(foto) Stacja NIDZICA ... i okolice

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
jerboc
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2008, 19:15
Lokalizacja: NIDZICA

Pociąg sieciowy

Post autor: jerboc »

28/08/2008 r.
Pociąg sieciowy PS-00-06 na stacji Nidzica
Załączniki
P8280157.JPG
juro
Awatar użytkownika
jerboc
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2008, 19:15
Lokalizacja: NIDZICA

Anglik z ,,WARMIĄ'' na Warmii

Post autor: jerboc »

EU06 . Potocznie zwane Anglikami lub Szóstkami. Seria 20-stu lokomotyw elektrycznych wyprodukowanych w Anglii na początku lat 60-tych dla PKP. Lokomotywy serii EU06 stacjonują w CM Kraków Prokocim , więc co pewien czas możemy je zauważyć na naszym warmińskim szlaku z pociągiem ,,Warmia''. Ze względu na swój podeszły wiek i wyjeżdżone kilometry prawdopodobnie już w następnym roku pójdą do likwidacji. Obecnie (według mojej obserwacji) z tej serii kursuje jeszcze siedem lokomotyw o numerach : 01,07,10,12,17,18,20 reszta uległa wypadkom bądź nieopłacalność naprawy głównej przyczyniły się do skreślenia ich z inwentarza PKP.
Załączniki
05/09/2008 r.  EU06-10 z pociągiem pospiesznym ,,WARMIA'' Olsztyn - Kraków
05/09/2008 r. EU06-10 z pociągiem pospiesznym ,,WARMIA'' Olsztyn - Kraków
juro
Sebastian

Re: Anglik z ,,WARMIĄ'' na Warmii

Post autor: Sebastian »

Witam!

Ze zdjęcia wynika,że skład "Warmii" został nieco okrojony.Ostatnio widziałem ten skład tylko,że w relacji przeciwnej a zestawienie było następujące:EU07 + Adu + Bh + Bd + Bd.Na korytarzach widać było tylko tłok i niezadowolonych pasażerów.
Awatar użytkownika
jerboc
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2008, 19:15
Lokalizacja: NIDZICA

Post autor: jerboc »

Skład ,,Warmii'' w relacji Olsztyn-Kraków niemalże każdego dnia jest 4-ro wagonowy.Wyjątek stanowią okresy świąteczne gdzie wydłużona jest trasa do Zakopanego i wtedy zdarzało się że było sześć a nawet siedem wagonów.W kierunku przeciwnym z Krakowa do Olsztyna nawet powiem że dość często się to zdarza że wagonów jest 5-7 .Najprawdopodobniej są odczepiane w Olsztynie bo następnego dnia wracały rano do Krakowa 4 wagony. Dzisiaj dla porównania wieczorna ,,Warmia'' miała skład EP07-211 + 5 wagonów (niestety nie zdążyłem spamiętać ich symboli) ,ale jutro rano za pewne będzie wracać ich standardowo 4
juro
kujaw22
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2008, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kujaw22 »

W wakacje w składzie kursowało przeważnie 5 wagonów. Dla narzekających należy przypomnieć o tym, że w Działdowie w kierunku Krakowa dołączane są 2 wagony z Grudziądza.
Oczywiście nie zawsze można przewidzieć tłok, ale podróżowałem tym pociągiem wielokrotnie i z reguły zbyt dużo ludzi to nie widziałem (w szczególności w przy porannym odjeździe z Olsztyna).
Adam Kujawski
Awatar użytkownika
jerboc
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2008, 19:15
Lokalizacja: NIDZICA

Post autor: jerboc »

Wracając na momencik do składu ,,Warmii'' tak jak wspomniałem powyżej wczorajsza wieczorna ,,Warmia'' do Olsztyna liczyła 5 wagonów, a dzisiaj rano wracając do Krakowa miała ich w składzie 6.Tę jedną doczepili jej w Olsztynie, na ogół bywało to odwrotnie.
Pozdrawiam
juro
Awatar użytkownika
jerboc
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2008, 19:15
Lokalizacja: NIDZICA

Szynobus ATR220-003

Post autor: jerboc »

13/09/2008r.
Dzisiaj na stacji Nidzica miałem okazje zobaczyć włoski szynobus ATR220-003 z oznaczeniami stacji BARI. Szynobus nówka cały niemalże jeszcze zafoliowany, w środu również wysokie wygodne fotele także zafoliowane.Okna po stronie pasażerskiej plastiki przyciemniane, kabiny mechaników plastiki jasne przezroczyste.Całośc ładnie się komponuje. Ciekawe co on robił na naszym terenie ? a może jakieś próby będzie miał przeprowadzane ? Skład ten stał na boczny torze więc proszę nie mylić go z tym wolnostojacym wagonem towarowym który stoi obok.
Załączniki
P9130506.JPG
P9130502.JPG
juro
TrainzN
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: TrainzN »

Przyznam, że owy ATR to arcyciekawe znalezisko :)

Miło oglądać zdjęcia stacji w Nidzicy, jako że mieszkałem w tym uroczym miasteczku przez kilka lat.

Tak pobocznie: posiada ktoś z Forumowiczów plan stacji Nidzica?
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Przepiękne znalezisko :mrgreen: a ja się dołącze z pytaniem ogólnym,
czy na nastawniach mają plany stacyjne?. :wink:
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Szynobus ATR220-003

Post autor: Sebastian Marszał »

jerboc pisze:Okna po stronie pasażerskiej plastiki przyciemniane, kabiny mechaników plastiki jasne przezroczyste.
Nie mogą być okna plastikowe. Są to szyby hartowane pokryte ciemną folią metodą wtapiania w panel szklany lub naklejany na wierzch. Natomiast zamocowanie okien polega na technice wklejania w pudło pojazdu.
jerboc pisze:Ciekawe co on robił na naszym terenie ? a może jakieś próby będzie miał przeprowadzane ?
Jak już wcześniej pisałem linia kolejowa Działdowo - Olsztyn Główny odcinek Nidzica - Olsztyn jest linią wybrana przez CNTK do testowania pojazdów szynowych - chodzi tu o wpisywanie się pojazdu w łuki jakie znajdują się na linii. Już testowano tu ED74, wagony towarowe, wagony piętrowe Kolei Mazowieckich itp.
mgr inż. Sebastian Marszał
Jarzyk
Towos
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2008, 12:20

Post autor: Jarzyk »

[URL=http://]http://forum.infobus.pl/viewtopic.php?f ... 363#p70363[/URL]
To chyba o umowie w sprawie produkcji tych szynobusów.
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Link popraw bo mi wyświetla o błędnym adresie URL.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Jarzyk
Towos
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2008, 12:20

Post autor: Jarzyk »

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Kto dziś cykał fotki w Nidzicy na pociągu 35101 "Warmia" lokomotywy EU07-150 z Południowego Zakładu Intercity.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
jerboc
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2008, 19:15
Lokalizacja: NIDZICA

Post autor: jerboc »

To ja cykałem, ale nie umieszczałem ich bo słabo wyszły
juro
ODPOWIEDZ