przytsanek Pęklewo(kadyny)

Informacje na temat działań modelarzy kolejowych z Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

przytsanek Pęklewo(kadyny)

Post autor: Przemek »

Chciałem oznajmić i zakomunikować że dalszym ciągiem makiety modułowej budowanej przez odłam modelarski KMK Olsztyn będzie przystanek/ładownia Pęklewo(kadyny) z nadzalewówki który urzekł swą prostotą torową ( 3 rozjazdy) a równocześnie ciekawym motywem w postaci cegielni z wąskotorówką. W tym tygodniu plany wykonane przez mistrza LL zostaną przekazane stolarzowi w celu wykonania skrzynek, i pracę powoli mam nadzieje ruszą. Tradycyjnie zapraszam wszystkich chętnych do pomocy, także finansowej w wykonaniu wspólnego dzieła.
Michał
Towarowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2008, 08:54
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: Michał »

Witam!
W czerwcowym numerze Świata kolei w artykule Spotkanie przy makiecie, Rybnik 2008 (strona 52-53)na szkicu makiety modułowej zaznaczony jest odcinek KMK Olsztyn. Chciałbym dowiedzieć się jaka to makieta i jeżeli jest to możliwe zobaczyć pare zdjęć tejże makiety.
Pozdrawiam![/u]
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Kadyny są własnością Przemka. Klub wykonał moduły prezentowane na Forum Martel i jest to między innymi moduł z końmi.
mgr inż. Sebastian Marszał
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Moduł szlakowy KMK Olsztyn odzwierciedla lokalną linie kolejową osadzoną w realiach krajobrazowych Warmii, przy ich powstawaniu brało udział kilku członków klubu, przy czym za ich ostateczny kształt odpowiada głównie piszący te słowa oraz Koledzy Arek Kozłowski i Sebastian Marszał. Prace odbywały się pod duchowym i praktycznym kierownictwem Pana Leszka Lewińskiego, i warto dodać że były to jedne z pierwszych modułów składających się na obecną Polską Makietę Modułową. Dużą pomoc udzielił również Pan Anatol Gacek z firmy Tololoko, finansując wiele kosztownych detali wykończeniowych.
Kadyny zaś pierwotnie miały być klubową kontynuacją szlaku, ale ze względu na nikłe zainteresowanie obecnych członków klubu tematyką modelarstwa powstaje ( z pomocą koleżeńską Mariusza "Martela" Demkowicza i Sebastiana Marszała) jako moja prywatna makieta modułowa- część PMM. Obecnie jest w stanie surowym-przejezdnym, a prace przy kształtowaniu terenu ruszą mam nadzieję na jesieni.
Załączniki
Dscn1308.JPG
Fscn1291.JPG
Fscn1295.JPG
Fscn1296.JPG
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Zapomniałem dodać że jeden z segmentów makiety KMK Olsztyn ( i to jeden z najefektowniejszych) jest autorstwa samego Leszka Lewińskiego o czym można się przekonać poniżej. Oprócz tego wklejam fotkę pokazującą obecny stan prac na Kadynach.
Załączniki
P1030640.jpeg
P1030641.jpeg
dscn4567gg4.jpeg
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Michał
Towarowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2008, 08:54
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: Michał »

Dziekuje za wyczerpującą odpowiedź i ciekawe zdjęcia.
Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
phaedra
Osobowy
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: phaedra »

Bardzo śliczna makieta, pozdrawiam !
ODPOWIEDZ