Model lokomotywy Lxd-2 ŚK 4/2014

Informacje na temat działań modelarzy kolejowych z Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

fastcracker pisze:widzę inne wyjście wykonywać modele samemu zamiast kupować gotowych. zrozumiałem kto tworzy grono "wąskich odbiorców" i wynikające stąd zdzierstwo pod płaszczykiem edycji limitowanych i brak wolnego rynku natomiast nadal niejasna jest kwestia wyższej ceny modeli taboru wąskotorowego od normalnotorowego.
Życzę powodzenia w wykonaniu samodzielnego modelu. Jest producent - Marcin Wojda można spróbować sił.
Wiem jedno - model ma bardzo dobre właściwości trakcyjne prowadziłem model na makiecie (wersja cyfrowa) mam jedną z limitowanych lokomotyw, i uczestniczyłem w pracach przygotowawczych modelu.
Sprawa jest prosta, mniej zainteresowanych, drobniejsze elementy, większa precyzja wykonania, dobry model musi kosztować.
A tak na marginesie-są modele wąskotorowe po 2-3 tysiące złotych.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

fastcracker:
Kolejny gniewny dzieciak, nie majacy pojęcia o modelarstwie kolejowym w Polsce i produkcji modeli seryjnych i małoseryjnych.
Kup sobie blachy do Lxd2 (tak Lxd2 a nie Lxd-2) i zrób model na poziomie modeli seryjnych wtedy zrozumiesz o co chodzi :-)
No i nie ten dział, jest tu na forum dział modelarski.
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

A kto jest zadowolony z rynku modeli kolejowych w Polsce ?
chcesz zająć się modelarstwem to płać i płacz bo nie ma wolnego rynku.
jeżeli dla ciebie panie Darku niezadowolenie jest dziecinne to jesteś staruszkiem.
Nie można wymagać od każdego pasjonata kolei żeby wiedział wszystko.
temat uważam za zamknięty do listopada. Jak pan Lubka będzie nagabywał do kupna wąskotorowych modeli droższych od normalnotorowych bez adnotacji, że są to artykuły sponsorowane to zrezygnuję z prenumeraty, a jak będzie zamieszczał adnotację że to jest artykuł sponsorowany bądź przestanie nagabywać to zostanę przy prenumeracie.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

fastcracker pisze:A kto jest zadowolony z rynku modeli kolejowych w Polsce ?
chcesz zająć się modelarstwem to płać i płacz bo nie ma wolnego rynku.
jeżeli dla ciebie panie Darku niezadowolenie jest dziecinne to jesteś staruszkiem.
Każde hobby kosztuje.
fastcracker pisze:Jak pan Lubka będzie nagabywał do kupna wąskotorowych modeli droższych od normalnotorowych bez adnotacji, że są to artykuły sponsorowane to zrezygnuję z prenumeraty, a jak będzie zamieszczał adnotację że to jest artykuł sponsorowany bądź przestanie nagabywać to zostanę przy prenumeracie.
Przestań wylewać tu swoje żale na temat ceny modeli i ich różnic. Jeśli masz jakieś problemy lub cię po prostu na to nie stać to nie kupuj lub napisz redaktora Świata Kolei. Z góry wiem, że i tak nic nie wskórasz.

Adamie proszę o przeniesienie tematu do części modelarskiej
mgr inż. Sebastian Marszał
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

Proszę o wyjaśnienie dlaczego modele taboru wąskotorowego są droższe od normalnotorowego. a jeżeli kogoś moje żale uraziły to można wydrukować i podeptać głowę zaś schować w piasek. natomiast potwierdzam że redakcja ma w nosie czytelników do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi na błędne oznaczenie dodatku do rozkładu w artykule o lokomotywowni w Nasielsku.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Odpowiedź jest bardzo prosta.
Jest to model z wyższej półki, stąd cena modelu jest wyższa od ceny pojazdu serii Hobby np PIKO Hobby.
Jak już wcześniej pisałem modele wąskotorowych lokomotyw są nawet i po 600-800 Euro za sztukę. Wynika z różnych powodów, wykonanie modelu z metalu, ilość modeli, zastosowane podzespoły, dekodery itp.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Szkoda miejsca na serwerze na nierozumne dziecko, proponuję usunąć temat i finito.

Chcesz rezygnować za karę z prenumeraty , a rezygnuj sobie twoja wola nic a nic mnie to nie obchodzi i nie musisz pisać tym bardziej tu o swoich frustracjach.
Tak jak napisałem wcześniej , zbuduj model choćby z blach Marcina to zobaczysz ile trzeba w to włożyć pracy , że nie wspomnę o zaprojektowaniu i zbudowaniu modelu od podstaw.
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

Usuwanie niewygodnych tematów jest mi znane chociażby z fanpage PKP PLK. Moja rezygnacja z prenumeraty jednak na tyle poważnie zainteresowała ciebie Darku że aż nazwałeś mnie mnie " nierozumnym dzieckiem". więc po co sugerujesz usunięcie tematu który nadal ciebie interesuje ? dobrze wiesz że zaprzeczasz sam sobie i gdy skończą się argumenty to plujesz jadem staruszku.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Coraz milej się robi na tym forum....
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Łodzianin , mogłem to przewidzieć
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

w aktualnym numerze 10/2014 "modelik ( VECTRON DC) cenowo akceptowalny zapewne znajdzie się większości kolekcji" Cena 515 zł faktycznie przystępna z tym że to jest model skali N a jak wiadomo najwięcej modeli wykonuje się w skali H0. zatem stwierdzenie że model znajdzie się większości kolekcji jest mocno naciągane. PS do numeru dołączono blankiet wpłaty na prenumeratę w 2015 Roczna to koszt 276 zł półroczna 138 zł a kwartalna 69 zł.
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

Zrezygnowałem z dalszej prenumeraty nie tylko ze względu na irytujący styl artykułów Lubki ale i głupi pomysł limitowania egzemplarzy reprintów sieciowych rozkładów jazdy. Pewnie chodzi sprowokowanie narwańców zdolnych wydać każda kasę.
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

Z perspektywy czasu uważam że podjąłem dobrą decyzję ponieważ Lubka przeszedł samego siebie
SebaP
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2015, 14:22
Kontakt:

Post autor: SebaP »

Nie czaje waszego bólu..
annamat
Towarowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2015, 14:40

Post autor: annamat »

nie podniosło sie wam za bardzo ciśnienie panowie? :D sciana postow na temat tego jak ktos jest bardzo nierozumnym dzieckiem... spokojniej;)
ODPOWIEDZ