zajmowałem się rejestrowaniem zmian w Myślicach, to jak reportaż z kolejowego:mrgreen: prosektorium:cry:.

Pozdrawiam
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Tak, a wracając do tematu:
szukam planu bocznicy Wejherowskiego tartaku(obok cementowni), niestety zostały po niej resztki podkładów kolejowych zarośniętych trawą i krzakami i nijak nie da się odtworzyć przebiegu torów na tej "małej stacji", może ktoś z forumowiczów ma takowy lub wie jak dotrzeć do tego planu ?
Będę wdzięczny za każdą informację.
Posiadam zdjęcia jakie wykonałem w roku 2009 kiedy tory jeszcze istniały(również film z 2002 roku kiedy zakład jeszcze istniał) ale są w tych fotkach luki spowodowane zarośnieciem terenu co uniemożliwia odtworzenie układu torowego.
Pozdrawiam
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Skoro nikt niczego nie zamieścił, to Ci dam co co mam :-) Jest to fragment planu miasta z mniej więcej 2006 roku.
Załączniki
tartak.jpg
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Dzięki, ale to mam, mam też inne mapy jak i zdjęcia z Wikimapii i Geoportalu ale zarys torów jest niestety mało czytelny a na mapach rastrowych są błędy :-)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ