Katalog starych rozkładów jazdy

Uporządkowany zbiór archiwalnych rozkładów jazdy pociągów pasażerskich i towarowych wraz dodatkami;

Moderator: kuba_mk

Stellwerk

Katalog starych rozkładów jazdy

Post autor: Stellwerk »

W internecie jest sporo starych rozkładów jazdy pociągów, ale są one porozrzucane po wielu stronach.

Linki do publicznie dostępnych starych rozkładów jazdy pociągów z terenu obecnej i przedwojennej Polski i fragmentów Prus Wschodnich są dostępne pod adresem http://starerozklady.nfshost.com/
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 22:02 przez Stellwerk, łącznie zmieniany 1 raz.
ksiezyc
Przyspieszony
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ciecierzyn
Kontakt:

Post autor: ksiezyc »

Rosyjski rozkład jazdy z lata 1916 r.
76 MB.
Identyczny jest w Muzkolu.
http://rr.aroundspb.ru/1916_Obshhesetev ... isanie.pdf
Czy "wydanie trzecie" widoczne na okładce oznacza, że pierwsza rosyjska cegła obejmująca całą sieć została wydana na zimę 1914 r.
Mam skopiowane fragmenty takiego rozkładu z Muzkolu i tam jest "wydanie pierwsze".
Nie zapodawałem na serwer bo jakość kopii jest fatalna.

Pozdrawiam serdecznie i rozkładowo.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem, że na świecie jest tak wielu idiotów (C) Stanislaw Lem (1921-2006)
Awatar użytkownika
Rainy31
Pospieszny
Posty: 162
Rejestracja: 17 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: okolice Warszawy

katalog

Post autor: Rainy31 »

Nie wiem o jak stare rozkłady chodzi w tytule wątku, ale jak katalog to katalog. Przygotowałem zestawienie rozkładów 64 rozkładów od roku 1946 do 1991. Co prawda darowałem sobie naniesienie dat na dziesięciu okładkach - z lat 1981-90, ale i tak widać jak styl i kolor okładek zmieniał się z czasem.
okładki 1946-91.PNG
Kto chce mieć te okładki w większym formacie (wysokość 760 pikseli) - paczka 54 okładek (tzn. z pominięciem lat 1981-90) w załączniku
Załączniki
okładki 1946-91.zip
(11,82 MiB) Pobrany 233 razy
Ostatnio zmieniony 26 sie 2020, 16:55 przez Rainy31, łącznie zmieniany 1 raz.
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

fajna sprawa ja akurat mam sieciowe 2000-1012 w tym roku sieciowy nie został wydany.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: katalog

Post autor: Adam Dąbrowski »

Rainy31 pisze:Nie wiem o jak stare rozkłady chodzi w tytule wątku, ale jak katalog to katalog. Przygotowałem zestawienie rozkładów 64 rozkładów od roku 1946 do 1991. Co prawda darowałem sobie naniesienie dat na dziesięciu okładkach - z lat 1981-90, ale i tak widać jak styl i kolor okładek zmieniał się z czasem.
@Rainy31, przepraszam za tę odrobinę lukru, ale bardzo podobają mi Twoje pomysły i efekty Twojej pracy. Pomysł z zestawieniem okładek wszystkich cegieł jest bardzo dobry i sądzę, że pomoże wielu kolejowym historykom w ich codziennej żmudnej pracy. :smile:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Stellwerk

Re: katalog

Post autor: Stellwerk »

Adam Dąbrowski pisze: Pomysł z zestawieniem okładek wszystkich cegieł jest bardzo dobry i sądzę, że pomoże wielu kolejowym historykom w ich codziennej żmudnej pracy.
Czy mógłbyś wyjasnić co bedzie łatwiejsze teraz, gdy to zostawienie okładek zostało opublikowane?
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: katalog

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:Czy mógłbyś wyjasnić co bedzie łatwiejsze teraz, gdy to zostawienie okładek zostało opublikowane?
To, że sam nie będę musiał tego robić. :wink:

A ponadto najzwyczajniej w świecie chciałem napisać coś miłego.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ