Linia kolejowa Pruszcz Bagienica - Terespol Pom.

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Zbigniew Łęgowski
Osobowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 lis 2004, 13:29
Lokalizacja: Terespol Pomorski

Post autor: Zbigniew Łęgowski »

maczy pisze:Widok jest coraz bardziej dramatyczny...
Faktycznie...piękna stacja, żywa skamielina, nie skażona zbytnim unowocześnianiem, na Naszych oczach odchodzi...A długo, będąc na uboczu, przypominała cudowny czas kolei żelaznej.
To co piszesz jest troszkę dziwne, bo gdy kiedyś obmierzałem sobie wagę, od razu miałem wizytę mieszkańców domu kolejowego. Ciekawych, czego tu szukam...Dziś po wadze nie ma śladu.
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Zbigniew Łęgowski pisze: To co piszesz jest troszkę dziwne, bo gdy kiedyś obmierzałem sobie wagę, od razu miałem wizytę mieszkańców domu kolejowego. Ciekawych, czego tu szukam...Dziś po wadze nie ma śladu.
Oddalenie lokomotywowni od zabudowań robi swoje...
Awatar użytkownika
KSICHU
Przyspieszony
Posty: 84
Rejestracja: 02 sty 2007, 21:39
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: KSICHU »

Linia kolejowa przebiegająca przez Więcbork zostanie zlikwidowana

Zamknięcie linii pozytywnie zaopiniował Zarząd Powiatu Sępoleńskiego. To oznacza, że coraz bliższe jest przekazanie terenów PKP pod budowę więcborskiej obwodnicy.
Przypomnijmy, gmina Więcbork stara się o pozyskanie od PKP budynków w Pęperzynie i torowiska między Obodowem a Dorotowem, gdzie miałaby w przyszłości przebiegać część obwodnicy. W związku z tym konieczna jest likwidacja nieczynnej od wielu lat linii kolejowej, a do podjęcia takiej decyzji Polskie Koleje Państwowe potrzebowały także opinii Zarządu Powiatu.

Żródło: www.weekend.petrus.pl

Pozdrawiam

Krzysztof Werner
Dwa do przodu, trzy do tyłu...
Awatar użytkownika
phaedra
Osobowy
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: phaedra »

To bardzo smutna wiadomość. Pozostaną niestety wspomnienia, bileciki kartonikowe i stare rozkłady jazdy. Obwodnica wygrała, oby tylko linia Nakło - Chojnice została utrzymana.
ODPOWIEDZ