Inicjatywy z udziałem WMTMK Olsztyn

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

A wiec jasne - 24 listopada (piątek), godz 8 - 14.

http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,3752278.html
Klimek
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2005, 12:01
Lokalizacja: Olsztyn, Jeziołka

Post autor: Klimek »

A czy będzie ktoś z KMK Olsztyńskiego ? Bo ja za jakieś 30 minut wychodzę i z chęcia bym kogoś spotkał.

p.s. - jakby co, to koleś w czarnej kurtce, zielonkawy plecak Bigstara, adidaski .... Albo namiar 504212842 :P
Klimek
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2005, 12:01
Lokalizacja: Olsztyn, Jeziołka

Post autor: Klimek »

Heja !! Imprezka fajna, oby takich więcej, nie tylko z okazji święta. Napstrykałem fotek coniemiara, pogadałem sobie praktycznie z każdym "gospodarzem", bo byli i maszyniści czynni i instruktorzy i członkowie obsługi ..... Ale ogólnie było byczo, poza tym testowaniem non-stop sygnałów dzwiękowych przez najmłodszych :D Chociaż szkoda że nie było przejażdzek, dajmy na to Tamarą .... :( Oczywiście na pomoście :]
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

mi również się podobało. miła obsługa odpowiedzieli na każde pytanie. mam nadzieje że za rok znowu będzie taki pokaz zz jeszcze nowszym taborem i może z parowozem tak jak było napisane w artykule.
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Na wstępie muszę przyznac, iż jestem pozytywnie zaskoczony atmosferą panującą wczoraj przy peronie 1 olsztyńskiego dworca. Wszyscy pracownicy z przyjemnością obowiadali o wystawionym taborze, zaś w każdej lokomotywie i jednostce przygotowano dla dzieci duży kosz z cukierkami... :wink: Własnie - dzieci, było pełno wycieczek ze szkół i przedszkoli. Jak to powiedział jeden z kolejarzy - "byli oni jak w raju".

Z wystawionego taboru były obecna - drezyna PKP Energetyka, SU42-512, SU46-004, EP07 (ZT w Białymstoku, malowanie PKP Cargo) + wagon rowerowy, zmodernizowany EN57 i SA106-009.

Zdjęcia przedstawię po niedzieli (razem z dokładnymi numerami jednostek).

pozdr.
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Impreza bardzo udana, byłem pierwszy raz na czymś takim. Niestety od ósmej miałem tylko godzine :( (szkoła :( :( ) Mam nadzieje, że w przyszłym roku będzie więcej taboru no i może troche częściej takie imprezy! :D
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Nie zapomnijmy jednak o najważniejszym! Czas na życzenia... :)

Wszystkim Kolejarzom i Ich Rodzinom, a szczególnie Tym zaglądającym na niniejsze Forum, z okazji dzisiejszego święta chciałbym złożyć jak najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Abyście zawsze mogli być dumni z zawodu, który wykonujecie! Niech święta Katarzyna Aleksandryjska ma Was w swojej opiece! :)

Jeżeli prawo do życzeń przysługuje także miłośnikom kolei (a jestem o tym przekonany :) ), to i Im życzę wszystkiego "naj" każdego dnia. Sobie także czegoś po cichu życzę, ale oczywiście pozostanie to sekretem... :)

Piękny dziś dzień, wszystkiego dobrego!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Wklejam link do zdjęć z obchodów Dnia Kolejarza na olsztyńskim dworcu:

http://www.zdjecia.ruciane-nida.org/cat ... cat_id=153
Klimek
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2005, 12:01
Lokalizacja: Olsztyn, Jeziołka

Post autor: Klimek »

Pawel_RN pisze:[...]Z wystawionego taboru były obecna - drezyna PKP Energetyka, SU42-512, SU46-004, EP07 (ZT w Białymstoku, malowanie PKP Cargo) + wagon rowerowy, zmodernizowany EN57 i SA106-009. [...]
Hej Pawel, a o Tamarze zapomniales? ... SM48-048 :) Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Klimek pisze:Hej Pawel, a o Tamarze zapomniales? ... SM48-048 :) Pozdrawiam serdecznie.
Właśnie, że odejdę trochę od zasadniczego tematu: na jakich trasach i przy jakich pociągach można zobaczyć naszą "tamarę"?

Wiem, że swojego czasu jeździła często ze zdawkami do Szczytna. Ktoś wie, jak jest obecnie?

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Klimku, zapomniałem tylko w poście, na zdjęciach tamary nie brakuje ;-)

W nawiązaniu do pytania Adama. W kabinie przyklejona jest zagadkowa kartka z numerami pociągów, godzinami odjazdów/przyjazdów, może ma ona jakiś związek z aktualną służbą tej lokomotywy?

http://www.zdjecia.ruciane-nida.org/det ... e_id=10263

Gdy będę w domu, wkleję zdjęcie w oryginalnej, większej rozdzielczości.
Klimek
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2005, 12:01
Lokalizacja: Olsztyn, Jeziołka

Post autor: Klimek »

admk1985 pisze:Właśnie, że odejdę trochę od zasadniczego tematu: na jakich trasach i przy jakich pociągach można zobaczyć naszą "tamarę"?
Pozdrawiam!
Z tego co rozmawiałem z maszynistą, który w tym dniu pełnił "dyżur" przy 42`jce i 48`ce, mówił że ta jest już praktycznie tylko "reprezentacyjna" i stoi w depo, a inne tamarki z regionu można juz tylko na przetaczaniu od sąsiadów z północy spotkać. Dokładnie nie przytocze rozmowy, gdyż tego dnia byłem za bardzo podekscytowany, żeby wszystko utkneło w mej pamięci ;P , no i mogłem teraz coś pominąć lub przekręcić, ale co do tej SM48-048 jestem raczej pewien że jest jak napisałem.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Klimek pisze:Z tego co rozmawiałem z maszynistą, który w tym dniu pełnił "dyżur" przy 42`jce i 48`ce, mówił że ta jest już praktycznie tylko "reprezentacyjna" i stoi w depo, a inne tamarki z regionu można juz tylko na przetaczaniu od sąsiadów z północy spotkać. Dokładnie nie przytocze rozmowy, gdyż tego dnia byłem za bardzo podekscytowany, żeby wszystko utkneło w mej pamięci ;P , no i mogłem teraz coś pominąć lub przekręcić, ale co do tej SM48-048 jestem raczej pewien że jest jak napisałem.
Dzięki za informację! :) W sumie się tego spodziewałem, chociaż do Gutkowa z cysternami mogliby tę "tamarkę" poganiać choć czasem...

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Dzień Kolejarza 24.XI.2008r

Post autor: Sebastian Marszał »

W dniu 24.XI.2008r. odbędzie się w Olsztynie Dzień Kolejarza. Jak co roku na torze 7 przy peronie I od godziny 9:30 - 13:30 odbędzie się wystawa taboru poszczególnych spółek z Grupy PKP.
Również i my jako nowe Towarzystwo włączamy się w tą imprezę z wystawą Naszych eksponatów. Tu rodzi się pewna prośba do Szanownych Klubowiczów aby wesprzeć swoją obecnością tą imprezę w charakterze obsługi drezyny ręcznej jak również motorowej oraz omówieniu wystawy, którą przygotujemy, jak również wykonanie opisów na nie które eksponaty.
Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich, a chętnych proszę o pomoc i kontakt telefoniczny albo mailowy.

P.S. Klubowicze musimy się pokazać, że istniejemy.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Na 300 % będe i chętnie pomogę.
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
ODPOWIEDZ