Przyszłość drezynowania

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Przyszłość drezynowania

Post autor: Tomek »

Rozmawiałem dziś z Plaserem.

Okazuje się, że pewna grupa drezyniarzy wystąpiła do Odpowiedniego Ministerstwa (w dobrej wierze) z propozycją uregulowania prawnego przejazdów drezynowych. Jak podają dobrze poinformowane źródła odpowiednie ministerstwo być może podejmie kroki w tym kierunku.

A teraz najlepsze: Prawdopodobnie efektem będzie całkowity zakaz drezynowania. Kocham ten kraj i jego urzędników.

Co dalej? Sprawa w toku.

Także cieszmy się najbliższymi planami (orneckimi i nie tylko), korzystajmy z nich, bo może być różnie.
PLASER
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2006, 15:34

Re: Przyszłość drezynowania

Post autor: PLASER »

Tomek pisze:Co dalej? Sprawa w toku.
Po prostu pomysły na jazdę po czynnych liniach mogą być odrzucone, a przy okazji uwali się "nieczynnych". Na szczęście sprzyjają nam dyrektorzy PeeLeK z Gdyni, Olsztyna, Poznania i Bydgoszczy. Ale jak prikaz uwalający pójdzie z góry to nie będą mieli dużo do gadania.
Ale szansa, że do tego dojdzie jest niewielka - po prostu stworzenie przepisów dla drezyn wymaga pracy, jak również uzasadnienie ich wycofania z ruchu. A tego mam nadzieję nie będzie sie chciało nikomu robić :)

Po świętach się odezwę i będziemy musieli się spotkać (zdzwonić) i obgadać szczegóły zabezpieczania tyłów, tak na wszelki wypadek.

A tak nawiasem - nie załatwilibyście zgody na przejazd nadzalewówką?
Póki piękna i nie zarośnięta?

Pozdrawiam
PLASER
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Przyszłość drezynowania

Post autor: Adam Dąbrowski »

PLASER pisze:A tak nawiasem - nie załatwilibyście zgody na przejazd nadzalewówką? Póki piękna i nie zarośnięta?
To nasz priorytetowy plan na wakacje! :) Swoją drogą, nadzalewówka do końca nam chyba nie zarośnie, bo od czasu do czasu będą tam puszczać długaśne niemieckie pociągi turystyczne. Może się to zacząć już niebawem (koniec kwietnia, maj).

Pozdrówka!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
PLASER
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2006, 15:34

Re: Przyszłość drezynowania

Post autor: PLASER »

admk1985 pisze:To nasz priorytetowy plan na wakacje! :)
Nie cobym narzekał :)
Ale do wakacji to dużo się może zdarzyć...

A teraz jeszcze wyślizgane szyny są. Więc jazda nawet ręczną będzie marzeniem :)

Nie postaracie się szybciej o zgodę? Ja zapewnię tabor (lub pojedziemy w Wasze i moje drezyny).

Pozdrawiam
PLASER
ODPOWIEDZ