[foto] Olsztyn - Pisz - Ełk

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Referee pisze:Doszły mnie słuchy jakoby stacja Pisz idzie do przekwalifikowania w przystanek osobowy
Referee pisze: Utrzymali linię, ale stację się zamknie.
Zdecyduj się:stację się zamknie czy zamieni na przystanek?
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Stellwerk pisze:
Referee pisze:Doszły mnie słuchy jakoby stacja Pisz idzie do przekwalifikowania w przystanek osobowy
Referee pisze: Utrzymali linię, ale stację się zamknie.
Zdecyduj się:stację się zamknie czy zamieni na przystanek?
A czy to niewyraźnie napisane? Skoro zamyka się stację, to pewne czynności ruchowe stają się niemożliwe. Stacja wtedy staje się przystankiem.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Referee pisze:Skoro zamyka się stację, to pewne czynności ruchowe stają się niemożliwe. Stacja wtedy staje się przystankiem.
Aha, to skoro (tymczasowo) zamknięto Łódź Fabryczną, to stała się przystankiem. Wszystko jasne.[/list]
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Stellwerk pisze:
Referee pisze:Skoro zamyka się stację, to pewne czynności ruchowe stają się niemożliwe. Stacja wtedy staje się przystankiem.
Aha, to skoro (tymczasowo) zamknięto Łódź Fabryczną, to stała się przystankiem. Wszystko jasne.[/list]
Nie porównuj Łodzi Fabrycznej do Pisza, bo tam trwa przebudowa, a tutaj... Piszesz teksty jakbyś nie rozumiał.
Awatar użytkownika
Rajmund
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 11 wrz 2007, 22:48
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Post autor: Rajmund »

W okresie wakacyjnym jest taki pociąg do Pisza,który wyjeżdża z Olsztyna o 8.30 rano. W Szczytnie zmienia numer i jedzie dalej do do stacji końcowej.Sęk w tym że poza plakatami stacyjnymi tego pociągu nie ma, żadna internetowa wyszukiwarka połączeń tego połączenia nie znajduje,i jak taki Kowalski z spoza naszego regionu ma się o tym pociągu dowiedzieć?
22 czerwca Pisałem maile do PRów , do Telekomu,dzwoniłem na infolinię - do dzisiaj żadnego odzewu,totalny olewator.Marnują moje,nasze ,podatników pieniądze puszczając pociąg,którego NIE MA w rozkładzie jazdy,a potem lamenty że frekwencja marna,że się nie opłaca itd...
lipski
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 paź 2010, 17:03

Post autor: lipski »

A to akurat popularna polityka WMZPR, wystarczy przytoczyć przykład "rozbitej" Łyny i Motławy, które jeżdżą w relacji Gdynia-Iława
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Od kiedy wjazd i wyjazd do/z Pisza odbywa się na rozkaz?
Załączniki
Zdjęcie0943.jpg
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

Takie krótkie wrażenia z wycieczki. Korzystając z kilku dni urlopu wczoraj postanowiłem się wybrać na przejażdżkę pociągiem po Mazurach. Opracowałem trasę Warszawa - Olsztyn - Ełk przez Pisz - Olsztyn przez Korsze. Celem było głównie zwiedzenie terenu, do tej pory wstyd się przyznać ale pociągiem jechałem tylko na odcinkach Warszawa - Olsztyn - Iława - Działdowo i Białystok - Niegocin.
Jeśli chodzi o odcinek Olsztyn - Pisz to wrażenia z jazdy niesamowite, piękne lasy za oknem, górki i wzgórza, co dla mnie jest ciekawe, bo większość roku jeżdżę po nizinie mazowieckiej, gdzie za oknem jest tylko płasko i nudno. Wymarłe o tej porze roku miejscowości turystyczne pośród jezior (przy okazji wypatrzyłem sobie kilka ciekawych miejsc które warto będzie odwiedzić w wakacje na dłużej, oczywiście pociągiem). Zaciekawił mnie przejazd przez Pisz ze względu na czas przejazdu - 3,5 godziny na zaledwie 150 kilometrów. Nie wiem jak wygląda na codzień frekwencja na tym odcinku, ale wczoraj w pociągu o 11:05 z Olsztyna nie była zaskakująca, może dlatego że to południe i dzień roboczy. Z Olsztyna wyjechało około 30 osób, większość jechała do Szczytna, tam wsiadło niewiele więcej jak 5 osób w kierunku Ełku. Pojedyńcze osoby wysiadały w Świętajnie i Kolonii, 5 osób wysiadło na p.o. Ruciane Zachód. W Piszu wysiadła większość pasażerów, wsiedli jedynie SOKiści. Szlak do Ełku technicznie wrażenia na mnie nie zrobił, pociąg jechał z żółwią prędkością, aż byłem zaskoczony że po takich torach z taką szlakową opłaci się puszczać pociągi osobowe :) (do tej pory myślałem że 50tka na Przetycz - Pasieki to strasznie wolno). Wymiana pasażerów na poszczególnych przystankach aż do końca linii 0 wsiadających i 0 wysiadających. Patrząc na rozkład jazdy, to pewnie poranny pociąg do Olsztyna na 7:07 ma sporą frekwencję tak jak powrotny po 17 do Ełku.
Nie potrafię ogarnąć też zaniedbań jakie widać na przystanku Ruciane Nida, w jaki sposób można do tego stopnia doprowadzić kolej w takiej turystycznej miejscowości. Ale fakt, u nas nic się nie opłaca :???:
No i postanowienia: wizyta w Rucianem Nidzie w wakacje na kilka dni i zaliczenie kolej-foto w Karwicy Mazurskiej, to chyba jeden z najbardziej klimatycznych przystanków w okolicy :wink: A na koniec zdjęcie SU45-116 która zaprowadziła wczorajsze Pojezierze do Korsz. Pozdrawiam!
Załączniki
_3242772.JPG
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Jedyna nadzieja w RPO dla tej linii. Budynki zostaną nietknięte, ale przynajmniej perony i cała infrastruktura dla obsługi podróżnych będzie wyglądać dobrze. No i od Pisza poprawi się prędkość. Bo obecna nie zachęca do podróżowania. Pytanie do Was. w 2010 roku Pociąg z Piszu do Ełka pokonywał drogę w 1 godzinę i 24 minuty. Teraz w 1 godzinę 39 minut. Czyli pogorszenie o kwadrans. Czym jest to spowodowane? Pogorszeniem stanu torów?
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

Zapewne tak. Wystarczy zerknąć do Wykazu Ostrzeżeń Stałych, na szlaku Pisz - Ełk Towarowy są cztery zwolnienia do 30 km/h z powodu złego stanu nawierzchni i wszystkie dotyczą autobusów szynowych.
Awatar użytkownika
Rajmund
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 11 wrz 2007, 22:48
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Post autor: Rajmund »

Czy zna ktoś przyczynę zamknięcia szlaku Szczytno-Ełk na dwa dni (24-26 kwietnia).
Tymczasowe zmiany w kursowaniu pociągów
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Dokładnie zamknięty jest szlak Pisz - Ełk, a wiąże się to z pracą oczyszczarki tłucznia w okolicach Drygał. PR-y wprowadzają KKA na całym odcinku Szczytno - Ełk, bo tak jest pewnie wygodniej.

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Robert675
Towarowy
Posty: 19
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Robert675 »

Kilka zdjęć z dnia 31.08.2014 z Pisza i Rucianego Nidy
Załączniki
Pisz. SA106-009 jako REGIO z Olsztyna Gł. skończył bieg
Pisz. SA106-009 jako REGIO z Olsztyna Gł. skończył bieg
SA133-015 rel. Ełk- Olsztyn Gł. podczas postoju w Rucianym - Nidzie
SA133-015 rel. Ełk- Olsztyn Gł. podczas postoju w Rucianym - Nidzie
P1020719.JPG
Widok z kładki dla pieszych w str. Olsztyna
Widok z kładki dla pieszych w str. Olsztyna
Widok z kładki w stronę Pisza/ Ełku
Widok z kładki w stronę Pisza/ Ełku
na zwrotnicach pojawiły się latarnie zwrotnicowe
na zwrotnicach pojawiły się latarnie zwrotnicowe
P1020727.JPG
SA133-013 jako REGIO rel. Olsztyn Gł.- Ełk
SA133-013 jako REGIO rel. Olsztyn Gł.- Ełk
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Coś nowego z nowym rozkładem na tej linii?
Od 16 do 31 grudnia kursować będzie pociąg Olsztyn Gł - Pisz - Olsztyn Główny.
Nie wiem, czy zauważyliście, że na stronach PKP PLK powiły się rozkłady dla stacji Ełk Towarowy. Zarządca przyznał, że to pomyłka, ale wciąż można pobrać rozkład dla tej stacji, nawet jest w SRJP.
helmutt1
Osobowy
Posty: 70
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: helmutt1 »

Ja nawet szukałem peronu towarowego w necie i nic. Lipa że tanio nie da się dostać rano do Olsztyna. IR niezgrany z pr.
ODPOWIEDZ