Classic Courier i inne sonderzugi
Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard
Classic Courier i inne sonderzugi
Udało mi się przechwycić terminy kursowania sonderzugów rel.Berlin-Olsztyn/Kętrzyn.Jeżeli ktoś będzie miał chęci i motywację na ciekawe foty to poniżej podaję terminy.Niestety,godzin przejazdu nie ma podanych.
26 maja:Sonderzug Classic Courier pokona trasę z Berlina do Torunia.
27 maja:Pociąg pokona trasę Toruń-Kętrzyn.
28 maja:Pociąg uda się w trasę z Kętrzyna do Kaliningradu przez Pieniężno.
26 czerwca:Sonderzug Classic Courier pokona trasę z Berlina do Torunia.
27 czerwca:Pociąg pokona trasę Toruń-Kętrzyn.
28 czerwca:Pociąg uda się w trasę z Kętrzyna do Kaliningradu przez Pieniężno.
26 maja:Sonderzug Classic Courier pokona trasę z Berlina do Torunia.
27 maja:Pociąg pokona trasę Toruń-Kętrzyn.
28 maja:Pociąg uda się w trasę z Kętrzyna do Kaliningradu przez Pieniężno.
26 czerwca:Sonderzug Classic Courier pokona trasę z Berlina do Torunia.
27 czerwca:Pociąg pokona trasę Toruń-Kętrzyn.
28 czerwca:Pociąg uda się w trasę z Kętrzyna do Kaliningradu przez Pieniężno.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2009, 07:23 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
- Paweł Wagner
- EuroCity
- Posty: 455
- Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
- Kontakt:
Dzięki powyższym wskazówkom i dzisiejszym telefonicznym informacjom z ostatniej chwili od Sebastiana (jeszcze raz wielkie dzięki!), udało mi się sfotografować tytułowy Sonderzug... w okolicy Mrągowa. Plan wycieczki niemieckich turystów uległ nieznacznym zmianom, w skutek czego Classic Courier mazurską część wycieczki rozpoczęli nie od Kętrzyna, lecz właśnie od Mrągowa.
6-wagonowy skład Classic Couriera w Mrągowie zameldował się dzisiaj popołudniu, skąd po 30-minutowym postoju wrócił do Olsztyna. Turyści mazurską część wycieczki odbędą autobusami, do których przesiedli się bezpośrednio pod mrągowskim dworcem.
Poniżej kilka zdjęć.
6-wagonowy skład Classic Couriera w Mrągowie zameldował się dzisiaj popołudniu, skąd po 30-minutowym postoju wrócił do Olsztyna. Turyści mazurską część wycieczki odbędą autobusami, do których przesiedli się bezpośrednio pod mrągowskim dworcem.
Poniżej kilka zdjęć.
- Paweł Wagner
- EuroCity
- Posty: 455
- Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
- Kontakt:
Owszem, będzie w Gdańsku - podobno dojechać ma tam przez Braniewo, Frombork, Elbląg, Malbork.Pitt35 pisze:Na ostatnim zdjęciu na tablicy kierunkowej jest napisane Gdańsk. Czy ten pociąg będzie w Gdańsku?
Ramowy plan podróży Classic Courierem: link 1, link 2, link 3 i coś z archiwum (2007 r).
Jak tu robić dobre foty o 3 w nocy jak panuje zmrok?? Ale tak sobie pomyślałem, że Sonderzug Classic Courier musi tez wrócić do Niemiec. Zna ktoś może rozwiązanie kwestii powrotu tego pociągu??Sonderzug wyruszy do Kaliningradu w nocy z 29 na 30 maja o godzinie 01:50 w nocy ze stacji Olsztyn Gł.Pozdrawiam i dobrych fot!!!
Ja wiem że moge zbyt wiele wymagać, ale czy wie ktoś coś na temat kursowania tego pociągu na Warmii i Mazurach więcej?? Bo te linki od Pawła też nie wiele mówią, nie wszyscy maja opanowany niemiecki... napiszcie co wiecie i tym samym pomożecie tym co wiedzą mniej!
Tu stacja Dobre Miasto!
- Grzegorz Kowalczyk
- Pospieszny
- Posty: 192
- Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
- Lokalizacja: Olsztyn
-
- Pospieszny
- Posty: 161
- Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
- Lokalizacja: Malbork
- Paweł Wagner
- EuroCity
- Posty: 455
- Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
- Kontakt:
Reasumując - z przedstawionych wyżej stron, oraz serwisów innych agencji turystycznych, wywnioskować można, iż trasa Classic Couriera jest następująca: Berlin - Toruń - Olsztyn - Mazury (w przypadku ostatniego kursu było to Mrągowo, które stało się punktem wypadowym do autobusowej wycieczki do Świętej Lipki, Gierłoży czy nad Krutynię) - Olsztyn - Pieniężno - Braniewo - Kaliningrad - Braniewo - (Frombork - Elbląg) - Gdańsk - Malbork - Berlin.Łukasz DM pisze:Ja wiem że moge zbyt wiele wymagać, ale czy wie ktoś coś na temat kursowania tego pociągu na Warmii i Mazurach więcej?? Bo te linki od Pawła też nie wiele mówią, nie wszyscy maja opanowany niemiecki... napiszcie co wiecie i tym samym pomożecie tym co wiedzą mniej!
Wychodzi zatem na to, iż najbliższa okazja do spotkania sonderzuga w okolicach Olsztyna (nie licząc dzisiejszej nocy) nadarzy się za miesiąc, czyli, jak wspomniał w pierwszym poście Sebastian, ok. 27 czerwca.
Witam!
W przypadku tego kursu za miesiąc scenariusz może być i prawdopodobnie będzie taki sam jak ostatnio,czyli Classic Courier pojedzie do Mrągowa.Jeszcze nic nie jest przesądzone.Bliższe informacje dotyczące następnego kursu wraz z dokładnymi godzinami przyjazdów i odjazdów postaram się przedstawić w najbliższym czasie.Pozdrawiam!
W przypadku tego kursu za miesiąc scenariusz może być i prawdopodobnie będzie taki sam jak ostatnio,czyli Classic Courier pojedzie do Mrągowa.Jeszcze nic nie jest przesądzone.Bliższe informacje dotyczące następnego kursu wraz z dokładnymi godzinami przyjazdów i odjazdów postaram się przedstawić w najbliższym czasie.Pozdrawiam!
Podaję za PMK:
http://groups.google.pl/group/pl.misc.k ... 500f86128a
Bernsteinzug
6/7.06 MMPEi/SWPEi 75700/1 / 10920 Rzepin -- Gdańsk Gł./(Tczew)
EU07
Rzepin 22.30
Poznań Gł. 0.05/0.10
Kutno 2.05/2.07
Wwa Wsch. 3.35/3.38
Tczew 7.48/7.49
Gdańsk Gł. 8.22/8.49
/Tczew 9.18 (wodowanie)/
7.06 SWPEi/KHPEi/KHPSi 60921 / 91700/1 (Tczew)/Gdańsk Gł. -- Braniewo
EU07 od Elbląga SU42
/Tczew 11.05/
Gdańsk Gł. 11.32/11.50
Malbork 12.43/16.30
Elbląg 17.05/17.20
Frombork 18.21/23.00
Braniewo 23.30
8.06 KHPSi/SWPSi 98700/1 Braniewo -- Mikołajki/(Ełk)
SU42
Braniewo 2.00
Olsztyn Gł. 4.30/4.40
Czerwonka 5.19/5.21
Mikołajki 7.00/7.40 (wycieczka promem do Kętrzyna)
Orzysz 8.23/8.38
Ełk 9.32
9.06 SWPSi/MHPSi/MHPEi 51700/1 (Ełk)/Kętrzyn -- Brest Centralny
SU45 Ełk > Bstok EU07 Bstok > Terespol
/Ełk 8.50/
Kętrzyn 10.07/11.17
Ełk 12.32/12.45
Podlasek 13.09/13.12
Białystok 14.02/14.17
Tłuszcz 15.50/15.55
Grzebowilk 17.11/17.20
Łuków 18.59/19.46
Terespol 21.24/22.24
Udanych fot!
http://groups.google.pl/group/pl.misc.k ... 500f86128a
Bernsteinzug
6/7.06 MMPEi/SWPEi 75700/1 / 10920 Rzepin -- Gdańsk Gł./(Tczew)
EU07
Rzepin 22.30
Poznań Gł. 0.05/0.10
Kutno 2.05/2.07
Wwa Wsch. 3.35/3.38
Tczew 7.48/7.49
Gdańsk Gł. 8.22/8.49
/Tczew 9.18 (wodowanie)/
7.06 SWPEi/KHPEi/KHPSi 60921 / 91700/1 (Tczew)/Gdańsk Gł. -- Braniewo
EU07 od Elbląga SU42
/Tczew 11.05/
Gdańsk Gł. 11.32/11.50
Malbork 12.43/16.30
Elbląg 17.05/17.20
Frombork 18.21/23.00
Braniewo 23.30
8.06 KHPSi/SWPSi 98700/1 Braniewo -- Mikołajki/(Ełk)
SU42
Braniewo 2.00
Olsztyn Gł. 4.30/4.40
Czerwonka 5.19/5.21
Mikołajki 7.00/7.40 (wycieczka promem do Kętrzyna)
Orzysz 8.23/8.38
Ełk 9.32
9.06 SWPSi/MHPSi/MHPEi 51700/1 (Ełk)/Kętrzyn -- Brest Centralny
SU45 Ełk > Bstok EU07 Bstok > Terespol
/Ełk 8.50/
Kętrzyn 10.07/11.17
Ełk 12.32/12.45
Podlasek 13.09/13.12
Białystok 14.02/14.17
Tłuszcz 15.50/15.55
Grzebowilk 17.11/17.20
Łuków 18.59/19.46
Terespol 21.24/22.24
Udanych fot!