Informacje o zebraniach WMTMK Olsztyn

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Cześć ja chciałbym wpaść, jako gość?? :) tylko nie wiem czy teraz w tą sobote, ale kiedyś wogóle
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

to zapraszamy... ja też wpadłem ostatnio jako gość, i wpadał będę dużo częściej :)
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

a mnie tym razem nie będzie, ostatnio bywam tylko na walnych :wink: :D
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

czy przyjdzie ktoś dziś? :)
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

UWAGA!!!
Dniu 1 lipca 2006r. o godzinie 15:00 spotkanie wszystkich członków należących do KMK Olsztyn. Proszę również o zabranie ze sobą ubrań roboczych gdyż zaczniemy też prace mające przywrócić należyty wizerunek naszemu obiektowi. Przewidujemy prace związane z malowaniem sprzątaniem, pieleniem trawy.
OBECNOŚC NA SPOTKANIU JEST OBOWIĄZKOWA!!!
Z upoważnienia Pana Prezesa Sebastian Marszał
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

[pilne] Ważne spotkanie o 15 w najbliższą sobotę na wieży!

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

W sobotę 5 sierpnia odbędzie się o godzinie 15:00 zebranie KMK Olsztyn w naszej wieży wodnej. Spotkanie będzie o tyle ważne, że będziemy dyskutować nad dalszym kształtem działalności naszego klubu w województwie warmińsko - mazurskim i nad współpracą z Braćmi Sawczyńskimi.

Klubowiczów prosi się o przybycie, bo dyskusja będzie istotna.

Sobota, 05.08.2006, godzina 15:00, wieża wodna w Olsztynie!

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 27 lip 2006, 17:57 przez Adam Dąbrowski, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Ostatnimi czasy zaczęły do mnie docierać informacje o różnych nowych pomysłach naszych kolegów klubowych dotyczących dalszej działalności klubu, w tym jego współpracy czy też fuzji z innymi organizacjami MK jak SHK czy Bracia Sawczyńscy. Można więc postawić pytanie co możemy zyskać a co stracić, i czy w ogóle możemy jakoś się do ich spraw przyczynić? Ponieważ w sobotę raczej nie przyjadę, spróbuję swój pogląd wyrazić tutaj.
Wydaje mi się że KMKOL nie wiele może zyskać na podłączaniu się do projektów które i tak względnie dobrze się mają i są kojarzone w powszechnej świadomości z ich Twórcami i Opiekunami. KMKOL będzie tylko biednym krewnym, który czasami pożyczy swoją drezynę lub dwie, ale piankę i tak spije kto inny. Nie pomożemy również w ten sposób samej kolei, bo i bez nas i naszej pomocy Kolej Turystyczna Kętrzyn-Węgorzewo , czy wąskotorówka ełcka będzie funkcjonować. Właśnie, nasza REALNA pomoc to jest coś w co kompletnie nie wierzę. Ciężko mi sobie wyobrazić członków klubu jeżdżących regularnie do Węgorzewa czy Ełku. To są miejscowości położone w znacznej odległości od Olsztyna, dojazd do nich jest długi i nie ukrywajmy kosztowny. Kto tam może regularnie jeździć? Dorośli mają rodziny i pracę często niezbyt dobrze płatną, a młodzi studiują i to przeważnie bardzo daleko. Wakacyjna pomoc Adama i Sebastiana? To chyba trochę mało.
Panowie! Musimy robić coś co da tożsamość i rozpoznawalność KMKOL, a nie odgrywać rolę trzecio- i czwarto- planowych aktorzyn. Powinniśmy grać pierwsze skrzypce a nie być w tłumie statystów. Nasza działalność powinna mieć także związek z celami statutowymi klubu czyli ochroną zabytków kolei.
Węgorzewo i Ełk ma już swoich „obrońców” a KMK OL powinien się zająć czymś co może być skazane na zagładę, czymś czym nikt się nie chce lub nie może zająć. Łapiąc się za kilka sroczych ogonów na raz nie zrobimy zupełnie nic, bo jak wiadomo z reklamy odplamiaczy „ jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego”
Uważam że jedyną sensowną propozycją jest kontynuacja wątku orneckiego, bo TYLKO TAM jest realna szansa uratowania od fizycznej zagłady jakiejś części historii naszej kolei, a także prowadzenia względnie spektakularnej działalności kolejowej samodzielnie jako KMKOL a nie na przyczepkę z kimś tam.

Młodość na swoje prawa, w młodych głowach pomysły i emocje rodzą się szybko ale też przeważnie szybko później odchodzą, jak przelotna wakacyjna miłostka...Łatwo więc podniecić się wizją kolejki wąskotorowej, ba turystycznej kolei normalnotorowej, niczym puszczającą oczko blondynką z dużym biustem, podobającą się coraz mocniej wraz z każdym łykiem taniego wina na wsiowej zabawie. Jednak w 99 % na drugi dzień z wielkich nadzei na miłą przygodę za stodółką zostaje tylko ból głowy i pusty portfel, a czasami tez podbite oczy i złamany nos... Zachowajcie zimną krew, Żeby coś podobnego nie spotkało KMK-OL.... :wink:
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Przemek pisze:Można więc postawić pytanie co możemy zyskać a co stracić, i czy w ogóle możemy jakoś się do ich spraw przyczynić?
Temu ma właśnie służyć spotkanie na wieży.
Przemek pisze:Ponieważ w sobotę raczej nie przyjadę, spróbuję swój pogląd wyrazić tutaj.
Przemku, zebranie odbędzie się jednak w przyszłą sobotę. U mnie również zmieniły się plany i nie mógłbym być w sobotę najbliższą. Co do jednego nie mam wątpliwości: musimy się wszyscy spotkać osobiście, dyskusja na Forum nie wystarczy.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

czy poważne zebranie poważnych ludzi w poważnych sprawach dojdzie do skutku w najbliższą sobotę? pytam bo nie wiem jak planować łikend, a zbyt wiele razy spotkała mnie sytuacja że z planowanego poważnego spotkania wyszły przysłowiowe nici poprzez brak poważnych osób którym coś w ostatniej chwili coś wypadało, vide ostania wigilia klubowa na którą nie dotarł nikt oprócz mnie i Sebastiana :evil:
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Ja będę na 100%. Tyle mogę napisać od siebie, reszta zależy od Innych. :)

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Zgodnie z prośbą jaką skierował Tomek o uprzątnięcie makiety zostało to wykonane.Teraz więc kolega Adam ma możliwość wykazania się w swojej dziedzinie (historia i książki) i wraz z innym aktywem doprowadzić do wakacji piętro pierwsze do możliwości zwiedzania.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

SOBOTNIE SPOTKANIE W WIEŻY 5.V.2007

Post autor: Sebastian Marszał »

Szanowni Klubowicze w sobotę 5 maja spotykamy się o godzinie 14:00 w naszej siedzibie aby posprzątać ją (proszę o zabranie ubrania roboczego) i przygotować do nachodzących imprez w których KMK Olsztyn będzie uczestniczył czynnie. W dniu 7 maja ma być wycieczka w wieży-dlatego ma być porządek. Obecność wszystkich jest obowiązkowa.
Z polecenia Prezesa Sebastian Marszał
mgr inż. Sebastian Marszał
Guderian
Towarowy
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2007, 13:53
Lokalizacja: olsztyn/bartoszyce

co?gdzie?jak?

Post autor: Guderian »

Witam!!!
Chciałbym zaangażować się w działalność KKM Olsztyn.
Bardzo proszę o informacje jak?gdzie?kiedy?
Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Witam!

Przede wszystkim zapraszamy do Olsztyna na sobotnie spotkania w wieży wodnej przy byłej lokomotywowni. Odbywają się one w soboty o godzinie 15:00. Jeżeli pojawi się ktoś z zarządu, można załatwić wszelkie sprawy formalne. Ewentualnie polecam kontakt telefoniczny z Osobami wymienionymi na stronie internetowej klubu www.kmkolsztyn.prv.pl

No, to już mamy odpowiedzi na "gdzie?" i "kiedy?". :) Pozostaje "jak?". Tu sposobów jest wiele. Od podstawowych prac porządkowo-organizacyjnych na wieży i przy powierzonym nam wagonie poprzez opiekę nad dokumentacją po współorganizację różnego rodzaju imprez. Najbliższa okazja będzie 1 czerwca, kiedy to w Olsztynie będziemy wozić drezyną ręczną wszystkich chętnych z okazji Dnia Dziecka. Niedawno pojechaliśmy "machajką" z Węgorzewa do Kętrzyna.

Zapraszamy serdecznie do Klubu. W tej chwili każdy nowy i w miarę uczynny Uczestnik jest na wagę złota.

Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Ja bym się na to pisał, ale... dzień, i godzina mi nie odpowiada zbytnio :cry: . Ale czytając ten post przypadkiem dowiedziałem się o imprezie z okazji dnia dziecka... ciekawe czy gdyby nie ten post czy bym się dowiedział. Ja i wiele innych osób :shock: Choć do dnia dziecka jest jeszcze czas, więc ktoś, coś pewnie tu umieści, jakąś informacje, dzień lud dwa dni przed.
Tu stacja Dobre Miasto!
ODPOWIEDZ