Braniewo i okolice!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Trochę jestem zaskoczony.

W nowym rozkładzie jazdy powrót pociągów PKP IC do Braniewa i Kudowy Zdroju
W rozkładzie jazdy 2014/2015 PKP Intercity uruchomi pierwsze od kilku lat połączenia do Kudowy Zdroju i Braniewa. Będzie to możliwe dzięki modernizacji lokomotyw spalinowych przeznaczonych do niezelektryfikowanych tras
.

http://www.rynek-kolejowy.pl/51982/w_no ... droju.html

Trójmiasto - Braniewo - Królewiec czy Olsztyn - Braniewo - Królewiec?
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

kaim pisze:Trójmiasto - Braniewo - Królewiec czy Olsztyn - Braniewo - Królewiec?
Ptaszki ćwierkają tu i ówdzie, że raczej to drugie! :smile:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Moim zdaniem będzie to relacja z głębi kraju .Być może z Krakowa lub Wrocławia
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

gryff pisze:Moim zdaniem będzie to relacja z głębi kraju .Być może z Krakowa lub Wrocławia
Czy są jakieś informacje na temat relacji, potwierdzające te słowa, czy tak tylko sobie wróżysz?

Jaki byłby cel takich pociągów, kto miałby nimi jeździć? Turyści z Królewca do Krakowa? Przy relacji z Królewca dochodziłoby albo losowe opóźnienie z powodu kontroli, albo długi postój z rezerwą na opóźnienie - obie opcje odrzucają normalnych pasażerów.

W ogóle śmieszą mnie te zapowiedzi reaktywacji Kalinki - te pociągi jeździły puste, Rosjanie do biedronek nie będą jeździć pociągami, a Polacy tymi pociągami nie przywiozą paliwa i papierosów (no, kiedyś maszyniści przemycali w lokomotywie). Jaki inny ruch występuje w relacji Polska - Obwód?

Tymczasem tam gdzie jest potencjał na duży ruch turystyczny, nikt nawet nie zająknie się w temacie dołożenia czy wydłużenia jakieś relacji do Ełku, choćby sezonowo. Kolej dalej brnie w absurd pięknych wizji i planów, a na dziś pociągiem nie da się dojechać w Bieszczady, ciężko jest dostać się do Suwałk, Krynicy czy na Mazury. We wszystkich tych relacjach kilka lat temu były potoki na pełne pociągi, a planuje się reaktywację czegoś co nigdy nie miało większego sensu.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Otatnią informację jaką udało mi się zdobyć od ludzi związanych z PKP IC (nieoficjalną) ma być to skład z Warszawy do Kaliningradu ,niestety z terminami kursowania
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

@Łukasz Jamroz. PKP IC już dawno informowało o reaktywacji połączenia do Suwałk przez Olsztyn -Olecko od nowego rozkładu jazdy 2014/15 http://intercity.pl/pl/site/o-firmie/ak ... owych.html
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Marszałek Jacek Protas zaprezentował w Braniewie plany rozwoju kolei na Warmii i Mazurach. Wśród strategicznych inwestycji na lata 2014 - 2020 znalazły się remonty linii kolejowych m.in. na odcinku Braniewo – Orneta – Gutkowo pod Olsztynem. Inwestycja skróci czas podróży mieszkańców miejscowości położonych na linii, do stolicy województwa.

http://www.tv.elblag.pl/10,8226-z_brani ... ztyna.html
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Bardziej szczegółowy opis tych planów
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Mam pytanie. Jaką funkcję obecnie spełnia Pieniężno? Zdaje mi się, że nie jest to stacja gdzie można np. krzyżować pociągi. Kilka lat temu jechałem pociągiem do Braniewa to wszystko było jakieś podupadłe. Proszę o kilka zdań.
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Pieniężno strasznie podupadło. Budynek dworca jest w opłakanym stanie. Cały wybazgrany sprayem. Jak tam ostatnio byłem to perony były porośnięte trawą. Nikt nie dba o tą stację. Więcej ludzi korzysta z usług firmy Radex czy busa Guliwer. Szkoda
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Podobno poranny szynobus z Braniewa (5.29) do Olsztyna w ogólne nie wyruszył w trasę? Ktoś wie co się stało.
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Post autor: bastard »

Szynobus wyruszył, ale z prawie 2-godzinnym opóźnieniem. Powodem był defekt lokomotywy od pociągu towarowego przed Braniewem.
ODPOWIEDZ