Nasza wieża wodna (WTI)

Wszystko o działalności Warmińsko - Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei w Olsztynie;

Moderator: Sebastian Marszał

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: TVP2 w WTI

Post autor: Adam Dąbrowski »

Tomek pisze:Jutro z okazji kręcenia reportażu o p. Michalskim w WTI będzimy gościć ekipę TVP2. Moze będą jakieś ujęcia (dobrze, ze ostatnio posprzątałem i zreorganizowałem wystawkę na piętrze). Prawdopodobnie na tory wyjedzie też kiwajka. Więcej - "po fakcie"
A co do dokładniej za reportaż i kiedy puszczą w TV? W każdym razie gratulacje dla Pana Mieczysława!!!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

No i odbyło się. Wczorał ekipa zwiedzała lokomotywy. Przejechali się nawet do Działdowa. Oczywiście wszytko z p. Michalskim kręcąc kamerą co trzeba.

Dziś byli w WTI gdzie tez nakręcili kilka scen (chyba niechcący sie załapię).
Wystawiliśmy też kiwajkę na tory. Ale nie za bardzo chciała jeździć. Po prostu nie sięgała kołami to szyn (tyle śniegu). W końcu na 20 metrowym odcinku koło stacji paliw udało się choć poudawać, że to pojazd szynowy a nie śniegowy.

Efekty będą widoczne w TV w terminie, o którym poinformuje nas p. Michalski. Pewnie w okolicy przeszłego tygodnia.
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Potop w WTI

Post autor: Tomek »

Dziś rano przyszedłem do WTI i zobaczyłem, że na dolnym poziomie mamy 15 cm wody :shock: oraz niezły prysznic z pęknietej zasuwy :shock: :shock: .

Okazało się, że co prawda wyłączyli WTI z hydroobiegu ale podłączyli nowa nitkę wodociągu do istniejącej (wychodzącej z WTI). Więc woda przypłynęła do nas "pod prąd".

Po sprawnej akcji wodę zakręcono (na stacji paliw to mają pecha bo znów nie mają wody :D ) i usunięto z WTI. Strat w ludziach i dobytku nie stwierdzono.
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Co to za reportaż i o jakim Panu Michalskim? O "naszym" Mieczysławie? A co takiego się stało że nasz symapatyczny skądinąd Kolega zasłużył sobie na reportaż w TV?
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

A nie rozmawiałem jeszcze z nim (nie było okazji) skąd się u niego wzięli. Zapytam przy najbliższej okazji.
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Wskutek czwartkowego potopu, hydraulicy przebudowali nieco układ rur w WTI. Udało się przekonać ich, ze skoro dochodzi tu juz świeża woda, to do zaślepki można dostawic mały kranik. No i mamy wodę nadającą się nawet do picia (z wodociągu miejskiego) :D .
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Proponuję oficjalną inaugurację działalności kranu wpisać jako jeden z punktów kwietniowego walnego zebrania... ;)

A pozważnie: brawo, brawo, brawo! Będzie to dla wszystkich duże ułatwienie.

Dzięki i pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

A licznik na wodę jest, czy woda ciurka "na dziko" ?? :wink:
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Bernard pisze:A licznik na wodę jest, czy woda ciurka "na dziko" ?? :wink:
Tego nie wiem, ale wiem, że z pewnością trzeba przygotować błękitną wstęgę. :) Będzie co przeciąć na walnym... :lol:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Kim jest bohater reportażu i wątku, jednocześnie? Czy jest członkiem KMK? Czy jest także oferentem literatury kolejowej na znanym portalu aukcyjnym (nick znany redakcji)?
Freien Strecken für freien Menschen!
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Pan M. Michalski jest pracownikiem PKP Cargo. Były mechanik, obecnie na stanowisku administracyjnym. Jest tez członkiem naszego klubu.
Paweł
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 wrz 2004, 22:36
Lokalizacja: Morąg

Post autor: Paweł »

Było dziś w TVP1. Muszę przyznać, że zaskoczony byłem nieziemsko, ale to moja culpa - mogłem zaglądać na forum. :wink:
Parę osób zamieściło reportaż na serwerach. Linki do samodzielnego znalezienia w tym wątku na pmk:
http://groups.google.pl/group/pl.misc.k ... 9bb2e0cd3/

Pozdrawiam
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

Witam, oto link znaleziony na forum MaSzyny. Na tamtym forum ludzie zainteresowali się raczej tym, że przez moment widać symulator :)
http://www.eu07.pl/przezszybeeu07.avi
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

No i mamy problem z kominem w wieży!!! NIE PALIĆ W PIECU

Post autor: Sebastian Marszał »

Byłem dziś w wieży aby spalić trochę tego i owego co zaśmieca no i okazała się, że nasz komin niestety trzeba naprawiać albo wymieniać gdyż nie dość, że przepuszcza na I piętrze i to przy podłodze, ale i pod sufitem to dodatkowo doszła nieszczelność na parterze na dawnym uszczelnieniu dlatego proszę bardzo aby NIE PALIĆ W PIECU do czasu naprawy komina.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2014, 00:49 przez Sebastian Marszał, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Zmieniamy wizerunek Naszej siedziby.

Post autor: Sebastian Marszał »

Dnia 23.09.2008 ze składki członkowskiej została zakupiona lampa wzorowana na starą i zostanie zawieszona przed wejściem do Naszej Wieży. Ma to na celu pokazanie, że nasz obiekt nie stoi pusty, a przy okazji pierwszy punkt zmiany wizerunku Naszego Klubu. Mam nadzieję, że spodoba się Wszystkim Klubowiczom.

Dnia 24.09.2008 została zamontowana oraz wyposażona w energooszczędną żarówkę oraz (już z własnych funduszy) zakupiłem programator aby lama zapalała się o wyznaczonej godzinie. Wszystko działa pomyślnie.

Dziś natomiast przy wieży zostały zasadzone kwiatki - szafirki, które stanowią kolejny element poprawy wizerunku. Jednak na wzrost trzeba poczekać aż do wiosny ale miejmy nadzieję, że wyrosną i będą pięknie wyglądać.
mgr inż. Sebastian Marszał
ODPOWIEDZ