Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Pewnie po prostu wygrali przetarg...
Skoro metro w Warszawie budują Włosi i Turcy, to czemu szczecinianie nie mogliby naprawiać torów na Mazurach? :mrgreen:
Radek1998
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2014, 20:55
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Radek1998 »

Stellwerk pisze:Pewnie po prostu wygrali przetarg...
Skoro metro w Warszawie budują Włosi i Turcy, to czemu szczecinianie nie mogliby naprawiać torów na Mazurach? :mrgreen:
A co ma Mełno i Jabłonowo do Mazur ???
tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tomaszo »

Z radością informuję, że odcinek Brodnica- Gutowo Pomorskie a najprawdopodobniej cały "martwy" do tej pory odcinek Brodnica-Lidzbark jest znów przejezdny :). Z tego co udało mi się dowiedzieć drezyna dojechała od strony Brodnicy najprawdopodobniej do granicy województwa za Gutowem. Jeśli ma ktoś jakieś informacje jakie będą jeździły tą trasą pociągi i ewentualnie kiedy będę ogromnie wdzięczny :)
Załączniki
Miejsce uzupełnionego toru (zdjęcie tego samego miejsca kilka postów wcześniej)
Miejsce uzupełnionego toru (zdjęcie tego samego miejsca kilka postów wcześniej)
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Prawdopodobnie się powtarzam, ale - na progu nowego roku - jest to dla mnie, póki co, najlepsza kolejowa informacja roku. Oby tylko moja (nasza) radość nie była przedwczesna...
Awatar użytkownika
SP45-166
Przyspieszony
Posty: 97
Rejestracja: 21 wrz 2005, 12:37
Lokalizacja: WARSZAWA URSUS
Kontakt:

Post autor: SP45-166 »

Fajnie że szlak jest utrzymywany w przejezdności. Pytanie tylko czy to nie sztuka dla sztuki. Jeżeli to zostało uzupełnione tylko po to by sobie leżało nieużywane to czy jest sens wstawiać złodziejom nowy przyszły łup? A może to jakaś jaskółka zapowiadająca powrót ruchu? Coś wiadomo wam w tym temacie?
NASIELSK-SIERPC FOREVER!!!
MAZOWSZE Pozdrawia!!!!!
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Pożiwiom, uwidim.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014- 2020

Post autor: Sławomir Raflewski »

W założeniach POPW dla województwa warmińsko - mazurskiego rozważa się rewitalizacjię odcinka linii D29-208 Działdowo- Brodnica
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Sławku, możesz podrzucić źródło? Dotarłem jedynie do suchego projektu POPW na okres 2014-2020, w którym nie wskazuje się konkretnych linii kolejowych.
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

"Wspólnymi siłami" wraz ze Sławkiem udało się ustalić lokalizację wspomnianego dokumentu:

Ekspertyza dotycząca Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Mimo wszystko podkreślę, że należy podejść do treści tam zawartej z dystansem - jest to bowiem, poza opisem aktualnego status quo, jedynie lista życzeń. Takich dokumentów powstawało już mnóstwo i niekoniecznie słowo stawało się wówczas ciałem.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

maczy pisze:poza opisem aktualnego status quo
Jak bardzo aktualnego? Dokument powołuje sie na spis powszechny 2002, rózne analizy z 2004-2006 i na "Strategię Rozwoju Kraju 2007-2015".
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Stellwerk pisze:Jak bardzo aktualnego? Dokument powołuje sie na spis powszechny 2002, rózne analizy z 2004-2006 i na "Strategię Rozwoju Kraju 2007-2015".
Słuszna uwaga. Ten temat również poruszyłem w trakcie prywatnej rozmowy ze Sławkiem.
tomek1989tadzik
Towos
Posty: 35
Rejestracja: 23 gru 2011, 12:56
Lokalizacja: soldau(działdowo)

Działdowo-Brodnica: podniosą semafor!

Post autor: tomek1989tadzik »

Czy ktoś może mnie oświecić co te zdjęcia przedstawiają dodam że je zrobiłem w okolicach kierunku na Lidzbark.
Załączniki
a to zdjęcie nie wiem co przedstawia ale dodam że kierunek to lidzbark
a to zdjęcie nie wiem co przedstawia ale dodam że kierunek to lidzbark
te słupki zaczynają się w okolicach węzła działdowo i ciągną się nie wiem dokąd
te słupki zaczynają się w okolicach węzła działdowo i ciągną się nie wiem dokąd
Tomasz Krysman (Krysmann)
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Fotografia 0090: Słupki, które stanowią bazę pomiarową do pomiaru przesunięć szyn w torze bezstykowym na tzw. punktach stałych. To Polska bzdura nie stosowana w żadnym innym zarządzie kolejowym Europy, wynikające z tego iż polskie prawo zezwala na byle jakie zbudowanie toru bezstykowego, a później (w ramach "dupochronu") nakazuje w takim torze mierzyć przesunięcia, aby na podstawie tych rzekomo przydatnych wyników wnioskować o zachowaniu jego stateczności.

Fotografia 0089: Balisy, czyli punkty oddziaływania taboru na urządzenia srk i odwrotnie w systemie ETCS.
L.L.
kruszak01
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2015, 15:05

Post autor: kruszak01 »

Witam, po pierwsze się przedstawię i powitam, a po drugie podsyłam link z naszą kolejową strona z Brodnicy na fb: https://www.facebook.com/pages/Kolej-w- ... fref=photo

wokół niej zgromadzimy wiele osób, które będą chciały poprzeć nasze wszelkie pomysły, a w pierwszej kolejności będziemy walczyli o przywrócenie ruchu na linii 208 do Działdowa. Już wystarczy stagnacji i nieogarnięcie włodarzy dwóch województw. Wstyd i hańba, żeby 30 tysięczne miasto mające możliwość połączenia się z CMK nie miało do niej dostępu przez "widzimisie" marszałków. Chcemy normalnego ruchu kolejowego w Brodnicy. To super szansa również dla Grudziądza, 100 tyś miast bez połączeń TLK...... Szansa na wszelkie objazdy sezonowe pociągów TLK.

Teraz tak, byliśmy dzisiaj (administratorzy strony na FB) na obchodzie linii od stacji kawałek za Tamę Brodzką. Linia utrzymana w dobrym stanie, Brodnica dorobiła się od początku tego roku drezyny WM10 i pracownicy dbają o ten szlak. WM10 to na tę chwilę jedyna jednostka, która kursuje na tym szlaku od Brodnicy do Radoszk / Gutowa, bo za Gutowem, jak już wiemy, nie nasze województwo, ale mam nadzieję, że z tamtej strony też nie najgorzej to wygląda. Pomóżcie nam przywrócić ruch na tej linii :D Polubcie stronę, a wszelkie następne kroki będziemy podejmowali. Zapraszamy też do dyskusji, jeśli macie jakieś pytania.
TrainzN
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: TrainzN »

Doceniam inicjatywę, ale... od dokonywania obchodów to jest toromistrz, ew. dróżnik obchodowy a nie osoby postronne. Ja bym się na publicznym forum nie chwalił przebywaniem na terenie kolejowym bez należytych uprawnień. No chyba, że fajpejdż prowadzą pracownicy ISE Toruń Wschodni to przepraszam. Mimo wszystko życzę powodzenia, w promowaniu idei przywrócenia ruchu na tym odcinku linii 208.
najlepsze kolejowe klimaty są na Warmii i Mazurach!
ODPOWIEDZ