Dyskusje o Regulaminie Forum Dyskusyjnego WMTMK Olsztyn

Uwagi dotyczące Forum dyskusyjnego WMTMK Olsztyn;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Dyskusje o Regulaminie Forum Dyskusyjnego WMTMK Olsztyn

Post autor: Sebastian Marszał »

To moje uwagi do regulaminu może Admin i Moderatorzy wezmą je pod uwagę:
1. Przestrzeganie wątków i umieszczanie tam sensownych informacji a nie np.: dziś widziałem lok ST44-???? - ciekawe gdzie pojechała i temu podobne.
2. Nie prezentowanie na łamach forum zdjęć lub filmów wykonanych w kabinie maszynisty lokomotywy lub innego pojazdu.
Na razie tyle może coś jeszcze wpadnie do głowy to podsunę pomysł.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2016, 20:29 przez Sebastian Marszał, łącznie zmieniany 4 razy.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Zamiast otwartego tekstu, typu: "Weź się w końcu odpimpaj od tych biednych dzieciaków, faszysto" :twisted: , widzę jak w jałowe dyskusje z półgłówkami wdają się nie tylko autorytety ale nawet moderacja - co ma zapewne oznaczać kopnięcie pod stołem.
Można się tylko cieszyć, że nasze forum, otwarte i liberalne, teraz będzie także wzorem miłosierdzia!
Po raz kolejny jednak widząc trzydzieści nowych postów, wchodzę na forum z nadzieją, że czegoś się dowiem a może nawet do czegoś przydam...
Tymczasem dwadzieścia z nich napisał flugzeug30 a pięć – świeżo wyklute, następne małe flugzeugi.

Czy wątki integracyjne mogłyby zostać oznaczone kolorem żółtym? :idea: :mrgreen: .
Freien Strecken für freien Menschen!
flugzeug30
Pospieszny
Posty: 128
Rejestracja: 18 lip 2007, 21:42
Lokalizacja: Lodz/Warszawa
Kontakt:

Post autor: flugzeug30 »

Biję się w piersi... ja niestety to forum traktuję jako sposób na wyciąganie informacji o kolei od bardziej aktywnych MK... sam , jeśli coś wiem , to o Rogowie , Krośniewicach , Łódzkim Węźle Kolejowym itp. ... jestem zbyt leniwy na ganianie po kraju z aparatem i focenie wszystkiego , co jeszcze jeździ po torach...

Tym niemniej , kiedy będę miał taką możliwość , pojawię się w Olsztynie i pofocę .
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

flugzeug30 pisze:Biję się w piersi... ja niestety to forum traktuję jako sposób na wyciąganie informacji o kolei od bardziej aktywnych MK...
Byłoby Ci łatwiej uzyskiwać informacje, gdybyś lepiej umotywował pytania. Jesteś historykiem... Co spowodowało, że zainteresowałeś się koleją? Lubisz pociągi? Jaka jest Twoja ulubiona lokomotywa?
flugzeug30 pisze:sam , jeśli coś wiem , to o Rogowie , Krośniewicach , Łódzkim Węźle Kolejowym itp. ...
Ależ, podstawową rolą forów jest zbliżenie wszystkich myślących inaczej. Nie możesz jednak poprzestać wyłącznie na zadawaniu pytań, zwłaszcza, jeśli coś wiesz. Rogów, Krośniewice czy ŁWK są bliskie sercom naszym, wszak kolej jest jedna.
flugzeug30 pisze:jestem zbyt leniwy na ganianie po kraju z aparatem i focenie wszystkiego , co jeszcze jeździ po torach...
Naturalnie, wszyscy jesteśmy leniwi - dlatego siedzimy na forach!
flugzeug30 pisze:Tym niemniej , kiedy będę miał taką możliwość , pojawię się w Olsztynie i pofocę .
Wow! Krzysztofie! Wiem, że Twój post już teraz wywołał w Olsztynie pewne poruszenie. Trzymam Cię za publicznie rzucone słowo i proszę jedynie, żebyś przed wyjazdem dał znać na forum. Chyba nie powinieneś samodzielnie poruszać się po stacji.

A przy okazji, Kolegom zajmującym się dekorowaniem klubowej wieży ciśnień szybko odpowiadam, że w mazowieckich hurtowniach nie ma żółtej krepiny w poszukiwanej ilości.
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Panowie tu nie chodzi o to czy jest się w Warszawy, Łodzi czy Olsztyna i przychylę się do Piotra, że zadawanie bzdurnych pytań jest nie na miejscu a co za tym idzie zniżaniem się do poziomu osób, które takowe zadają.
Wyciąganie od bardziej aktywnych - mylisz chyba idę forum. Polega to głównie na dyskusji podzieleniu się swoją wiedzą, a nie wyciąganie może ktoś nie ma ochoty na podzielenie się lub chce napisać później jak dyskusja się rozwinie.
mgr inż. Sebastian Marszał
flugzeug30
Pospieszny
Posty: 128
Rejestracja: 18 lip 2007, 21:42
Lokalizacja: Lodz/Warszawa
Kontakt:

Post autor: flugzeug30 »

Po to właśnie potrzebne mi są ww. podręczniki , bo niewiedza moja nt. funkcjonowania kolei jest porażająca .

Proszę o zamknięcie tego wątku i usunięcie mnie.

Rezygnuję , bo nigdy nie dorównam wam wiedzą " życiową " . którą można nabyć wyłącznie u źródła , np. codziennie pojawiając się na dworcu i dużo czasu rozmawiając z kolejarzami . Nigdy nie poznam lokalnej olsztyńskiej i trójmiejskiej specyfiki .
Lepiej będzie , gdy będę działać w lokalnym KMK , łódzkim , ew. warszawskim .


Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Ale nikt Ci nie każe przebywać na dworcu i rozmawianiu z kolejarzami jeśli chcesz możesz nie zabrania Ci się. Ale pisanie jak już wspomniałem wątków, które nic nie wnoszą jest bez sensu.

A jeśli chodzi o literaturę to sam się już przekonałem co innego książka a co inne go praktyka :grin:
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Pragnę przypomnieć iż powinien powstać regulamin i to jak najszybciej.

Kolejnym punktem powinno być usuwanie zdjęć z forum, które nic nie wnoszą albo przedstawiają "bezsensowne" zrobienie lokomotywy w peronie i podniecanie się takowym zdjęciem.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Mod (płci dowolnej, obojętnej a nawet bezpłci), ja z kolei postuluję, żeby Ciebie ten ewentualny regulamin zobowiązał do uzasadnienia albo przynajmniej do poinformowania, kiedy wycinasz post inny, niż swój własny. Tym bardziej w sytuacji braku jakichkolwiek uregulowań, podanych do publicznej wiadomości, które dawałyby Ci prawo, Mod, do szczurzego, niemieckiego ataku krzyżacką siekierką w plecy.
Popatrz Mod, flugzeug30 znowu nadaje... Albo zlewa obelgi albo nie zdążył przeczytać albo... nie dążył zatrybić :idea: :twisted: . Mod, to nawet nie był tzw. "szczał w kolano". Ty nam wszystkim pociągnąłeś serią po nogach :mrgreen: .
Freien Strecken für freien Menschen!
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

Mnie najbardziej boli temat w którym ktoś pisze że SM42 manewruje po Iławie. Nosz kurdę, nie piszmy tutaj takich pierdół, bo ja przechodząc codziennie przez wiadukt nad torami mogę spłodzić 5 takich postów i w każdym moge opisać manewry.

Jeszcze inny trend to zakładam temat "Miasto" i piszę w nim "tutaj piszcie o wszystkim co dzieje się w Mieście" i koniec. Ludzie, czy to onet? Odnoszę wrażenie że najabrdziej profesjonalne forum z jakim miałem do tej pory styczność nabrało już mułu...
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Sebastian Marszał pisze:Pragnę przypomnieć iż powinien powstać regulamin i to jak najszybciej.

Kolejnym punktem powinno być usuwanie zdjęć z forum, które nic nie wnoszą albo przedstawiają "bezsensowne" zrobienie lokomotywy w peronie i podniecanie się takowym zdjęciem.
Moim zdaniem jednym z zalet naszego Forum jest właśnie dokumentowanie tego co dzieje się na torach w naszym regionie. Najbardziej pospolite lokomotywy też tworzą klimat lokalnych stacji. Ja z perspektywy lat mam żal, że nie wpadłem na pomysł "popstykania" pociągów Małdyty - Malbork mimo, że miały one prawie zawsze takie same składy. Pewnego dnia się to skończyło, podobnie jak przestały jeździć pociągi do Wielbarka i Ostrołęki.
To co z perspetywy dnia dziesiejszego, to tzw. bzdet np. numery kolejek jeźdzących np. przez Morąg czy Działadowo, za parę lat może być dla kogoś cenną informacją. Tak samo zmienia się wygląd stacji np. Ruciane - Nida, gdzie ja i wielu MK śledziło tamtejsze remonty i przybywające składy.
Co do regulaminu, mam nadzieję, że jak powstanie to będzie pomagał, a nie przeszkadzał.
Pozdrawiam
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Piotrze ja nie mam zamiaru być Moderatorem bo nie mam na to czasu.

Ale jak słusznie zauważył Łukasz, że pisanie pierdoł jest nie na miejscu. Anrep masz racje ja uważam, że wstawianie zrobionych tych w tym samym miejscu fotek to uważam jest głupie lepiej już pójść i porobić zdjęcia na szlaku a nie ciągle w tym samym miejscu. Ja nie jestem przeciwny robieniu zdjęć lokomotyw tylko jestem przeciwny wrzucaniu fotek zrobionych z peronu i przedstawiających ciągle ten sam motyw.
mgr inż. Sebastian Marszał
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

Podzielam zdanie Sebastiana - jeżli zdjęcie ma jakąś wartość to oczywiście że trzeba je wrzucić. Natomiast 20x to samo ujęcie z różnymi tylko numerami EN57 nie będzie tak długo ciekawe, jak długo EN57 będą pospolite na danej stacji.
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Pospolite były kiedyś "DWÓJE" , a teraz ludzie jeżdżą i się cieszą . :mrgreen:
Każda fotka to za parę lat historia.Każdy czegoś poszukuje i nawet te zwykłe zdjęcia z tym samym motywem są dobre.A ja szukam i szukam zdjęcia z Kruklanek z "pospolitą dwóją" i dziwne jakoś nie mogę znależć. :mrgreen:
Pozdrawiam i apeluję o więcej wyrozumiałości.
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Sebastian Marszał pisze:Piotrze ja nie mam zamiaru być Moderatorem bo nie mam na to czasu.
Jasne. Ja swoje słowa adresuję do którejś z trzech osób, aktualnie korzystających z uprawnień co najmniej moderatora. Ingerencja w jakikolwiek post pozostawia dyskretny ale jednoznaczny ślad w postaci: "ostatnio zmieniony przez...". Ingerencja w mój post polegała na całkowitym usunięciu go. Kto i z jakich powodów zakwestionował CAŁĄ treść? Czy te powody mogą być podane pro publico bono? Czy te powody mogą być podane dla mojego bono na PW? Mod, czy mógłbyś porzucić szczurzo-strusią taktykę i w końcu zakrztusić się w tej kwestii? Pamiętam, że serwer i forum jest czyjąś własnością. Chylę czoła i tym bardziej proszę o wyłożenie sprawy czarno na białym lub odwrotnie.
Freien Strecken für freien Menschen!
ODPOWIEDZ