Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Rajmund
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 11 wrz 2007, 22:48
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Post autor: Rajmund »

Piszę to na gorąco ,więc za gonitwę myśli z góry przepraszam, działu też bardziej odpowiedniego nie znalazłem, ale do rzeczy.
Wracałem dziś z Władka do domu po kilkudniowym leniuchowaniu.Jeździmy tam z rodziną pociągiem co roku, bo wygodniej, ekologicznie,no i frajda z podróży pociągiem…do dzisiaj :???:
Jadąc z Władysławowa do Gdyni złapaliśmy 10 min. opóźnienia, skomunikowanie z Łyną do Olsztyna na styk ale wszystko przebiegło sprawnie, nawet kierownik z tego pierwszego pociągu przeszedł się przejściem podziemnym z drugiego peronu na trzeci aby upewnić się czy wszyscy zdążyli się przesiąść. Jeszcze wtedy nie podejrzewałem że te dziesięć minut może kosztować nas tyle nerwów.
W Malborku zamknięty jeden tor ,my spóźnieni więc coś już przed nami puścili, no to uzbierało się już +20,ale myślę nic to, mamy ponad pół godziny na przesiadkę na KKA do Szczytna i dalej już szynobusem. Dojeżdżamy do Iławy i dalej…stop czekamy na inerregio z Wrocławia do Olsztyna,puszczamy go przodem, robi się +45, po mojej głowie chodzą już kosmate myśli,idę do kierowniczki i się pytam jak będzie ze skomunikowaniem. Powiedziała mi że już dzwoniła do Olsztyna bo jest więcej osób i mają na nas czekać.Dla wszelkiego spokoju obmyśliłem plan aby przejść przez przejście dla niepełnosprawnych po torach to-będzie szybciej.
Pociąg wjeżdża w peron nr.3 -trzy minuty po planowym wyjeździe KKA w kierunku Szczytna,otwierają się drzwi i sprint przez tory do przystanku, jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem tylko słupek przystankowy.Po minucie zaczeli się schodzić kolejni pasażerowie,uzbierało się nas 21 osób z czego ponad połowa dalej niż do Szczytna .Po protestach całej grupy udało się zawrócić jeden autobus i w końcu pojechaliśmy do Szczytna z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Oczywiście kierownik pociągu, który jechał tym autobusem zapewniał nas że otrzymał info od dyspozytora że wszyscy spóźnialscy się już przesiedli i dostał zgodę na odjazd.
Piszę to ku przestrodze ,bo z relacji innych współpasażerów to nie był jedyny incydent w tej komunikacji zastępczej w ostatnim czasie.
Być może czytają to ludzie którzy pochopnie puszczają ten autobus nie czekając na innych pasażerów. Mój apel. Dla wielu osób z okolic Rucianego,Pisza ,czy Białej jadących z drugiego końca Polski jest to jedyne połączenie,i robiąc takie numery zostawiacie ludzi z ręką w nocniku.
Mimo wszystko pozdrawiam wszystkich z PR, niepotrzebna była nam wszystkim ta nerwówka.Pozdrawiam.
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

Czy ELF już jeździ ? Jaki jest obieg ?
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

Elf jest teraz na naprawie gwaracyjnej w Pesie.


http://www.garnek.pl/mkseba/24648181/en62-001
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
Staszek
Towos
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2007, 08:17

Post autor: Staszek »

Zdaje się, że już wrócił. Wczoraj widziany na trasie Olsztyn - Iława.
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Nie wiem ,czy już nie "wrzucałem"gdzieś tej fotki.
Załączniki
Ol49-71 w Olsztynie  29.07.1993 r..jpg
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Dziś ok. 17.45 pociąg z Warszawy przyprowadziła lokomotywa EP09-15 w barwach PKP Intercity (szaro-niebieska).
PS Jak zauważyłem parokrotnie z/do Warszawy jeździły lokomotywy tego typu, 22.03.2013 ok.10.45 zauważyłem wjeżdżający EP09-34.
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
michasio115
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: giżycko

Post autor: michasio115 »

ELF po naprawie gwarancyjnej 20.03.13
Załączniki
Na początku stycznia tego roku przyjechał nowy pociąg wyprodukowany przez PESĘ "ELF". To był pierwszy egzemplarz potrójnego "ELFA". N ich nieszczęściu w czasie uczczenia przejazdem na linii nowego ELFA Olsztyn-Czerwonka uległ awarii. T
Na początku stycznia tego roku przyjechał nowy pociąg wyprodukowany przez PESĘ "ELF". To był pierwszy egzemplarz potrójnego "ELFA". N ich nieszczęściu w czasie uczczenia przejazdem na linii nowego ELFA Olsztyn-Czerwonka uległ awarii. T
Awatar użytkownika
michasio115
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: giżycko

Nowe oznaczenia Europejskie

Post autor: michasio115 »

20.03.2013
Załączniki
Lokomotywy EU/P07 po naprawie okresowej i modernizacj (NG+M) dostają nowe oznaczenia Europejskie
Lokomotywy EU/P07 po naprawie okresowej i modernizacj (NG+M) dostają nowe oznaczenia Europejskie
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

michasio115 pisze:ELF po naprawie gwarancyjnej 20.03.13
Po jakiej naprawie gwarancyjnej.
W tym czasie pojazd jeździł normalnie.
Po za ty przyjechał do Olsztyna 22 listopada 2012 r.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
michasio115
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: giżycko

Post autor: michasio115 »

Sebastian Marszał pisze:
michasio115 pisze:ELF po naprawie gwarancyjnej 20.03.13
Po jakiej naprawie gwarancyjnej.
W tym czasie pojazd jeździł normalnie.
Po za ty przyjechał do Olsztyna 22 listopada 2012 r.
http://www.garnek.pl/mkseba/24648181/en62-001
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Ja widzę datę 28 stycznia 2013 r. a nie 20 marca 2013.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
michasio115
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: giżycko

Post autor: michasio115 »

20 marca to data zrobionego zdjęcia. Elf jest i tak po naprawie gwarancyjnej. :cool:
Stellwerk

Re: Nowe oznaczenia Europejskie

Post autor: Stellwerk »

michasio115 pisze:dostają nowe oznaczenia Europejskie
Co to są "oznaczenia Europejskie" i gdzie one są na tym zdjęciu?
Awatar użytkownika
michasio115
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: giżycko

Post autor: michasio115 »

TrainzN
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: TrainzN »

Nie wiem, czy to tutaj umknęło... Czy wszyscy o tym już wiedzą, ale informacja wydała się niezbyt interesująca? ALE zgodnie z informacjami zawartymi w: http://intercity.pl/pl/obrazy/dzial%20p ... .11.13.pdf od nowego rozkładu w Olsztynie pojawi się ekspres - TLK Warmia zmienia się w EIC :!: W którym rozkładzie ostatnio do Olsztyna docierały ekspresy? :smile:
Do tego ciekawostki:
- w nowym RJ stacja Mława doczekała się postoju handlowego EIC - właśnie w/w Warmii.
- z Gdańska Gł. do Warszawy Wsch. znów najszybciej jest p. Iławę - EIC Norwid jedzie 4:51 (p. Bydgoszcz najszybciej jedzie się EIC Neptun 4:55).
najlepsze kolejowe klimaty są na Warmii i Mazurach!
ODPOWIEDZ