Łomża - czy to już koniec?

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

W ubiegły piątek po linii nr 36 (Ostrołęka - Łapy) w okolicach Sokół widziana była drezyna PKP PLK ze sporą liczbą osób, nie byli to sami robotnicy, a kierownictwo. Świadczyć to może o możliwości przywrócenia ruchu pociągów towarowych pomiędzy Śniadowem a Łapami w kontekście remontu linii nr 6 z Zielonki do Białegostoku. W Sokołach ponadto wyremontowano przejazd przez stację, a wszystkie przejazdy na szlaku zostały oczyszczone. Drezyna jeździła z Łap do Ostrołęki. W ciągu kilku tygodni ma być decyzja czy linia nr 36 zostanie uruchomiona dla pociągów towarowych.
cyniux
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: cyniux »

Referee pisze:W ubiegły piątek po linii nr 36 (Ostrołęka - Łapy) w okolicach Sokół widziana była drezyna PKP PLK ze sporą liczbą osób, nie byli to sami robotnicy, a kierownictwo. Świadczyć to może o możliwości przywrócenia ruchu pociągów towarowych pomiędzy Śniadowem a Łapami w kontekście remontu linii nr 6 z Zielonki do Białegostoku. W Sokołach ponadto wyremontowano przejazd przez stację, a wszystkie przejazdy na szlaku zostały oczyszczone. Drezyna jeździła z Łap do Ostrołęki. W ciągu kilku tygodni ma być decyzja czy linia nr 36 zostanie uruchomiona dla pociągów towarowych.
Witam
Coś może być w tej informacji gdyż jak wracalem rano w ubiegły piątek do Ostrołęki to szynobusem jechala calkiem spora ekipa bodajże z PLK. Jak nigdy do tąd maszynista na każdym przejeździe dawal RP i było widać dziwne spięcie wśród załogi. Do tego nad maszynista stały ze 4 osoby i jak wychodził w Pasiekach na papierosa to zapytany przez jednego z kolegów jak sie jedzie to bez słowa tylko machnął ręką i wyszedł. Któryś z kolejarzy powiedział troche ze śmiechem że ta ekipa jedzie na szlak do Łap bo mają go niby otwierać, ale w tamtym momencie wydawało mi się że to po prostu żart. Ekipa kierownictwa bodajże z 6-7 osób wysiadła w Ostrołęce gdzie na stacji była podstawiona drezyna. Nie wiem czy akurat o tych ludzi chodzi ale wszystko składałoby się w całość.
Pozdrawiam
Cyniux
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

cyniux pisze:
Referee pisze:W ubiegły piątek po linii nr 36 (Ostrołęka - Łapy) w okolicach Sokół widziana była drezyna PKP PLK ze sporą liczbą osób, nie byli to sami robotnicy, a kierownictwo. Świadczyć to może o możliwości przywrócenia ruchu pociągów towarowych pomiędzy Śniadowem a Łapami w kontekście remontu linii nr 6 z Zielonki do Białegostoku. W Sokołach ponadto wyremontowano przejazd przez stację, a wszystkie przejazdy na szlaku zostały oczyszczone. Drezyna jeździła z Łap do Ostrołęki. W ciągu kilku tygodni ma być decyzja czy linia nr 36 zostanie uruchomiona dla pociągów towarowych.
Witam
Coś może być w tej informacji gdyż jak wracalem rano w ubiegły piątek do Ostrołęki to szynobusem jechala calkiem spora ekipa bodajże z PLK. Jak nigdy do tąd maszynista na każdym przejeździe dawal RP i było widać dziwne spięcie wśród załogi. Do tego nad maszynista stały ze 4 osoby i jak wychodził w Pasiekach na papierosa to zapytany przez jednego z kolegów jak sie jedzie to bez słowa tylko machnął ręką i wyszedł. Któryś z kolejarzy powiedział troche ze śmiechem że ta ekipa jedzie na szlak do Łap bo mają go niby otwierać, ale w tamtym momencie wydawało mi się że to po prostu żart. Ekipa kierownictwa bodajże z 6-7 osób wysiadła w Ostrołęce gdzie na stacji była podstawiona drezyna. Nie wiem czy akurat o tych ludzi chodzi ale wszystko składałoby się w całość.
Pozdrawiam
Cyniux
Czyli KOLEJna osoba, która coś widziała. Z moich ustaleń wynika, że przejechali całą trasę. wcześniej każdy przejazd przez drogę asfaltową został porządnie oczyszczony. W Sokołach został wyremontowany przejazd, choć nie ze względu na potencjalny objazd, a jego dotychczasowy stan.
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Na bazie kolejowej (www.bazakolejowa.pl) pojawiły się nowe zdjęcia z 36-stki.
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

Ostatnio dochodzą mnie słuchy o planowanych remontach na linii 36 od Śniadowa (lub Żyźniewa) do Ostrołęki - chodzi o całkowitą wymianę toru do czerwca br. tak aby latem uzdatnić cały odcinek Łapy - Ostrołęka dla ruchu towarowego :grin: To zapewne ma związek z ostatnią wizytą panów z PLK na tej linii.
Coś słyszałem także o poprawkach na linii 49 do Łomży tak by pociągi mogły poruszać się 40 km/h.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale po cichu trzymam kciuki żeby udało się przywrócić zapomnianą linię 36 do życia :wink:
Olek
Towarowy
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2011, 10:29

Post autor: Olek »

Obawiam się, że niestety temat ma raczej związek z powoli rozkręcającym się tematem budowy S8. Centrum bałaganu ma się znaleźć na b. stacji Czarnowo Undy, która ma dobre położenie względem inwestycji. Obym się mylił i faktycznie 36 miała na dłużej wrócić do życia - tylko brutalne fakty są takie, że obecnie 32 nie cierpi na braki przepustowości a bez 35 żywot Ostrołęka - Śniadowo będzie co najwyżej do końca remontu E75 - tam nie ma co wozić. Mało tego - z 35 też wygląda to bardzo słabo.
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

Mimo wszystko S8 nie wybudują z dnia na dzień ani z miesiąca na miesiąc więc powinniśmy pocieszyć się choć trochę pociągami :wink:
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Od KOLEJarzy słyszałem następujące teorie:
- na linii byli już diagności PKP PLK, którzy sprawdzali nawierzchnię,
- w przypadku co najmniej 10 pociągów na dobę uruchomiony na być posterunek pomiędzy Śniadowem a Łapami, nie wiem o jakim myślą. Choć osobiście obstawiał bym Sokoły. Są w najlepszym stanie. Zachęcam obejrzeć bazę kolejową, na której jest mnóstwo zdjęć (w tym sporo moich), gdzie widać stan poszczególnych punktów.
- pociągi miały by jeździć tą linią już od czerwcowej korekty.
Grzesiek1983
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 24 gru 2007, 21:53
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Grzesiek1983 »

Faktycznie jaskółki na kolei donoszą, że linia nr 36 ma być w najbliższym czasie remontowana na odcinku Ostrołęka - Żyźniewo. Natomiast odcinek Śniadowo - Łapy był sprawdzany przez diagnostyków.

Jednak co do uruchomienia całej linii to wszystko jest na wodzie pisane. Na kolei mówi się o tym od kilku miesięcy i na razie nic konkretnego nie wiadomo.

Oprócz remontu części linii nr 36 będą też coś robić na 49-tce (coś więcej niż coroczne bieżące utrzymanie) ale nie znam zakresu prac.
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Ta odpowiedź PLK na moje pytanie nie nastraja optymizmem. Choć może nie chcą zdradzać swych planów na fb. https://www.facebook.com/PolskieLinieKo ... ed_comment
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

W Śniadowie pracę trwają w dobre.
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

Tak, podobnież od kilku dni wymieniają rozjazdy. Ładnie się wzięli, bo jak byłem w Śniadowie 21 marca to nic nie zapowiadało rozpoczęcia prac :)
Grzesiek1983
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 24 gru 2007, 21:53
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Grzesiek1983 »

Ja byłem w Śniadowie 2 kwietnia i z tego co widziałem to wynajęta firma wymieniała podrozjazdnice a nie całe rozjazdy. W tamtym tygodniu pracowali na głowicy stacji od strony Czerwonego Boru. Od pracownika PLK-ki z Łomży wiem, że tydzień wcześniej robili to samo na głowicy od Ostrołęki.

Może wiecie coś konkretnego o zakresie prac? Bo ja z tego co widziałem to firma nie miała nawet sprzętu na wymianę całych rozjazdów (przyjechali na dwa busy)
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Cisza w temacie. Przed kilkoma dniami jechałem wzdłuż odcinka linii nr 36 od Kulesz Kościelnych do Sokół i muszę stwierdzić, że żadnych nowości nie zauważyłem. Od ostatniego mego "przeglądu" nic się nie zmieniło, tylko trawa coraz większa.
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

Wygląda na to że linia 36 odżyje 15 czerwca podczas Festynu Dworcowego w Ostrołęce. Jak donosi Towarzystwo Dróg Żelaznych ma być uruchomiony pociąg specjalny z Łap do Ostrołęki. Możliwe są także przejazdy wahadłem do Kurpi (PLK nie zgodziła się otworzyć Grabowa na okoliczność festynu). Więcej informacji na https://www.facebook.com/groups/tdz.ostr/?fref=ts
Ciekawy jestem zestawienia pociągu specjalnego ale pewnie nie ma co liczyć na nic więcej niż SA133, fajnie by chociaż było gdyby na dodatek był skomunikowany z poranną Hańczą z Warszawy, tak żeby na festyn dotrzeć przez Łapy :)
ODPOWIEDZ