Makieta Technikum Kolejowego w Olsztynie

Informacje na temat działań modelarzy kolejowych z Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Makieta Technikum Kolejowego w Olsztynie

Post autor: Tomek »

Dziś byłem, oglądałem. Stół 3x7 metrów, pod szkłem. Układ torowy mający obrazować linię z blokadą samoczynną, dwie małe stacyjki i jedna duża rozrządowa. rozmieszczenie wszystkiego a'la lunapark. Tor modelowy PIKO - jeden z piewszych. Łuki prawie tramwajowe. Teren - steropian lub drewno malowane na zielono. Parę obiektów z Fallera.
Być może za dwa lata będzie ona do wzięcia, z tym że musielibyśmy doprowadzić ją do używalności. Co to znaczy. Cała elektryka jest powyrywana.
Makieta była projektowan pod zobrazowanie zasad ruchu i to jest najważniejsze. Z tym wiąże się sporo przekaźników , przełączników itd.
Szczegóły na spotkaniu...
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

oglądaliśmy z Eckiem ten lunapark w zeszłym roku, a jego stan jest analogiczny do stanu polskiej kolei, a nawet jak by napisał Michał Jerczyński do stanu całego "kraju dumnie zwanego III Rzeczposplitą".
Nie mniej jednak do ewentualnej naprawie nadawał by sie do prostej zabawy tanim taborem. Część torów wymieniona na roco, w ramach modernizacji przy okazji pracy dyplomowej. Problem tylko widzę z ewentualnym demontażem i wyniesieniem z nory w której jest obecnie.
p
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Przede wszystkim tory jakie zostały urzyte to ROCO a nie Piko wszstko jest na płycie drewnianej dość grubej tabor jakim dysponuje TK to wagony piko ale wszstkie w barwach PKP tylko nie powiem ktora epoka.Makiete robiły osoby z kierunku Autonatyka i sterowanie ruchem kolejowym
mgr inż. Sebastian Marszał
gregor
Towarowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 lis 2005, 23:22

Post autor: gregor »

Witam wszystkich MK z Olsztyna.
Mówicie że ta makieta w TK jest w stanie kiepskim a szkoda. :(
Dawno temu w latach 1982-1986 była sprawna i zdobywało się na niej szlify na dyżurnych ruchu. Pociągi jeżdziły, sygnalizacja, usrk i pulpity działały . Dbała o to moja wychowawczyni Pani Profesor A. Długoborska.
A potrafiła i wychować i nuczyć i za to jest ceniona.

Jeżeli ją zdobędziecie i uruchomicie to bedziecie miec dużo frajdy( i nauki) z zasad prowadzenia ruchu.

Pozdrawiam.

Przegladam stronę KMK Olsztyn, jak narazie podoba mi się.
Postaram sie uczestniczyć w życiu forum w miarę wolnego czasu.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Przedewszystkim ona pilnuje ale ma tylko pare godzin w tygodniu a makiete niszcza pozostali uczniowie bo inni nauczycielowie wogle tego nie pilnuja im to zwisa a tym bardziej po połączeniu Kolejowki z samochodówka
mgr inż. Sebastian Marszał
Bociuś
Towarowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2006, 22:41
Lokalizacja: KĘTRZYN

Post autor: Bociuś »

hehe widac ze dawno ktos nie zagladal do sali nr 3 TK po czerwcu 2005r. Wykonywalem z kumplami z klasy naprawe stolu i wszystko zostalo przywrocone do porzadku(wieksza czesc sprawna) ktora byla powiezona w ramach pracy dyplomowej. Sbl naprawiona i wiekszosc glownych posterunkow. Od momentu odejscia z Technikum nie mam pojecia co dzieje sie z makieta. Musze kiedys odwiedzic moja profesorke a zarazem stara babcie.
pomocnik maszynisty
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2006, 23:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: pomocnik maszynisty »

Czy są dostępne zdjęcia tej makiety ?
Ja przy niej troche pracowałem jakieś 20 lat temu i bardzo bym chciał zobaczyc jak ona wygląda dzisiaj. Niestety, osobiście zjawić sie nie mogę tak łatwo w TK, zbyt daleko.
Szacunek dla Pani Długoborskiej.
gregor
Towarowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 lis 2005, 23:22

Post autor: gregor »

pomocnik maszynisty pisze:Ja przy niej troche pracowałem jakieś 20 lat temu i bardzo bym chciał zobaczyc jak ona wygląda dzisiaj.
Szacunek dla Pani Długoborskiej.
Czyli byłeś uczniem w tym samym czasie co ja , może jeszcze byliśmy razem w jednej klasie?
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Z tego co pamiętam to już od września nie ma kierunków związanych z ruchem i przewozami wiec pewnie "Szpili" też nie ma oby tylko te gaźniki (samochodówka) nie zniszczyła tego cacka
mgr inż. Sebastian Marszał
Żuk
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Żuk »

Z tego co wiem to makieta jeszcze działa. hehe kierunek Technik Transportu a praca dyplomowa związana z trakcją i USRK w składzie komisji: Bogdziun, Szpila:) i dyrektor TK- Gauze.
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

sdre pisze:Z tego co pamiętam to już od września nie ma kierunków związanych z ruchem i przewozami wiec pewnie "Szpili" też nie ma oby tylko te gaźniki (samochodówka) nie zniszczyła tego cacka
hehe nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem ale jeśli twierdzisz że nie ma kierunków związanych z ruchem i przewozami to proszę http://www.nabor.olsztyn.pcss.pl/ nie wiem czy o to ci chodziło bezpośrednio a jeśli nie to sorki :wink: .
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

aaa a tu bezpośredni link:) https://www.nabor.olsztyn.pcss.pl/szkol ... ils&sp=140
Pozdro. :mrgreen:
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
ODPOWIEDZ