150 lat kolei w Tłuszczu.

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Mateusz
Towarowy
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2007, 12:01
Lokalizacja: Dalekie - Tartak

150 lat kolei w Tłuszczu.

Post autor: Mateusz »

Może to nie na mazurach, ale nie daleko:

Burmistrz Tłuszcza Paweł Marcin Bednarczyk
Ksiądz dziekan Władysław Trojanowski
Centrum Kultury .Sportu i Rekreacji
Komitet Organizacyjny
zapraszają na obchody uroczystości
150-lecia Drogi Żelaznej Petersburg-Warszawa i pierwszego przejazdu pociągu przez stację Tłuszcz.

PROGRAM
26 maja 2012 rok (sobota)
Stacja Tłuszcz, peron nr VI, godzina 9:00,-przyjazd z Warszawy Wileńskiej pociągu specjalnego z zaproszonymi gośćmi i młodzieżową orkiestrą z CKSiR w Tłuszczu, (orkiestra da koncert na stacji Warszawa Wileńska w godzinach 8:00-8:20)
Kościół parafialny p.w. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu ul. Kościelna, godz.10:00, - Msza święta w intencji kolejarzy, godz. 10:00 – przemarsz okolicznościowego orszaku prowadzonego przez kolejową orkiestrę na dworzec kolejowy,
Dworzec kolejowy ul. Warszawska, godz. 12:00-13:00 –uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej,
Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej ul. Kościuszki, godz. 13:00 – otwarcie wystawy poświęconej kolejarzom i promocja książki „Węzeł kolejowy Tłuszcz”,
Stacja Tłuszcz, tor nr 5 przy peronie nr I i tory nr 8 i 12 przy peronie nr VI, godz. 14.00-16:00, wystawa taboru kolejowego ,przejazdy nowoczesnym autobusem szynowym „PESA” na odcinku stacja Tłuszcz peron nr VI-lokomotywownia tor nr 32 a (na terenie lokomotywowni możliwość przejażdżki drezynami i rowerem szynowym),
Stadion miejski ul. Polna,
- godz. 16:00-19:00 – koncert kolejowej orkiestry dętej z IZ Siedlce oraz gala zespołów artystycznych i solistów z CKSiR w Tłuszczu,
- godz.20:00 –koncert Sylwii Grzeszczak z zespołem,
- godz.21:30 –pokaz sztuki tańca z ogniem „Kobra”
- godz. 22:00-24:00 –Dyskoteka
27 maja 2012 rok (niedziela)
Stadion miejski ul. Polna, godz. 12:00-18:00 - Swięto Pieśni Ludowej (Regionalny przegląd Zespołów KGW)
- godz.18:00 –koncert Don WASYL I CYGAŃSKI ZESPÓŁ ROMA,
- godz.19:30 – podsumowanie przeglądu i wręczenie dyplomów i upominków
- godz. 20:00-22:00 –zabawa taneczna z zespołem muzycznym
W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w uroczystościach wszystkich pracowników wraz z rodzinami oraz sympatyków kolei.
Załączniki
Źródło: Stacja Tłuszcz
Źródło: Stacja Tłuszcz
Stellwerk

Re: 150 lat kolei w Tłuszczu.

Post autor: Stellwerk »

Mateusz pisze:promocja książki „Węzeł kolejowy Tłuszcz”
Czy ta książka jest do kupienia gdzieś poza tą imprezą?

Jak wpisałem tytul do wyszukiwarki dużej księgarni internetowej, to dostałem informację, ze tego nie mają, plus przyjazną sugestię "Czy chodziło Ci o: Węzeł kolorowy tłuszczu" :grin:
Mateusz
Towarowy
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2007, 12:01
Lokalizacja: Dalekie - Tartak

Post autor: Mateusz »

Sam o niej jeszcze nie słyszałem, prawdopodobnie dopiero co została wydana i tam będzie jej promocja. Ja tylko powielam informacje uzyskane z ISE Małkinia i sam jestem ciekaw tej książki.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Jeśli sie czegos dowiesz, czy mógłbyś podac kontakt do wydawcy/sprzedawcy? Ja nie dam rady być na imprezie.
Z góry dziekuję.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

A skądinad jestem zaskoczony brakiem informacji w internecie o tym wydarzeniu, poza tym forum oczywiście. Na zdrowy rozsądek (mój zdrowy rozsądek, FWIW....) organizatorzy powinni chciec ściągnąć jak najwięcej gości, ale widocznie im nie zależy. Ksiądz dziekan ogłosił z ambony i to oczywiście wystarczy :evil:
Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gagarin323 »

Nigdzie nie ma informacji o tej książce, ponieważ jej oficjalna premiera odbyła się podczas XVI Dni Tłuszcz i co najciekawsze można ją było nabyć ZA DARMO w tłuszczańskim muzeum. Książka jest poświęcona historii kolei w Tłuszczu, rozwoju węzła, pracownikom tłuszczańskiej stacji oraz posiada bogaty album fotografii z różnych okresów. Niebawem będzie pewnie ją można nabyć na allegro, albo przez Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej.
kamil
Towarowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: Tłb

Post autor: kamil »

Na allegro ktoś sprzedał za 93 złote...
http://allegro.pl/wezel-kolejowy-tluszc ... 38652.html
ODPOWIEDZ