Schematy wagonów i wózków stosowanych na PKP

Informacje na temat działań modelarzy kolejowych z Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Klimek
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2005, 12:01
Lokalizacja: Olsztyn, Jeziołka

Schematy wagonów i wózków stosowanych na PKP

Post autor: Klimek »

Witam,

Zwracam się z prośbą do tych, którzy mają schematy wagonów osobowych i wózków stosowanych na PKP, bądź też wiedzą gdzie dokładnie można by je znaleźc w zbiorach ogólnodostępnych. Interesują mnie tylko i wyłącznie wymiary zewnętrzne. Jedyne schematy znalezione w necie dotyczą taboru naszych południowych sąsiadów :/ (http://www.parostroj.net/) Liczyłbym na troszkę bogatszą gamę tych wymiarów, gdyż te najbardziej podstawowe nie odbiegają od tych czeskich (http://www.wagony.net/index.php?url=osobowe)

W drugiej kolejności spytam o szynobus krążący po naszych rejonach :) , a w troszkę dalszej kolejności o wagony towarowe, no i może o lokomotywy.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam,
Tomek
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

W bibliotece publicznej na nagórkach są/były 2 egzemplaże książki "Modele kartonowe wagonów i lokomotyw" wydawnictwa WKŁ. Jeśli znajdziesz to weź egzemplaż bardziej zniszczony bo w tym drugim brakuje kilku stron. Jest tam trochę planów wózków i wagonów, np wózek Gorlitz lub 4AN.
Klimek
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2005, 12:01
Lokalizacja: Olsztyn, Jeziołka

Post autor: Klimek »

Dzięki serdeczne za ten namiar - dziś wypróbowałem i niestety ale jest już tylko ta z wyrwanymi stronami :/ ..... Na poczatek zawsze coś, ale to mało, bo niestety nie ma wszystkich wymiarów pudła, tylko głównie podwozia. Poza tym ktoś wyrwał sobie wymiary lokomotyw .... grrrr ....
No ale dzięki serdeczne kwasny1410 chociaż za tą podpowiedź. Jeśli ktoś jeszcze zna lub ma, proszę pisac.
Pozdrawiam - Tomek.
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

Klimek pisze:Dzięki serdeczne za ten namiar - dziś wypróbowałem i niestety ale jest już tylko ta z wyrwanymi stronami :/ ..... Na poczatek zawsze coś, ale to mało, bo niestety nie ma wszystkich wymiarów pudła, tylko głównie podwozia. Poza tym ktoś wyrwał sobie wymiary lokomotyw .... grrrr ....
No ale dzięki serdeczne kwasny1410 chociaż za tą podpowiedź. Jeśli ktoś jeszcze zna lub ma, proszę pisac.
Pozdrawiam - Tomek.
faktycznie, książka jest okrojona jeśli chodzi o wymiary pudeł w ogóle. Skserowałem ją niegdyś w prawie całą (brakuje rozdziałów o kontenerach). Jakby coś było potrzebne to służe pomocą :)

Mam jeszcze coś takiego - książka "Młody konstruktor" Jana K. Janowskiego:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ