Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Według informacji zamieszczonej w Gazecie Olsztyńskiej, czekają nas kolejne dobre wiadomości:

http://www.wm.pl/Index.php?ct=dzialdowo ... &id=672684

Coś ostatnio hossa spadła na warmińsko-mazurskie tory! :)

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Olecko, Orenta, Brodnica...

Ciekawe czy to chwilowe odbicie od dna aby zaraz zacząć pogrążać się w mule, czy kolej złapała ten dobry prąd co wyniesię ją na powierzchnię.
tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tomaszo »

Witam!
Dobiegły mnie słuchy, że ma zostać wznowiony ruch pociągów towarowych z Działdowa do Brodnicy w związku z objazdami i remontem linii Warszawa-Gdańsk. Czy ktoś z forumowiczów może poprzeć ta informację jakimiś "konkretami" ?
Lucarch
Towarowy
Posty: 13
Rejestracja: 29 lut 2012, 12:08

Post autor: Lucarch »

Z Działdowa do Lidzbarka cały czas odbywa się ruch pociągów towarowych. Z tego co słyszałem jest to transport z cementem, 3 razy w tygodniu. Ktoś może potwierdzić informacje?
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

To są prawdziwe informacje latem ub roku były puszczane składy towarowe linią 208 do Grudziądza osobiście miałem okazję widywać takie składy przejeżdzające przez stację Mełno
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

No i pojechali. Z Brodnicy do Lidzbarka było jako tako, a skoro dalej od Lidzbarka szlak jest (podobno - Prefabet) używany, nie przewidywano jakichkolwiek problemów w dotarciu do Działdowa.

Tuś mi niespodzianko!

Na szynach leżące drzewa (!), błoto, śnieg...

Nie zazdroszczę obsadzie lokomotywy. Chłopaki się sporo napocili. Kolejne przejazdy tamtędy (zamówienia podobno są lub będą) z uwagi na zaniedbania PLK z tego rejonu stoją pod znakiem zapytania. Puszczono pociąg odcinkiem nie sprawdzonym pod kątem przejezdności. Oby ktoś z peelce za to beknął.

Przykładowy obrazek z jazdy tego pociągu 13 lutego:

Obrazek

Autor zdjęcia: Tomek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Jeszcze linia nie jest wycięta a tu takie szopki więc popieram że ktoś z PLK powinien beknąć za taką sytuację a co będzie jak już oficjalnie dojdzie do zamknięcia tego odcinka?Złomiarze rozbiorą go w tri miga
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tomaszo »

Widać ,że Warmińsko-mazurskie to "Kolejowy Koniec Świata" :/.Od Brodnicy do Gutowa szlak był utrzymywany w przejezdności a dalej-katastrofa. Oby jednak jeździły pociągi tym właśnie odcinkiem aby choć jeszcze na jakiś czas przedłużyć jego i tak już chyba przesądzony likwidacją żywot.
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

W efekcie pociąg dotarł do stacji docelowej (Mława) opóźniony o ok. 10 (!!!) godzin. Dodam, że z Brodnicy wyjechał o planie... Tak, tak - takie rzeczy tylko w Polsce.
TrainzN
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: TrainzN »

Wow! Co to był za pociąg??

Ledwo człowiek wyjedzie na delegację a tu takie kwiatki, kiedy akurat nie ma go w rodzinnych stronach.
najlepsze kolejowe klimaty są na Warmii i Mazurach!
tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tomaszo »

Czy kolega maczy posiada jeszcze jakieś zdjęcia z przejazdu tego pociągu? I jakieś nowe informacje o kolejnych składach?
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Zdjęć nie mam, podlinkowałem tylko to, do którego link dostałem od (pośrednio) obsady wspomnianego pociągu. O ewentualnych kolejnych kursach będę prawdopodobnie uprzedzany, wówczas chętnie się tą informacją podzielę.
TrainzN
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: TrainzN »

W Lidzbarku Welskim na wyjeździe w stronę Działdowa postawiono coś co wygląda na semafor wyjazdowy grupowy, ma on 3 komory. Link do zdjęcia na Google Street View: http://maps.google.pl/?ll=53.260939,19. ... -0.92&z=17
czy postawiono go ze względu na LCS w Działdowie? Bo wiem, że takie zabiegi się wykonuje tyle, że szczerze pisząć nie wiem dokładnie dlaczego?

Po drugie, nawiązując do tematu: http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtop ... 3474#13474 na liście linii co do których PLK podjęła decyzję o nie zamykaniu nie ma niestety linii 208 odc. Działdowo-Brodnica.
najlepsze kolejowe klimaty są na Warmii i Mazurach!
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Od pracownika PLK (nie toromistrza, a dyżurnego) dostałem info, że Radoszki (!) mają być czynne w określonych godzinach nawet 3 razy w tygodniu. Wciąż wierzyć mi się nie chce, choć ten jeden zimowy skład FPLu wlał pewnie nie tylko w moje serce wiele nadziei, że tu coś drgnie.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Myśle że co do tego odcinka to będą tylko nasze pobożne życzenia .Ten fragment linii 208 zostanie uwalony wbrew logice .Wiem że na całej lini 208 nie mamy oszałamiających prędkości szlakowych ale jednak jest to jedna z krótszych tras z Warszawy do Gdyni tyle że nigdy nie była brana pod uwagę jako alternatywna trasa objazdowa ,więc przez lata została zaniedbywana .Gwożdziem do trumny jest też brak ruchu pasażerskiego (regionalnego od 2005r) natomiast dalekobieżnego od 2009r oczywiście mam na myśli właśnie omawiany odcinek linii208
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
ODPOWIEDZ