Kolizja SA106-008 ze śmieciarką

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Frost
Towarowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Kołobrzeg

Kolizja SA106-008 ze śmieciarką

Post autor: Frost »

Odnalezione na WiM. Za http://informacje.wm.pl/?main=11&c=44,3,21659,,4149 :

"Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Klewkach koło Olsztyna doszło do wypadku. W piątek 6 kwietnia, kwadrans przed dwunastą, śmieciarka wjechała pod szynobus relacji Olsztyn - Szczytno. Tylko cud sprawił, że nikt nie zginął. Przez ponad dwie godziny trasa kolejowa była zablokowana.
- Widziałem go z daleka. Zatrzymał się przed torami i nagle ruszył - opowiada wyraźnie zdenerwowany maszynista, który prowadził szynobus. - Trąbiłem, próbowałem hamować. Nie dało rady się zatrzymać.

Siła uderzenia była tak duża, że ciężarówka obróciła się w powietrzu, skosiła betonową latarnię i wylądowała na boku. Szynobus ma uszkodzony przód.

- Ogromne szczęście, że szynobus nie uderzył w kabinę śmieciarki, tylko w jej bok - ocenia kapitan Jarosław Przybułowski z olsztyńskiej straży pożarnej, który dowodził akcją. - W przeciwnym razie skończyłoby się dużo gorzej.

W wypadku najbardziej ucierpiał kierowca śmieciarki należącej do olsztyńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej. Został zabrany do szpitala.

Szynobusem jechało 60 pasażerów. Na szczęście żaden z nich nie ucierpiał w wypadku.

Okoliczności wypadku badają policjanci drogówki."

Adam Pietrzak
S. Mróz
"Małe stacyjki są dumne z tego, że przez nie przejeżdżają pociągi pośpieszne"
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

a to ciekawe;) SA106-008:/

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
W tym samym dniu robiłem zdjęcia temu szynobusowi jak jechał do Ełku:):) jeszcze z przed wypadku :sad: załączam zdjęcia. a i nie patrzcie na date nie ustawiłem w aparacie zapomniałem :mrgreen: .
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Fotki SA106-008:/

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Daje tu załączniki jeszcze z przed wyjazdu do Szczytna :roll:.
Pozdrawiam.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.
:roll:
Tak nawiasem mówiąc chyba to nie jest pierwszy wypadek z udziałem szynobusu a jeśli tak, to pierwszy test zderzeniowy ma za sobą :mrgreen: .

PS: zdjęcia były duże i nie mogłem wrzucic bezpośrednio na forum.:/
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2007, 21:57 przez Grzegorz Kowalczyk, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Coś pechowe te nasze szynobusy.

Jak obecnie wygląda ruch na trasie Olsztyn - Szczytno? Maro pisał jakiś czas temu, iż z dniem 30 marca wprowadzona została KKA w godzinach kursów obsługiwanych wcześniej szynobusami. Ciekaw jestem czy komunikacja zastępcza już znikła, choć w obliczu, gdy kolejny pesobusów staje się niezdatny do jazdy, nie sądzę, aby tak było.

PS. Grzegorzu, to niemożliwe, aby jednego dnia ten sam szynobus wyjechał z Olsztyna do Ełku, wrócił na stację macierzystą, po czym wykonał jeszcze tego samego dnia feralny kurs do Szczytna. Aktualny rozkład jazdy to wyklucza.
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Pomyłka:)

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Pawel_RN pisze:Coś pechowe te nasze szynobusy.


PS. Grzegorzu, to niemożliwe, aby jednego dnia ten sam szynobus wyjechał z Olsztyna do Ełku, wrócił na stację macierzystą, po czym wykonał jeszcze tego samego dnia feralny kurs do Szczytna. Aktualny rozkład jazdy to wyklucza.
Oczywiście masz racje tylko pomyliłem się , zdarza się. :wink: ale ostatnia fotka jest jak najbardziej na miejscu :wink: :). a te zdjęcia co mówiłeś o Ełku są z 5 kwietnia jeszcze przed wypadkiem ale jest nawet na www.gazetaolsztynska.pl można porównac moje fotki z szynobusem a po zderzeniu ze śmieciarką wydaje mi się że wyszedł bez większych uszkodzeń szynobus z tego, :roll: .

PS: zastanawia mnie jak szynobus go trafił że śmieciarka znalazła się aż na boku :wink: .
A co do ruchu pociągów myśle że już wrócił do porządku acz kolwiek też chętnie bym się dowiedział coś więcej cytat z gazety Olsztyńskiej "Przez ponad dwie godziny trasa kolejowa była zablokowana". Wszystko jasne:).
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Relacja Maszynisty:/.
Widziałem go z daleka. Zatrzymał się przed torami i nagle ruszył - opowiada wyraźnie zdenerwowany maszynista, który prowadził szynobus. - Trąbiłem, próbowałem hamować. Nie dało rady się zatrzymać. Te, szynobusy, cholera, jakieś pechowe. Jeden przecież się zepsuł, bo ktoś postawił kamień na torach. Tyle lat jeżdżę, a wypadek miałem po raz pierwszy. Szynobus, cholera...
Pozdrawiam.

PS:nie skomentuje :wink: .
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Frost
Towarowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Frost »

No i mamy ciąg dalszy historii, tym razem w "Gazecie Wyborczej". Jeszcze trochę i na szlak Olsztyn-Szczytno powrócą w całości tradycyjne składy albo doczekamy się KKA:

Za http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,70865,4044725.html:

"Zaledwie kilka dni wcześniej kolejarze cieszyli się, bo na tory wrócił inny autobus szynowy, który kilka miesięcy temu zniszczyli wandale.

W piątek o godz. 11.45 szynobus jadący ze Szczytna uderzył w śmieciarkę, która nie ustąpiła mu pierwszeństwa na niestrzeżonym przejeździe koło Klewek. - Kierowca samochodu z lekkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Pasażerowie nie ucierpieli - mówi Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego wojewódzkiej komendy policji.

Szynobus został poważnie zniszczony. Według kolejarzy, remont będzie kosztował ponad 500 tys. zł. - Musi pojechać do producenta, bo sami nie jesteśmy w stanie wykonać tak dużej naprawy - mówi Stanisław Rychlewski, dyrektor przewozów regionalnych. Nie wykluczone, że koszty okażą się jeszcze wyższe.

Olsztyńskie szynobusy mają wyjątkowego pecha. Ostatnie pół roku stał w warsztacie inny pojazd, który koło Łęgajn najechał na kamień zostawiony przez wandali. Remont kosztował ponad 1 mln zł, czyli jedną czwartą ceny nowego szynobusu. Teraz po torach jeżdżą zatem znowu tylko cztery pojazdy tego typu. - Sprawdzałem statystyki i jestem przerażony tym, co się u nas dzieje. W żadnym innym regionie nie zostało zniszczonych tyle autobusów szynowych, co u nas. Już kilkanaście razy chuligani obrzucali nasze szynobusy kamieniami. NIgdzie indziej to się nie zdarza. Wygląda na to, że nie dorośliśmy, by korzystać z tak nowoczesnego sprzętu - mówi Stanisław Rychlewski."

tk woj
S. Mróz
"Małe stacyjki są dumne z tego, że przez nie przejeżdżają pociągi pośpieszne"
Awatar użytkownika
stacja-szczytno
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2007, 16:30
Lokalizacja: no jak to skąd?

Post autor: stacja-szczytno »

Witam!
A oto i kolejne potwierdzenie że "nie dorośliśmy, by korzystać z tak nowoczesnego sprzętu" Atrykuł z dzisiejszego "Kurka Mazurskiego":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich serdecznie!
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Z tekstu wynika, iż szynobus, który ucierpiał tym razem to SA106-003.

Podsumowując - sprawne szynobusy na chwilę obecną to: 007, 009 i 015.

PS. Również witamy, licząc na częste informacje ze Szczytna (choć nie tylko ;-) ).
ODPOWIEDZ