Dzisiaj w Dobrym Mieście...

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Dzisiaj w Dobrym Mieście...

Post autor: Przemek »

... można było zobaczyć wspaniałe brutto, (a może zdawkę-cholera wie która nazwa jest w tym przypadku na miejscu) z popychem
( w sumie 2x sm42).
Z elewatora wyprowadzono skład 40 wagonów gruszek na zboże-był on tak długi ze czołowa lokomotywa i eanos osłonowy stały za semaforem wyjazdowym na olsztyn, a koniec składu z lokiem popychającym ( dla maniaków-trainspottingowców Sm 42-1142) wystawała za semafory po przeciwnej stonie na rozjazd od toru głównego. czyli skład na całą stację!
Nieżle, jak za dawnych dobrych czasów Iv epoki prawie.
Niestety nie miałem aparatu, a nawet jakbym miał to i tak zdjecie nie oddało by tego pieknego widoku... żeby tak jeszcze gagar to prowadził! oj łezka by sie zakręciła...
pzdr
Ostatnio zmieniony 16 lip 2014, 14:25 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Tyle razy w tabeli 503 pojawiało się "G", tymczasem zdaje się, że lepsze czasy nadchodzą dla dobromiejskiej linii... Tylko żeby nie zapeszyć... ;)
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

A widziałem, widziałem ten składzik na mostach olsztyńskich. Niczego sobie. Jednak zaczynam doceniać swoje miejsce pracy. Może kiedyś przy okazji jakiejś rozbudowy sieci uda mi się zainstalować jakąś kamerkę netową za oknem. Widok piękny. Kto nie widział niech żałuje. Tylko teraz stawiają jakiś apartamentowieć to trochę widoku zasłoni.
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

dziśiaj w dobrym mieścieII

Post autor: Przemek »

...mozna było zaobserwować manewry zdawki z SM- 1125 która sformowała miły dla oka składzik 4 gbs-ów ( dwa miły napisane kredą orneta, dwa-dm)
Niby nic nadzwyczajnego a cieszy. Po dwóch latach pracy w Lidzbarku, jałowej kolejowo krainie gdzie stacja przypomina plener filmu SF dziejącego sie po wojnie nuklearnej miło jest być znów w miejscowości gdzie na wesoły dzwięk syreny lokowej, mogę wsiaść w samochód i po 3 minutach widzieć prawdziwą zdawkę...
:D
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

dziś w dobrym mieście III

Post autor: Przemek »

...zdawka dość nietypowa, prowadzona SU 45-061 z gruszkami do elewatorów oraz ciągniętymi w ostatnią podróż kasowanymi 4 wagonami 2 klasy (b) i 2 gags-ami+ gbs między nimi chyba jako osłona(?) Ciekawe dokąd one pojechały- Orneta, pieniężno, Braniewo?

pzdr
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

A było napisane, że do kasacji?

Ostatnio na tej linii dziwne rzeczy się dzieją. Ja ostatnio, jak wracałem przez Tolkmicko, Braniewo, też mijałem w Ornecie dziwny pociąg, tym razem zwykły osobowy. 5 wagonów, dwie pierwsze dwójki pogaszone, potem jedynka (nic nie było napisane o zdeklasowaniu, ale pewnie i tak jechała jako "dwója"), potem znowu dwie dwójki, tyle, że czynne.

Notabene, Przemek, masz jakiś rozkład jazdy pociągów towarowych dla stacji Dobre Miasto? Wydawało mi się, że zdawki jeżdżą tam we wtorki, a tu widać, że pojawiają się dużo częściej.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Darek z Ornety
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2005, 16:55
Lokalizacja: Orneta

Post autor: Darek z Ornety »

Ja widziałem w zeszły czwartek transport wojskowy, dwa wagony os i ok 30 platform ze sprzętem (czołgi itp.). Osobówki pełne wojska oczywiście.
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

na wagonach były namazane "x" i decyzja z dnia... co do rozkłdu to zdawki powinne być wtorki,piątki, dzisiaj też się zdziwiłem...
pzdr
CM

Post autor: CM »

Nawet oczojebnougruszkowiony Rumun przepięknie się komponuje z prehistoryczną nastawnią :) Chyba nieco przeszkadzaliście mechinkowi spokojnie zjeść kanapki ;)
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Tak... obserwowł mnie znad kanapki:-)
Manewrowy za to był towarzyski i zagadał do mnie:
" Panie, warto robić mu zdjęcie ( tu wskazał na rumuna)- to ostatni "gagrin"-rosyjska lokomotywa z silnkiem od łodzi podwodnej" :D :D :D
oczywiście byłem miły, rozdziawiłem gębę w niedowierzaniu..."naprawdę? to ciekawe co Pan mówi, tak zrobie mu więcej zdjęć" :D :D :D
pzdr
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

dziś w Dobrym Mieście IV

Post autor: Przemek »

...zdawka krótka SM 42 -1148 +2x gags czy gas +1 x eaos pozostawiny zresztą przy rampie czołowo bocznej niopodal magazynu.
o 10.09 przyjechało Braniewo SU 42 + 2x kowbojka, wsiadło ok 11 osób (!), nie wysaidł nikt.
No i był fajny widok dwóch loków na raz, obok siebie zresztą-szkoda ze aparatu nie miałem :(
gdzie te czasy gdy mijały się dwa osobowe, z boku czekał na wolną drogę towar, a na punkcie zdawczym krzątała się SM 03 z warfamy, zwana przez warfamowców "LOPKIem" lub "LOPEZem" :(
pzdr
CM

Polowanie na Czerwony Październik?

Post autor: CM »

Łaaaaaał !!! Ceausescu się w grobie przewraca... tyle się napracował, a tu jego Uroczy (niewątpliwie) produkt pod Gagarina biorą...
A swoją drogą - to Rumuni nawet cyrylicą nie piszą (może tylko w swoich cerkwiach)- więc napisy nie pasują pod "radziecką łodź podwodną" :) Jak to kiedyś Beatlesi śpiewali?
Romanescu ST43...
(Green&) Yellow Submarine
(Green&) Yellow Submarine
(Green&) Yellow Submarine
;)
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Jaka tam Rumuńska ta ST43. Jedna wielka licencja 3 firm szwajcarksich.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Czego by nie powiedzieć - składzik piękny. Fakt, szkoda, że to nie "gagar" (takiego brutta na pewno by się nie powstydził), ale i tak robi wrażenie, zwłaszcza jak na warmińsko-mazurskie tory.

Przemek, masz może jakiś rozkład jazdy pociągów towarowych dla stacji Dobre Miasto? Warto wiedzieć, kiedy takie cudo można złapać na polach koło Cerkiewnika lub w lasach koło Bukwałdu...

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ