Braniewo i okolice!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Pierwszy przejazd (po kilku latach )na trasie Braniewo - Bogaczewo - Elblag

http://www.braniewo24.com.pl/index.php? ... &Itemid=63
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Miałem ostatnio okazję przejechać się nowym szynobusem na trasie Braniewo - Elbląg.Bardzo ciekawiła mnie frekwencja i niestety musze napisac że była ona bardzo niska.Z Braniewa wyruszyło ok 10 osób.Przez całą podróż przewinęło się góra 18 - 20 osób.Np. w Chruścielu, który tak bardzo walczył o powrót tego połączenia nikt nie wsiadł (ani nie wysiadł).Wydaje mi się że od nowego RJ zniknie to połączenie.
Szyszymek
Towos
Posty: 32
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:42

Post autor: Szyszymek »

Z tego co napisałeś wynika, że na tej linii bardziej opłacałoby się wdrożyć przewozy wagonem motorowym SA106 (albo nawet mniejszym), a nie dwusekcyjnym szynobusem SA133.
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Szyszymek pisze:Z tego co napisałeś wynika, że na tej linii bardziej opłacałoby się wdrożyć przewozy wagonem motorowym SA106 (albo nawet mniejszym), a nie dwusekcyjnym szynobusem SA133.
Sytuacja wyglądała podobnie jak jechałem około miesiąca temu do Chruściela. Niska frekwencja na poziomie 10 osób to nic innego jak marnotrastwo. Rano i po południu liczba osób jadących SA133 nie przekroczyła 15 osób. Do obsługi tego połączenia z pewnością wystarczyłby SA106, jak wspomniał kolega wyżej. To już nie te czasy kiedy potrzebna była lokomotywa i kilka wagonów żeby przewieźć podróżnych. Czasy się zmieniają i coraz więcej ludzi zamieszkuje w mieście, a ludzi dojeżdżających ubywa. Taka sytuacja ma się też w przypadku tej linii. Druga sprawa to wszechobecne busiarstwo. Frekwencja na poziomie 7 osób utrzymywała się też w pociągu wyjeżdżającym z Olsztyna do Elbląga o 3:34. W ostatnim czasie pociąg ten stał się nieco bardziej popularny. Korzystają z niego osoby chcące szybko i wcześnie dotrzeć na lotnisko w Gdańsku - Rębiechowie. Dzięki rosnącej frekwencji zwiększyły się też wpływy z biletów w tym pociągu i są naprawdę zadowalające jak na wczesną godzinę odjazdu.
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Niestety żal napisać ale te połączenie nie ma racji bytu,to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
W zeszłym tygodniu kilkakrotnie podróżowałem także między Braniewem a Olsztynem.Niedzielny kurs o 13.20-z Braniewa rusza ok 40 osób,w Pieniężnie dosiadło się jeszcze ok 20 osób.Frekwencja naprawde przyzwoita.Wieczorne połączenie o 20.47 (Olsztyn - Braniewo-wracałem w poniedziałek)-z Olsztyna wyruszyło ok 30 osób.Na poszczególnych stacjach dosiadają się pojedyncze osoby.Myślę że przez szynobus "przewinęło się" ok 45 osób.To smutne bo busy,autobusy z Olsztyna np do Ornety czy Dobrego Miasta odjeżdżają pełne!!
Busiarstwo ciągle się rozwija.Ostatno będąc w Braniewie zauważyłem nowe połączenie Braniewo-Warszawa przez Olsztyn (wyjazd 6.40).Podobno cena biletu to jedyne 40zl.Dla przykładu podam że jechałem z Braniewa do Warszawy pociągiem i zapłaciłem ok 120zł!!!Ludzie zawsze wybiorą tańszą efertę.
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

ciekawe, czy po wczorajszym wypadku w Nowym Mieście nad Pilicą ludzie korzystający z busów przeproszą się z transportem kolejowym.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
zbig34
Towos
Posty: 29
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:30

Przeprosiny

Post autor: zbig34 »

Niestety ale w okolicach Nowego Miasta nie ma linii kolejowych użytkowanych w przewozach pasażerskich (na CMK nie ma przystanku, zaś linia Radom-Tomaszów Maz. ma znaczenie marginalne). W ogóle ten region jest słaby pod względem gęstości sieci kolejowej. Ale w innych regionach na pewno ludzie sobie przypomną o koleji - patrz Łomża, czy np. Końskie.
Grzesiek1983
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 24 gru 2007, 21:53
Lokalizacja: Łomża

Re: Przeprosiny

Post autor: Grzesiek1983 »

zbig34 pisze:Ale w innych regionach na pewno ludzie sobie przypomną o koleji - patrz Łomża, czy np. Końskie.
W Łomży tzw. busiarstwo praktycznie nie istnieje. Monopolistą jest PKS
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

12.12.2010 awaria Szynobusu SA106-015 na stacji w Braniewie dojazd awaryjny do Dobrego Miasta i ściągnięcie przez luzaka wysłanego z Olsztyna SA106-009 w wyniku czego opóźnienie wynosiło tylko 20 minut.
14.12.2010 kurs odwolany zostal o 16;19 kolejna awaria szynobusu SA106-015 ściągnięty został ponownie rozkładowym pociągiem o 18:10 drugim szynobusem SA106-009.
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Będzie przebudowa przejść granicznych w Braniewie, Skandawie i Fromborku

Kolejowe przejścia graniczne w Braniewie i Skandawie oraz morskie we Fromborku będą przebudowywane. W jaki sposób? To okaże się po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie koncepcji technologiczno-architektonicznych tego przedsięwzięcia, rozpisanego przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.
Fot. Rynek Infrastruktury Fot. Rynek Infrastruktury

Opracowanie ma obejmować wykonanie koncepcji rozbudowy obejmującej odprawy graniczne (paszportowo-celne) w ruchu towarowym i osobowym we wspomnianych trzech lokalizacjach. W przypadku kolejowego przejścia granicznego w Braniewie zakładana przepustowość ma wynieść ok. 300 osób na dobę oraz 6 pociągów na dobę do Polski i z 6 pociągów na dobę z Polski. W przypadku infrastruktury w Skandawie chodzi o przepustowość w wymiarze 3 pociągów na dobę w obu kierunkach.

Modernizacja morskiego przejścia granicznego we Fromborku ma zapewnić zakładaną przepustowość przejścia na poziomie 6 statków pasażerskich na dobę oraz innych jednostek pływających, obsługę ok. 600 osób na dobę, przyszłościowo także promów towarowych w zakresie odpraw samochodów osobowych w liczbie do 70 pojazdów na dobę i autobusów do 3 sztuk na dobę.

Analiza ma zostać przekazana do dnia 23 grudnia 2011 r. Kryterium wyboru oferty będzie najniższa cena. Propozycje można składać do 28 czerwca.

www.rynek-kolejowy.pl
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

Tak się właśnie marnotrawi pieniądze publiczne. Po kiego grzyba cokolwiek robić w Braniewie, dla dwóch wagonów które kursują tylko w sezonie?
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Może liczą na to, że gdy tylko zniosą wizy ruch przygraniczny gwałtownie wzrośnie??
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Dziś jechałem "nadzalewową" kursem o 11 z Braniewa. Jak wrócę z urlopu zmontuję filmik, wrzucę zdjęcia. Oczywiście udostępnię linki.
Szyszymek
Towos
Posty: 32
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:42

Post autor: Szyszymek »

Łukasz Jamroz pisze:Tak się właśnie marnotrawi pieniądze publiczne. Po kiego grzyba cokolwiek robić w Braniewie, dla dwóch wagonów które kursują tylko w sezonie?
Na razie trzeba poczekać na projekty, których jeszcze nie ma. Marnotrawstwo to będzie jak postawią na przejściu granicznym coś na wzór szklanego postmodernistycznego pałacu a'la Koroszczyn, który pochłonie większość funduszy.
Poza tym jakie dwa wagony w sezonie? Przecież tam jest spory ruch w przewozach węgla i gazu. I pod kolejowy ruch towarowy to przejście graniczne powinno być przede wszystkim "odpicowywane" (np. kontrola fitosanitarna).
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Analiza ma zostać przekazana do dnia 23 grudnia 2011 r.

http://www.rynek-kolejowy.pl/25740/Akon ... olnocy.htm


21 lipca (czwartek) o godz. 10 na przejeździe kolejowym na ul. Królewieckiej w Braniewie odbędzie się symulowane zderzenie lokomotywy i dwóch samochodów osobowych. Pokaz zostanie przeprowadzony w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd”.

Zobacz więcej: http://braniewo.wm.pl/60515,Lokomotywa- ... z1STyhFwM8
ODPOWIEDZ