trasa Lidzbark Bisztynek Reszel

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

debbie1991
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2013, 21:31
Lokalizacja: Bisztynek

trasa Lidzbark Bisztynek Reszel

Post autor: debbie1991 »

Witam serdecznie, poszukuję informacji, map, zdjęć archiwalnych dotyczących linii kolejowej przebiegającej przez miejscowości Lidzbark Warmiński - Bisztynek - Reszel i wszystkich stacji pośrednich.

Piszę pracę inżynierską dotyczącą roli nasypów kolejowych w krajobrazie kulturowym Warmii i Mazur z propozycją ich ponownego zagospodarowania oraz przygotowuję projekty zagospodarowania dawnych dworców kolejowych na tej linii. Bardzo proszę o pomoc. Wiem, że jeden z użytkowników przeszedł tę trasę "z buta" :) przeszukałam sporo wątków ale pomyślałam, że zapytam na forum
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Odpowiedź typu "zrób to sama"...
1) znajdź niemieckie nazwy tych miejscowości
2) poszukaj w Googlu (opcja Grafika)
3) poszukaj w http://www.bildarchiv-ostpreussen.de/

Powodzenia!
Stellwerk
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

... aha, no i jeszcze nieocenione archiwum polskich map wojskowym z okresu międzywojennego http://polski.mapywig.org/news.php
Jeśli nigdy tam nie zaglądałas, to sugeruję aby zacząć od katalogu map w skali 1:100 000.
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: trasa Lidzbark Bisztynek Reszel

Post autor: Bernard »

debbie1991 pisze:Witam serdecznie, poszukuję informacji, map, zdjęć archiwalnych dotyczących linii kolejowej przebiegającej przez miejscowości Lidzbark Warmiński - Bisztynek - Reszel i wszystkich stacji pośrednich.

Piszę pracę inżynierską dotyczącą roli nasypów kolejowych w krajobrazie kulturowym Warmii i Mazur z propozycją ich ponownego zagospodarowania oraz przygotowuję projekty zagospodarowania dawnych dworców kolejowych na tej linii. Bardzo proszę o pomoc. Wiem, że jeden z użytkowników przeszedł tę trasę "z buta" :) przeszukałam sporo wątków ale pomyślałam, że zapytam na forum
zacznij od przejścia całej linii i dokumentacji fotograficznej
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
debbie1991
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2013, 21:31
Lokalizacja: Bisztynek

Post autor: debbie1991 »

to wszystko już zrobiłam, ale o mapach wojskowych nie pomyślałam :) dziękuję serdecznie :)
ODPOWIEDZ