Katastrofa koło Poledna

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Katastrofa koło Poledna

Post autor: feyg »

Ciężarówka uderzyła w pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Poledno k. Świecia n. Wisłą (Kujwsko-Pomorskie). Trzy osoby zginęły, a 20 zostało rannych. Wśród ofiar jest maszynista.
Do zdarzenia doszło o 13.00. W wyniku zderzenia samochodu marki scania w pociąg relacji Gdynia - Zielona Góra wykoleiła się tam lokomotywa i pięć wagonów osobowych.
Na miejsce wypadku skierowane zostały kartki pogotowia i 10 zastępów straży pożarnej.
Przejazd, na którym doszło do wypadku miał sygnalizację świetlną i dźwiękową.
Ruch pociągów na szlaku Gdynia-Bydgoszcz został całkowicie wstrzymany. (sm)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statp, ... omosc.html
Trzy osoby zginęły, a ponad 20 zostało rannych w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Poledno (Kujawsko-Pomorskie). Po zderzeniu pociągu z ciężarówką, wykoleiła się tam lokomotywa i pięć wagonów osobowych.
Jak poinformował rzecznik Polskich Linii Kolejowych Krzysztof Łańcucki, tuż przed godziną 13 na przejeździe ciężarówka uderzyła w przejeżdżający pociąg relacji Gdynia-Poznań. Na miejsce przybyło już 9 jednostek ratowniczych. W akcji bierze też udział śmigłowiec pogotowia lotniczego.

- Bilans ofiar może się niestety jeszcze zmienić. W lokomotywie jest zakleszczony maszynista: to on jest trzecią ofiarą - powiedział TVN24 Sebastian Horodecki z policji w Świecku.

Najbardziej zniszczony jest wagon tuż za lokomotywą. - Praktycznie jest cały zmiażdżony - powiedział Paweł Frątczak, rzecznik straży pożarnej.

Według wstępnych ustaleń winę za wypadek ponosi kierowca tira. Ciężarówka przewoziła bele papieru - są one porozrzucane w pobliżu miejsca zdarzenia.

Ruch pociągów na szlaku Gdynia-Bydgoszcz został całkowicie wstrzymany.

tea
http://www.tvn24.pl/-1,1528605,wiadomosc.html
miejsce katastrofy:
http://www.zumi.pl/namapie.html?long=18 ... =2&scale=3
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Najbardziej denrwują mnie tego typu komentarze że to ciężarówka uderzyła w pociąg wiem że to nienajlepszy moment na takie wywody ale po prostu holera mnie strzela jak po takich tragediach kierowcy tirów noszą miano zawodowego kierowca.Szkoda mechanika i tej kobiety :neutral: :sad: :sad: :sad: .
[*][*]
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Oczywiście idioci dziennikarze (takie niedouczone dupki) informują, że przejazd był niestrzeżony, a przejazd BYŁ STRZEŻONY.
Natomiast Katarzyna Witkowska z policji to KRETYNKA do kwadratu. Szkoda, że to nie mój fragment linii, bo bym ją do sądu podał za mówienie nieprawdy w telewizji. Do tego powiedziała jeszcze, że to pociąg relacji Warszawa - Poznań :!:
Ciekawe ilu ludzi przyprawiła tym o stan przedzawałowy...

Boże, daj wieczny odpoczynek maszyniście i mojej byłej pracownicy, która tam zginęła, ale zabierz też z tego świata cymbałów i idiotów (jak wyżej wymieniona).

Przepraszam za mocne słowa, ale innych (w takich przypadkach)... nie znajduję.
L.L.
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Leszek Lewiński pisze:Oczywiście idioci dziennikarze (takie niedouczone dupki) informują, że przejazd był niestrzeżony, a przejazd BYŁ STRZEŻONY.
Natomiast Katarzyna Witkowska z policji to KRETYNKA do kwadratu. Szkoda, że to nie mój fragment linii, bo bym ją do sądu podał za mówienie nieprawdy w telewizji. Do tego powiedziała jeszcze, że to pociąg relacji Warszawa - Poznań :!:
Ciekawe ilu ludzi przyprawiła tym o stan przedzawałowy...
.
Niestety ma Pan rację.

Kondolencje dla rodzin ofiar.
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
KSICHU
Przyspieszony
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2007, 21:39
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: KSICHU »

Swoją drogą chyba rzadko się zdarza, że lokomotywa po uderzeniu w samochód, chociażby ciężarowy wypada z torów :sad: Musiało być to potężne uderzenie :sad: Kilkanaście lat temu doszło na stacji Terespol Pomorski (zaledwie kilka kilometrów od miejsca dzisiejszego wypadku) do wykolejenia pociągu pospiesznego "Bałtyk", zginęło wtedy jeszcze więcej osób :sad:

Serdeczne Wyrazy Współczucia dla rodzin ofiar :sad:

Pozdrawiam

Krzysztof Werner


P.S. Czy wie ktoś może jaką trasą okrężną jeżdżą pociągi :?:
Dwa do przodu, trzy do tyłu...
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Przypominają mi się słowa Maszynisty, Pana Włodzimierza Dołubizno, który w swoich pięknych wspomnieniach ze szczęśliwie zakończonej służby kolejowej tak napisał:
"Gdy widzę przejeżdżający pociąg, zawsze przez chwilę przebiega mi przyjemna myśl, że kiedyś ja również byłem tym, co prowadził lokomotywę na czele składu. Mam ogromny szacunek dla ludzi w kabinach. Myślami będąc razem z Nimi, zawsze życzę na odległość: ABYŚ KOLEGO SZCZĘŚLIWIE WRÓCIŁ DO DOMU..."
Ku głębokiej refleksji prowadzi mnie myśl, że Ten Maszynista i Ta Kobieta, którzy dziś swoje życie stracili w wypadku między Trójmiastem a Bydgoszczą, niecałe dwie godziny wcześniej pędzili w pobliżu mojej stancji i uczelni, nieświadomi, że już nigdy nie dotrą do zamierzonego celu. A przecież to nie musieli być tylko Oni...

Pozdrawiam smutno!

PS:
KSICHU pisze:Swoją drogą chyba rzadko się zdarza, że lokomotywa po uderzeniu w samochód, chociażby ciężarowy wypada z torów
Niestety, ostatnie przypadki (Stawiguda, Poledno) wskazują, że to wcale nie musi być regułą.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Tomasz Sonntag
Towos
Posty: 35
Rejestracja: 17 sty 2007, 19:15
Lokalizacja: Gdańsk

-

Post autor: Tomasz Sonntag »

W Faktach TVNu "dziennikarzyna" zaprzeczył sam sobie. Cytat: "niestrzeżony przejazd wyposażony był jedynie w samoczynną sygnalizację przejazdową". To niech się zdecyduje czy był niestrzeżony czy był strzeżony przez SSP (ja oczywiście wiem że był strzeżony).
Tomasz S
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

KSICHU pisze:Czy wie ktoś może jaką trasą okrężną jeżdżą pociągi
Od Laskowic przez Wierzchucin do Maksymilanowa.
L.L.
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Szlachetni dziennikarze jeszcze nie wymarli :!: Wczoraj wieczorem słuchając serwisu informacyjnego Programu Pierwszego Polskiego Radia byłem po prostu pod wrażeniem.Dziennikarz relacjonujący wydarzenia z Poledna wymienił relację pociągu,jego nazwę :!: (nigdy nie słyszłem z ust żornalistów) oraz to,że przejazd kolejowy wyposażony był w sygnalizację.Ukłony w stronę tego reportera za profesjonalizm i rzetelne informacje.Kolejny przykład niedouczenia dziennikarzy znajduje się tutaj.
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

mam dośc smutną wiadomośc nieoficjalnie dowiedziałem się że udało się wydobyc dane ,aż mnie przeszył dreszcz jak usłyszałem z jaką prędkością uderzył pociąg w tira było to 115 km/h podobno maszynista zdążył tylko załączyc hamowanie nagłe a dalej to już on tylko wie :cry: :cry: .
Pokój ich duszy :cry:
Wspołczuje rodzinie :sad:
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Grzegorz kk pisze:było to 115 km/h podobno maszynista zdążył tylko załączyc hamowanie
Było 117 km/h.
Niestety, nawet tego nie zdążył. Wyjechał zza towarowego. Miał zatem 1-2 sekundy. Nie zdążył nawet położyć się na podłodze...
Okazuje się, że również ten człowiek związany był niejako z moją firmą: był mężem pracującej u mnie dyżurnej ruchu...
Był... (!)
L.L.
badworm
Towos
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2007, 15:54

Post autor: badworm »

A czy wiadomo kiedy zostanie przywrócony ruch pociągów na tej trasie? Na portalu gazeta.pl znajduje się informacja, że nastąpi już jutro(lecz przez parę dni pociągi będą kursować po jednym torze), podobnie informowano w dzisiejszym Teleekspresie. Natomiast niektóre źródła podają, że objazdy miałyby trwać jeszcze przez ok. tydzień.
Pasanger
Towos
Posty: 33
Rejestracja: 24 lut 2007, 20:23

Post autor: Pasanger »

Niestety, takie wypadki sie zdarzają. Z reguły tracą życie ci co w bezmyślny sposób wjeżdżają na przejazdy. Tutaj "szczęście" miał sprawca. Na dodatek przewoził wyjątkowo ciężki ładunek-chyba olbrzymie zwoje papieru-co w połączeniu z dużo szybkością pociągu dały tak tragiczny skutek.
LL pisze:informują, że przejazd był niestrzeżony, a przejazd BYŁ STRZEŻONY
Nie chce tu bronić dziennikarzy, wiem że czasami ich brak profesjonalizmu jest żenujący, ale musicie wiedzieć że dla większości osób przejazd strzeżony to taki zamykany przez dróżnika. Oczywiście że to bzdura, ale jakbyście zrobili na ulicy sondę to pewnie moje przypuszczenia by się potwierdziły. :sad: To się dziennikarzyna dostosował.
flugzeug30
Pospieszny
Posty: 128
Rejestracja: 18 lip 2007, 21:42
Lokalizacja: Lodz/Warszawa
Kontakt:

Post autor: flugzeug30 »

Dokladnie tak. To znaczy przejazd strzezony to dla laika moze byc tez taki, jakie np. wystepuja na "Berlince", czyli niestrzezony przez droznika, ale z pelnymi zaporami. . Natomiast juz taki z polzaporami i/lub sygnalizacja swietlna, bywa rzadko uwazany za strzezony.

Ogromnie wspolczuje i przesylam kondolencje dla rodzin ofiar wypadku.
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Dziennikarzynie mógłbym wybaczyć głupotę (to jest niejako wpisane w ich zawód), ale OFICEROWI POLICJI - NIE :!:
L.L.
ODPOWIEDZ