Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tomaszo »

Z przykrością stwierdzam, że szlak Radoszki-Brodnica jest nieprzejezdny. Ukradziono około 40 metrów szyn i innych elementów metalowych między 47,7-47,8 km linii. W niedługim czasie będę chciał "zrewidować" tor między Radoszkami a Lidzbarkiem- jeśli ktoś również byłby chętny to zapraszam.
Załączniki
DSC_0986.jpg
DSC_0987.jpg
Awatar użytkownika
ArTuR
Przyspieszony
Posty: 79
Rejestracja: 18 wrz 2005, 23:32
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: ArTuR »

Trochę dziwna ta kradzież. Zwykle najpierw giną mocowania, szyny dopiero wtedy, gdy złodzieje są bardziej pewni. Pewnie PLK nawet nie wie o tej kradzieży, wpadałoby to zgłosić na policję.

Od pewnego czasu chciałem przejść tę linię od Brodnicy do Lidzbarka w ciągu jednego dnia, ale mam problem z powrotem z Lidzbarka do Kwidzyna.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

ArTuR pisze: Zwykle najpierw giną mocowania, szyny dopiero wtedy, gdy złodzieje są bardziej pewni.
(1) A skad wiesz, że i w tym przypadku tak (najpierw mocowania, potem szyny) nie było ?
(2) Byc może złodzieje sa juz dostatecznie pewni na podstawie poprzednich kradzieży, że im nic nie grozi.
tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tomaszo »

Według mnie był to ktoś miejscowy. Miejsce kradzieży jest dość blisko zabudowań a gdyby był to ktoś bardziej obcy "puściłby" się bardziej w las i pustkowie (dla bezpieczeństwa) a tam takich terenów naprawdę nie brakuje. Ale zastanawia mnie inna kwestia. Byłem dziś na terenie byłej stacji w Tamie Brodzkiej a tam jak na całym odcinku od Radoszk zostały wycięte wszystkie drzewka i krzaki na terenie byłej stacji- więc z jednej strony linia niby wyłączona z eksploatacji, rozkradziona i nieprzejezdna a z drugiej strony prowadzi się prace oczyszczające. Czyli jednak może nie koniec tej linii. @ArTuR Jeśli przyjechałbyś do Brodnicy samochodem to od Lidzbarka do Brodnicy (powrót) by się dało załatwić.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Pojawiła się pozytywna informacja dla linii 208 szczególnie dla odcinka Mełno - Nicwałd gdzie od 28 października do 5 grudnia będą prowadzone prace torowe których efektem będzie likwidacja ograniczenia prędkości szlakowej na newralgicznym odcinku pomiędzy Mełnem a Nicwałdem.Jest to pokłosie pisma które skierowałem do UTK w czerwcu br .Prace będą również trwały na odcinku Mełno - Jabłonowo Pomorskie które rozpoczną się jeszcze w bm .Po zakończeniu prac na całym odcinku z Jabłonowa do Grudziądza pojedziemy z prędkością 80km/h
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Czy po zakończeniu prac pojedziemy na całości 80km/h, to nie jestem pewien. Przede wszystkim dlatego, że pozostawiono (choć tymczasowe) ograniczenia na zrewitalizowanym odcinku Grudziądz - Laskowice, poza tym jakimkolwiek robotom torowym nie został poddany odcinek od stacji Grudziądz do końca mostu na Wiśle od strony Dragacza. A wracając do meritum - bardzo dobrze, że - również dzięki Twojej inicjatywie - wreszcie węzeł grudziądzki odetchnie, jeśli chodzi i o prędkości, i o związaną z prędkościami przepustowość obu krzyżujących się tutaj linii.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

maczy najważniejsze że zniknie to dziadowskie ograniczenie przed Nicwałdem które wisiało od ponad dekady wcześniej jako 40km/h .Na stacji w Mełnie stoją już platformy z podkładami staroużytecznymi .Remont odcinka od Mełna do Grudziądza rozpocznie się 28 bm. i potrwa do 5grudnia .Natomiast od jutra zgodnie z wcześniejszym harmonogramem będą prace na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych pomiędzy Mełnem a Jabłonowem,tam prace potrwają tylko tydzień
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Na stacji w Mełnie

Post autor: Sławomir Raflewski »

Wspomniane wcześniej platformy z ładunkiem podkładów przeznaczonych do prac remontowych.Zdjęcia wykonałem wczoraj
Załączniki
Obraz 1312.jpg
Obraz 1313.jpg
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Na drugim zdjęciu po lewej załapał się minimalnie tor dawnej linii 247 Mełno - Chełmża.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

gryff pisze:Pojawiła się pozytywna informacja dla linii 208
Plan robót drogowych w rozkładzie jazdy 2013/2014 jest na stronie PKP PLK (pozycje 945-950), zas w rozkładzie 2014/15 w innym dokumencie (pozycje 696-698) z tego samego źródła.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

KolegoStellwerk nie mam zamiaru przypisywać sobie jakichkolwiek zasług ale posiadam pełną korespondencję jaką wykonałem do Urzędu Transportu Kolejowego oraz odpowiedź tegoż urzędu co do odcinka linii Mełno -Nicwałd gdzie jednoznacznie po kontroli na gruncie stwierdzono naruszenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym .Do dnia 21 lipca w żadnym harmonogramie prac PKP PLK nie było mowy o naprawie w/w odcinka .Co więcej Prezes UTK wszczął procedurę administracyjną w tej sprawie i raptem doszło do "cudu" jakiego jesteśmy teraz świadkami .Planowane prace były tylko na odcinku Mełno -Jabłonowo Pomorskie .Bez interwencji UTK nie byłoby żadnych prac na newralgicznym odcinku 2250 metrów 20km/h pomiędzy Mełnem a Nicwałdem co do tego nie mam żadnych wątpliwości
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

gryff pisze:KolegoStellwerk nie mam zamiaru przypisywać sobie jakichkolwiek zasług ale posiadam pełną korespondencję jaką wykonałem do Urzędu Transportu Kolejowego oraz odpowiedź tegoż urzędu
Człowieku, o co ci chodzi? Ja sie nie wypowiadam na temat Twojej korespondencji z UTK, tylko podaję linki do oficjalnych dokumentów.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Kolego Stellwerk pod podanymi linkami nie ma ani słowa o planowanych pracach torowych na odcinku Mełno - Nicwałd .więc jest dokładnie tak jak wyżej opisywałem.Chyba jest jasną sprawą że treści korespondencji w oryginale nie mogę podać do publicznej wiadomości ale chcę powtórzyć raz jeszcze nie chcę być odbierany jako osoba która przypisuje sobie jakieś niesamowite zasługi co do wykonywanych prac na linii 208.Po prostu jestem zadowolony że po upływie ponad dekady wreszcie zniknie ograniczenie prędkości szlakowej pomiędzy Mełnem a Nicwałdem
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Ok, wszystko gra
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Stellwerk pisze:w rozkładzie 2014/15 w innym dokumencie (pozycje 696-698) z tego samego źródła.
Swoją drogą, ciekawe, co ma IRO Szczecin do szlaku Mełno - Jabłonowo...
ODPOWIEDZ