Dokumentacja archiwalna mostu w Jabłonowie Pomorskim

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

graczycki
Towarowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2014, 20:48

Dokumentacja archiwalna mostu w Jabłonowie Pomorskim

Post autor: graczycki »

Witam!
Jestem w sumie nowym członkiem więc zaczynam.
Czy ktoś wie, słyszał albo orientuje się gdzie szukać dokumentacji archiwalnej na most ceglany łukowy w Jabłonowie Pomorskim z czasów przebudowy (lata 60) lub budowy (lata 40 i wcześniej). Jedyne co znalazłem to:
http://www.wmtmk.pl/forum/viewtopic.php?t=465
i jeszcze
http://www.kaczorek.easyisp.pl/pisz/fort/jablo001.htm
Z góry dzięki!!!
Załączniki
5.jpg
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Może w archiwum w Gdyni na ul. Hutniczej :-)
graczycki
Towarowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2014, 20:48

Post autor: graczycki »

A więc tak.
Dzwoniłem do Archiwum Państwowego w Gdańsku do oddziału w Gdynii i takowej dokumentacji nie posiadają. Obdzwoniłem również Archiwum w Bydgoszczy i Toruniu ale i tak nadal nic. Ogólnie to potrzebuję informacji z czasów przebudowy z lat 60 a dokładniej kto się tym zajmował i kto nadzorował i zlecał roboty wtedy łatwiej będzie dotrzeć do instytucji.
Z tego co się dowiedziałem do obiekt widnieje w ewidencji zabytków, ale wątpię żeby konserwator miał taką dokumentację.
Obczaiłem zakłady linii kolejowych w Olsztynie i Bydgoszczy i ci jak zawsze nic nie wiedzą co mają. Jak to PKP:)
Milion telefonów i nic. Cóż będę próbował dalej. Jak ktoś coś wie niech pisze.
Załączniki
100_8030.JPG
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Plany obiektów (przynajmniej jeśli chodzi AP Gdańsk) generalnie nigdy tam nie trafiły, chyba że wpięte w poszyty akt dotyczących budowy. O ile nie nie zachowały się w zasobach PKP PLK to szanse na ich zachowanie oceniam jako nikłe - standardem była utylizacja "zbędnej makulatury". No chyba, że jakiś kolejarz - miłośnik przygarnął...
ODPOWIEDZ