Rozkłady jazdy ważne od 27 V 1979

Uporządkowany zbiór archiwalnych rozkładów jazdy pociągów pasażerskich i towarowych wraz dodatkami;

Moderator: kuba_mk

Awatar użytkownika
Rainy31
Pospieszny
Posty: 162
Rejestracja: 17 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: okolice Warszawy

Rozkłady jazdy ważne od 27 V 1979

Post autor: Rainy31 »

Fastcracker zrobił świetną robotę publikując w wątku o rozkładach służbowych 1990 pełny wykaz tego, co wydano w owym roku. Ja zaś chciałbym zrobić wykaz nieco inny dla roku 1979. Już nawet zacząłem. Ma to być mapa z zaznaczeniem kolorami linii zawartych w każdym zeszycie. Na takiej mapie od razu będzie widać, które linie są w danym zeszycie.

Na razie odkryłem, że numeracja zeszytów nie ma nic wspólnego z nazwami okręgów komunikacyjnych. Proszę popatrzeć, że zeszyt V-1 dotyczy okręgu IV (granice okręgów zaznaczyłem czarną linią). Obszar objęty tym zeszytem z powodu zawarcia wielu krótkich odcinków (łącznic) jest zaś dużo mniejszy niż objęty przez V-7.

Oto początek pracy nad mapą.

Obrazek

Na razie to tylko tyle, bo nie zdobyłem więcej zdjęć okładek rozkładów z tego roku. Nadal proszę o nadsyłanie mi zdjęć okładek ze wszystkich lat, ale przede wszystkim zależy mi na roku 1979.

Wykonanie takiej mapy od strony technicznej nie jest wielkim problemem. Robię ją w programie PowerPoint. Dlatego jeśli już powstanie, każdy będzie mógł łatwo przerobić ją w oparciu o dane z innego roku.
ODPOWIEDZ