Wejherowo - Garczegorze znowu...?

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Kolins
Pospieszny
Posty: 119
Rejestracja: 19 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Wejherowo

Wejherowo - Garczegorze znowu...?

Post autor: Kolins »

http://www.portal.tkchopin.pl/index.php ... ilm=06.wmv

Pod tym linkiem kryje się wypowiedź Starosty Wejherowskiego z 03.01.2007 o możliwej odbudowie linii... Film jest dość długi (7 min.), pod jego koniec usłyszymy interesującą nas wiadomość.

Czy jest to jescze możliwe?

A tak przy opazji... W Żarnowcu ma powstać elektrownia węglowa (plany), to może mieć z tym związek...
Kolins
Awatar użytkownika
KSICHU
Przyspieszony
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2007, 21:39
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: KSICHU »

Niezła bujda... :lol:

Pozdrawiam

Krzysztof Werner
Dwa do przodu, trzy do tyłu...
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Witam!

Szanse marne, ale słuchało się miło. Generalnie samorzady kochają nieczynne linie, jak to opisał Leszek Lewiński, za tory, które można sprzedać na złom. :evil:
Powiat wejherowski ma tak beznadziejne drogi (jeździłem to wiem), że raczej na linię kolejową to tam nikt nie da złotówki...(chyba, że Bruksela się uprze).

Pozdrawiam
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
pzpr
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wejherowo - Garczegorze znowu...?

Post autor: pzpr »

Kolins pisze:Czy jest to jescze możliwe?
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nie opłacalne.
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Zamiast odbudowy rozbiórka, a na otarcie łez... skansen???
Obliwice - skansen kolejowy?
Muzeum kolejnictwa w Obliwicach zamierzają utworzyć władze gminy Nowa Wieś Lęborska. Nie miałoby ono wprawdzie podobnej skali, jak istniejące już muzeum w Kościerzynie, ale dla osób odwiedzających okolice Lęborka, byłoby ono i tak dużą atrakcją. Wiele zależy jednak od przekazania samorządowi terenu, po nieczynnej linii kolejowej Wejherowo - Garczegorze. Zamknięto ją kilkanaście lat temu. Teraz pojawiła się szansa na to, że zostanie ona ostatecznie zlikwidowana.

- Do starostwa trafił wniosek PKP o likwidację linii - mówi Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. - Liczymy na to, że stanie się to w najbliższym czasie. W miejscu gdzie istniała linia, chcielibyśmy zrobić trasę rowerową. W Obliwicach istnieje przystanek kolejowy. Chcielibyśmy postawić w tym miejscu jakąś drezynę, nieco sprzętu związanego z kolejnictwem, i w ten sposób stworzyć tu muzeum kolejnictwa. To bardzo ładne miejsce - naszym zdaniem można je jeszcze bardziej uatrakcyjnić.

Możliwe, że radni powiatowi zajmą się sprawą już podczas najbliższej sesji, zaplanowanej na 28 marca.
Awatar użytkownika
KSICHU
Przyspieszony
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2007, 21:39
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: KSICHU »

Moim zdaniem budowa muzeum kolejnictwa w miejscu zdemontowanej linii kolejowej to totalne nieprozumienie :smile: Zresztą ten pomysł i tak niedługo będzie można włożyć między bajki...

Pozdrawiam

Krzysztof Werner
Dwa do przodu, trzy do tyłu...
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Kto był choć raz w rzeczonych Obliwicach (peron z lesie) wie, że to kompletnie poroniony pomysł. A po tym co stało się w Łebie cztery lata temu za sprawą niejakiego Jerzego Rechziegela to wójt może co najwyżej zbudować plac zabaw dla dzieci z "kolejką" z drewna :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kolins
Pospieszny
Posty: 119
Rejestracja: 19 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Kolins »

Nie dość, że tam byłem, to... ciężko tam przecież dojechać... Piszę o samochodzie oczywiście.
Ludzie to mają pomysły... najpierw przejęcie linii (Starosta wejherowski), teraz ten "skansen"... Ścieżkę rowerową to z Krokowej "budowano"...
Kolins
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

feyg pisze:KA po tym co stało się w Łebie cztery lata temu za sprawą niejakiego Jerzego Rechziegela to wójt może co najwyżej zbudować plac zabaw dla dzieci z "kolejką" z drewna :mrgreen:
Rzeczone Ty2 widziałem wtedy na dworcu w Lęborku, nie pamiętam teraz kiedy :neutral:
Co właściwie Jerzy R. w tej Łebie zrobił? Trochę poguglałem, ale na ten temat nic nie trafiłem (nerwy mi puściły po informacji o sprzedaży na złom parowozów z kolekcji...brr...)
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
pzpr
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pzpr »

Kolins pisze:Nie dość, że tam byłem, to... ciężko tam przecież dojechać... Piszę o samochodzie oczywiście.
Od strony Choczewa idąc torem z buta też nie tak łatwo jest tam się dostać. Najlepiej zakrzaczony odcinek na linii 230 to własnie Rekowo Lęborskie - Obliwice...
ODPOWIEDZ