Braniewo i okolice!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

malice
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2009, 22:16

Post autor: malice »

W moim tekście wkradł się błąd - nie od 6, a od 8 sierpnia.
Zainteresowanych - przepraszam! :)
W. Andrearczyk
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

http://www.braniewo24.com.pl/index.php? ... &Itemid=66

Rozmowa z mieszkańcami Chruściela na temat linii Braniewo - Elbląg
w116
Towos
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2009, 12:34

Post autor: w116 »

kaim pisze:http://www.braniewo24.com.pl/index.php? ... &Itemid=66

Rozmowa z mieszkańcami Chruściela na temat linii Braniewo - Elbląg
Nic nie zdziałają- tych samych argumentów używali mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż każdej zamykanej radośnie chociażby w latach 90. linii. Kolej jest nie po to, zeby wozic ludzi, kolej jest po to żeby brac dotacje od państwa i utrzymywac administrację rozbudowaną prawie jak za komuny...
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Zdjęcia może nie są najlepsze ale dowodzą że do czasu do czasu jeszcze coś śmiga między stacją Braniewo a przystankiem Braniewo Brama.

Obrazek

Obrazek
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Od września rusza ponownie linia Braniewo - Bogaczewo -Elbląg

http://www.braniewo24.com.pl/index.php? ... 5#comments

Mam nadzieje że to nie żart
Bodek
Pospieszny
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia / Szczecin

Post autor: Bodek »

Tak, też o tym słyszałem od gostka z urzędu marszałkowskiego w Olsztynie.
Poza tym w sezonie, ale tylko w niedziele do Braniewa będą docierały plażowe pociągi Arrivy z Grudziądza przez Elbląg i Tolkmicko.
USAMORZĄDOWIĆ regionalne linie kolejowe!!!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=62563#62563
Pozdrowienia z Pomorza!
B. Jędrzejewski
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Ruch pasażerski z Elbląga do Braniewa przez Młynary miał zostać wznowiony 1 lipca. W związku z tym, że obecnie brakuje autobusów szynowych, które mają zostać dotarczone w leasingu, termin ten przesunął się na 1 września. Bardzo dobrze, że Arriva wjedzie na trasę do Braniewa, przez Tolkmicko. Być może będzie to początek walki o przejęcie pasażerów na innych liniach województwa.
Jakub
Towarowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:04

Post autor: Jakub »

Może się spełni moje marzenie, warszawa -malbork- elbląg- tolkmicko jak dawniej tylko juz nie PKP a (IR/Arriva) .
cobok
Towarowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2009, 04:29

Post autor: cobok »

Sebastian pisze:Ruch pasażerski z Elbląga do Braniewa przez Młynary miał zostać wznowiony 1 lipca.
A gdzie więcej można o tym poczytać?
Jaco
Osobowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2005, 11:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Jaco »

Podłączając się do wątku o Braniewie:
- w rejonie stacji przy przejeździe (bliżej peronów) jest firma MIR Trade, wiem, że odstawiona stoi tam LDH45-024 (stan na 15.05.2010), a niegdyś na terenie firmy znajdowała się także 410D-01 i TGM4A-xxxx... (TGM4A w 2005 na sprzedaż pod szyldem ZASTAL - BRANIEWO Sp. z o.o.)
- w Braniewie pod szyldem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego "CHEMIKALS" Andrzej Konończuk pracowała TGM23B-855 (1524 mm)...

Zatem:
- czy w/w lokomotywy nadal się tam znajdują?
- kto jest ich właścicielem?
- jaki nr boczny posiada/ła TGM4A?
- na jakiej szerokości torów pracowały w/w loki?
Jacek Jaco Chiżyński
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Jeżeli chodzi o TGM23B-855 – loczek dalej znajduje się na terenie zakładu „CHEMIKALS”. Jednak ma on jakąś usterkę i nie jest wykorzystywany. Słyszałem, że są plany naprawy go gdzieś na Białorusi. Oczywiście rozstaw 1 524 mm.

Na terenie zakładu znajduje się jeszcze jedna lokomotywa o szerokim rozstawie osi – TΓM4A-2277.

Oczywiście są też dwa loki o rozstawie osi 1 435 mm – 401Da-494 – niesprawna, oraz jeszcze jedna 401Da-XXX w pełni wykorzystywana.
Załączniki
TGM23B-855
TGM23B-855
TGM23B-855
TGM23B-855
TΓM4A-2277
TΓM4A-2277
401Da-494
401Da-494
Tu stacja Dobre Miasto!
Jaco
Osobowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2005, 11:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Jaco »

Dzięki Wielkie! Rozumiem, że w/w pojazdy są w firmie Chemikals? Czy ma to jakiś związek z MIR Trade?
Jacek Jaco Chiżyński
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Dzięki Wielkie! Rozumiem, że w/w pojazdy są w firmie Chemikals? Czy ma to jakiś związek z MIR Trade?
Z tego co się orientuję, wszystkie cztery lokomotywy na dzień 19 maja 2010 roku były w posiadaniu CHEMIKALSU. Jednak dość często to się zmienia, awarie, wypożyczenia itd sprawiają, że te stany posiadania mogą ulec zmianie.

Trzeba pamiętać, że na przeładowni, aby sprawnie funkcjonowała, musi pracować para lokomotyw - jedna o szerokim rozstawie osi, druga normalnotorowa. A z awaryjnością jak widać różnie to bywa.
Tu stacja Dobre Miasto!
Jaco
Osobowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2005, 11:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Jaco »

Z adresu firmy Chemikals wynika, że znajduje się w Siedlisku na północ od Braniewa przy DK 54. Tam też jak zauważyłem w Googlach jest terminal. Czy zatem owe maszyny pracują w tamtejszym terminalu, czy pojawiają się także na stacji?

Firma MIR Trade znajduje się przy ulicy Szkolnej w bezpośrednim sąsiedztwie stacji towarowej i jej zasięg działania jak widzę jest nieco inny, choć znam fotkę TGM4A-2277, która manewruje właśnie na terenie MIR Trade...

Generalnie próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie, gdzie dosłownie można zastać te loki.

Mam jeszcze jedno zagadnienie: w Bazie Paliw nr 12 Chruściel pracuje/pracowała czeska lokomotywa T458.0510 ex 721.501 (CKD 5910/1963 choć nie jestem pewien) - czy nadal się tam znajduje, czy pojawia się na torze szerokim w Braniewie?
Jacek Jaco Chiżyński
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

Dzisiaj do Braniewa zawitał szynobus SA133-016 o nazwie WARMIA
Załączniki
sa133_016.jpg
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
ODPOWIEDZ