Aktualności z odcinka Olsztyn - Szczytno - Wielbark

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tomaszo »

Nie szczycą się tym odcinkiem bo chcą go zamknąć co ewidentnie widać. Linia Olsztyn-Braniewo to już w zasadzie jej koniec i na 75 % od grudnia przestanie istnieć. Z odcinkiem Szczytno-Ełk jeszcze pewnie jakiś czas się "pomęczą" ale też zlikwidują-może też nawet od grudnia. Na reszcie liń (Olsztyn-Elbląg, Olsztyn-Działdowo, Ełk-Olsztyn i Olsztyn -Iława) będzie około 4-5 par pociągów osobowych (Regio) bo są to linie główne więc "nie mają zbytnio wyjścia". Jedyna z bocznych liń jaka się ostanie w tym województwie to będzie odcinek Olsztyn-Szczytno-docelowo też około 5 par na dobę. Tak raczej kreuje się przyszłość kolei w tym regionie.
Arkimbz
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2010, 18:34

Post autor: Arkimbz »

Zmiany przyjdą, ale będzie za późno. Ruch pasażerski na większości linii niezelektryfikowanych zniknie. Być może to koniec warmińsko-mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Chodzą słuchy o jego likwidacji w niedalekiej przyszłości i zwolnieniu ok. 700 osób. Nic dziwnego. Przerost administracji ogromny, praca przewozowa spada a jakość usług pozostawia wiele do życzenia. Rewolucji nie będzie. Nie powstanie samorządowa spółka przewozowa. Przejęciem przewozów pasażerskich na Warmii i Mazurach zainteresowana jest Arriva.
lipski
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 paź 2010, 17:03

Post autor: lipski »

Można o Arrivie wiele powiedzieć, zarówno dobrego jak i złego, ale chyba wejście jej na teren Warmii i Mazur byłoby remedium na niezelektryfikowane linie. Z tego co widziałem, potrafią ułożyć dobry rozkład, nawet dla 3 par dziennie i przewozić wielu zadowolonych pasażerów. Jestem absolutnie za!
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Ja bardzo dobrze znam Arrivę od początu jej działalności w kuj-pom czyli od 2007r dwa razy w miesiacu korzystam z usług tej firmy na linii 208 Jabłonowo /Mełno/Grudziądz na początku różnie bywało ale teraz bynajmniej nie mogę narzekac na ułożenie RJ pod względem skomunikowania z Olsztynem właśnie w Jabłonowie Pomorskim
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

gryff pisze:Dla mnie nie są satysfakcjonujące te odpowiedzi PR :shock:
Dla mnie niektóre są, niektóre - nie.
gryff pisze:A ten niedobry Adam psuje dobry nastrój jakiegoś Pana Kucia, specjalistę zapewne od likwidacji połączeń-oczywiście wysokiej klasy :wink:
Nie tylko jego...
lipski pisze:Można o Arrivie wiele powiedzieć, zarówno dobrego jak i złego, ale chyba wejście jej na teren Warmii i Mazur byłoby remedium na niezelektryfikowane linie.
Do tanga potrzeba (co najmniej) dwojga. :wink:

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Gryff :shock: tego nie napisał Panie Adamie
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
adrian
Osobowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:36

Post autor: adrian »

Hehe, i Adamowi dostało się za moje słowa ;)
Zaszokowała mnie liczba 700- to prawda, że w W-M ZPR pracuje 700 osób? Czy może to ktoś potwierdzić, bo jeśli jest tak faktycznie, to się nie dziwię, że to wszystko musi paść. Przy takiej liczbie zatrudnionych i uruchamianych dziennie około 100 pociągach (dobra, dla szczególarzy 125:), procent nierobów musi grubo przekraczać 50%
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

gryff pisze:Gryff :shock: tego nie napisał Panie Adamie
Przepraszam, oczywiście mój błąd w cytowaniu. :smile:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Stacja Marcinkowo

Post autor: Sławomir Raflewski »

Tak po modernizacji przedstawia się stacja w Marcinkowie
Załączniki
Obraz 369.jpg
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

Arkimbz pisze:W obecnym kształcie połączenie ze Szczytna do Wielbarka nie ma racji bytu i skazane jest na zagładę.
Ciekawi mnie jeszcze techniczny aspekt prowadzenia ruchu do Wielbarka. Brak możliwości dania pozwolenia do jazdy za pomocą semafora, brak też obsługi pracowników PLK. Alternatywą wydaje się być wyjazd ze Szczytna na rozkaz pisemny z określeniem kierunku jazdy, kilometra do którego ma się jechać oraz godziny powrotu. Ale czy wiadomo czy tak jest, czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie.
Karol
Towos
Posty: 31
Rejestracja: 21 lis 2011, 16:44
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Karol »

Ze stacji Szczytno w kierunku Wielbarka wyjazd jest na sygnał zastępczy zaś powrót na zgłoszenie radiowe, tylko że radio niema w Wielbarku zasięgu jeździ się na tel. kom.
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

O, to tak samo jak na Szczecinek - Słupsk przed zderzeniem. No ale tutaj można to jakoś usprawiedliwić, przy założeniu że nigdy dwa pociągi na raz się tam nie znajdą.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

W sprawie połączeń na linii nr 35 udało mi się również uzyskać odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego:

http://wielbark.wordpress.com/2013/03/1 ... wielbarka/

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

A tak powinna wyglądać promocja przywracanych połączeń kolejowych:

http://www.rynek-kolejowy.pl/42347/Prze ... oferta.htm

Pozdr. :shock:

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
adrian
Osobowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:36

Post autor: adrian »

Adam, podeślij to wysokiej klasy specjalistom z UMW-M, może coś zatrybią
ODPOWIEDZ