Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Tu stacja Olsztyn!!!

Post autor: Anrep »

Tu stacja Olsztyn!

Brakowało mi na tym Forum wątku o tym, co można zobaczyć na olsztyńskich torach. Uzupełniam ten brak, aby informacje nie błąkały się po równych wątkach, podobnie jak to ma miejsce wątkach o Rucianym Nidzie, Dobrym Mieście czy Braniewie (choć dziś Kaim ma chyba inne zajęcia :wink: ).


Dziś na olsztyńskim dworzec przyjechał ok. 14 skład węglarek prowadzonych przez dawnego enerdowskiego „Gagarina” BR-232-008 (wyprodukowana w 1973 r. w Ługańsku). Lokomotywa była w barwach prywatnego przewoźnika Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem Sp. z o.o. w Zabrzu zielona z żółtymi i czerwonymi pasami. Nie mam niestety zdjęć, ale fotki loka są tu:
http://www.przewoznicy.rail.pl/przewozn ... ptkz,BR232

Zachęcam do wpisywania swoich obserwacji.

Pozdrawiam
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

W mglisty poranek, 27 listopada, natknąłem się również na skład prywaciarza, prowadzony podwójną trakcją - 3E-063 + TEM2-173:

http://www.zdjecia.ruciane-nida.org/det ... e_id=10370
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Pawel_RN pisze:W mglisty poranek, 27 listopada, natknąłem się również na skład prywaciarza, prowadzony podwójną trakcją - 3E-063 + TEM2-173:

http://www.zdjecia.ruciane-nida.org/det ... e_id=10370
Tak, ten skład widuję często. Ostatnio - w zeszłą niedzielę, gdy akurat odjeżdżał w stronę Zachodniego (coś około 19:00, czekałem akurat na podstawienie "Motławy"). Wjeżdżają nim aż na bocznicę Michelin, czyli tracką pętlę. Oczywiście lokomotyw przy tym nie rozłączają.

Ale "Ludmiła" w Olsztynie? To dopiero wydarzenie! :) Jeśli ktoś dwa lata temu przewidziałby, że na olsztyńskich torach zagości BR232, pewnie spotkałby się tylko z pełnym politowania spojrzeniem. A tu masz... Sytuacja zmienia się z miesiąca na miesiąc, jak w kalejdoskopie. Dobrze, że pojawili się prywaciarze, a konkurencja rozpościera się na coraz większym obszarze. Dla klientów oznacza to jedno: taniej. Jeśli zaś taniej, to i szanse kolei większe.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Klimek
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2005, 12:01
Lokalizacja: Olsztyn, Jeziołka

Post autor: Klimek »

A ja mam nawet skład tej firmy na filmiku, zrobionym przeze mnie moim aparatem fotograficznym, więc jakoś jest ogólnie do khm khm .... Ale za to jakie miałem emocje !! :] Tylko Tamarka była odwrócona względem Twojej, Pawle, fotki z 27`go.

Filmik zrobiłem 23 listopada, gdy pojechałem do Naterek narobic troszkę dodatkowych fotek do mojego projektu do gry TRS2004 i gdy ledwo co wysiadłem z furki, patrze, a tam coś się ciągnie troszkę ociężale.... Myślę, zdjecia wyjdą mi i tak pewnie rozmazane, to pyknę filmik, w kiepskiej jakości, ale przynajmniej będzie coś innego niż to co robię normalnie :)

Filmik ma troszkę ponad 3MB, więc jesli wiecie gdzie mozna go wrzucic za darmo, to poprosze o info i wtedy kazdy bedzie mógł sobie go obejrzec.
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Dziś rano widziałem tamarę na Głównym - ciągnącą cysterny w stronę Olsztyna Zach. Cała malowana była na żółto. Wie ktoś może więcej o tym składzie?

Pozdraiwm!
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

sobota na Głównym

Post autor: Anrep »

Witam!

Dziś po południu wybrałem się na dworzec.

Pozdrawiam
Załączniki
Nareszcie razem! Mariaż elektryczki ze spalinówką.<br />Nie miałem czasu by czekać na wspólną podróż &amp;quot;młodej pary&amp;quot;.
Nareszcie razem! Mariaż elektryczki ze spalinówką.
Nie miałem czasu by czekać na wspólną podróż &quot;młodej pary&quot;.
Spinanie SM-42-1151 z EN-57-1464
Spinanie SM-42-1151 z EN-57-1464
Widziałem to pierwszy raz. EN-57-1464 chyba nawalił. SM-42-1151 zbliża sie do &amp;quot;kibelka&amp;quot; aby go ściągnąć.
Widziałem to pierwszy raz. EN-57-1464 chyba nawalił. SM-42-1151 zbliża sie do &quot;kibelka&quot; aby go ściągnąć.
SU-42-503 w nowym malowaniu. Żółty lok ma fioletowe pasy.
SU-42-503 w nowym malowaniu. Żółty lok ma fioletowe pasy.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2007, 22:00 przez Anrep, łącznie zmieniany 1 raz.
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Widziałem to pierwszy raz. EN-57-1464 chyba nawalił. SM-42-1151 zbliża sie do "kibelka" aby go ściągnąć.
Często spotkałem się w Olsztynie z sytuacją gdy SM-ka ściągała EN57 na tory postojowe, tutaj przykład:
http://www.zdjecia.ruciane-nida.org/det ... e_id=10242
SU-42-503 w nowym malowaniu. Żółty lok ma fioletowe pasy.
Cóż to za pociąg? Do Pisza? Trzeba przyznać, iż Polsat prezentuje się okazale w nowym, odświeżonym malowaniu. Niestety ilość sprawnych maszyn serii SU42 stacjonujących w Olsztynie ciągle spada.


I wiadomość z innej beczki:

Wczoraj ok. 11:15 jadąc BIEBRZĄ do Białegostoku, tuż przed Czerwonką, mijaliśmy jadącą z przeciwnej strony Stonkę ciągnącą zdefektowany, jak się domyślam , szynobus z dodatkowym wagonem na haku. Był to najprawdopodobniej pociąg z Ełku przez Mikołajki. Numeru szynobusu nie rozpoznałem.

Rano natomiast (ok. 8:50), jako pociąg do Braniewa, ponownie pojechał nowy SA106-015 (Foto w poniedziałek).
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Załączam wspomniane wcześniej zdjęcie nowego, olsztyńskiego szynobusu, SA106-015.

2007-01-08, godz. 8:54. Olsztyn Zach.
Załączniki
SA106-015
SA106-015
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

W PESIE Bydgoszcz świeżo po zakończeniu naprawy stoi olsztyński loczek - jest nim: SU46-010! źródło własne ;) Ciekawe jak wygląda, czy tez i jakieś nowe malowanie? Pożyjemy, zobaczymy :smile: Ma ktoś może zdjęcia tego loczka?

Pozdrawiam!
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Widziałem odmalowaną SU42-503 w niedziele 7 stycznia ze składem do Braniewa (dwa wagony Bh :!: ). Wcześniej kilka razy widziałem jak SM42 ściąga kibelek, czasem z okien wieży.
Załączniki
SU42-503 ze składem do Braniewa
SU42-503 ze składem do Braniewa
SM-ka podłącza się do kibelka
SM-ka podłącza się do kibelka
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

A co dzisiaj na stacji Olsztyn Główny?

Spore opóźnienia pociągów ze strony Gdańska... Biebrza +120 minut, Gryf +80 minut. Domyślam się, iż przyczyn szukać trzeba się w wichurach...
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Oj, były dziś spóźnienia. Biebrza stał w Gamerkach Wlk. ze 2 godziny ponieważ między Wołownem, a Gamerkami na tory zwaliły się drzewa. Czekałem na kolegę Mariana z klubu, który jechał tymże pociągiem. A ja czekając zrobiłem troche zdjęć. RYBAK POJECHAŁ DZIŚ DO SZCZECINA PRZEZ IŁAWĘ GŁÓWNĄ :!: Opóźnienie Biebrzy zmieniało się następująco:
10 min. , 30 min. , 60 min. , 90 min. , 120 min. , i na 130 min. się zakończyło.
Kolega Marian mówił, że w pociągu od razu powiedzieli, że będzie miał co najmniej 40 minut spóźnienia. Kilka zdjęć z oczekiwania:
Załączniki
Wreszczie, po 2 godz. czekania!
Wreszczie, po 2 godz. czekania!
TLK Pojezierze na stacji końcowej.
TLK Pojezierze na stacji końcowej.
Drezyna PKP Energetyki na dworcu Olsztyn Główny.
Drezyna PKP Energetyki na dworcu Olsztyn Główny.
drezyna WMB-10 przy 2 peronie
drezyna WMB-10 przy 2 peronie
Rybak dziś pojedzie przez Iławę!
Rybak dziś pojedzie przez Iławę!
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

6 stycznia 2007 r. - Olsztyn Zachodni:

SA106-015 na bis:
http://www.zdjecia.ruciane-nida.org/det ... e_id=10694

ET22-388 - pociąg MAZURY:
http://www.zdjecia.ruciane-nida.org/det ... e_id=10698

EU07-128 - pociąg ŚNIARDWY:
http://www.zdjecia.ruciane-nida.org/det ... e_id=10696
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Dziś (14 stycznia) również wybrałem się na dworzec Olsztyn Główny. Spotkałem między innymi szynobus SA106-015, wyjeżdżający z tankowania :smile: . Ciekawy był opis na 2 peronie pociągu osobowego do Pisza. Kilka zdjęć z wycieczki:
Załączniki
Po czym wagony przejęła EP07-435.
Po czym wagony przejęła EP07-435.
Ciekawe... z Olsztyna do Pisza przez Słupsk!
Ciekawe... z Olsztyna do Pisza przez Słupsk!
SU42-513 na czele popołudniowego składu do Pisza.
SU42-513 na czele popołudniowego składu do Pisza.
ED72-005 + EN57-?? z jedynym bezpośrednim pociągiem do Bydgoszczy.
ED72-005 + EN57-?? z jedynym bezpośrednim pociągiem do Bydgoszczy.
manewry cd.
manewry cd.
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

Maro, wczoraj do Bydgoszczy był taki skład: ED72-005 + EN57-1095 a pociąg do Pisza przez Słupsk no ciekawe :)
ODPOWIEDZ